2 ОДЗ "Звънче"

  • 32 636
  • 107
  •   1
Отговори
# 60
  • Дъ Биг Вилидж
  • Мнения: 100
Здравейте ,
искам да побутна малко темата, много ми е странна тази градина, защо е толкова голям наплива , ако условията не са ок, имам предвид ако децата са над 30 в група, ако спят по 2 в легло и е пренаселено, дори и обучението да е добро, кой "връзкар " или човек с възможностти би оставил детето си в подобно заведение?
благодаря предварително за всички мнения

Извинявам се но аз такова нещо за общо 7 години престой на двете ми деца не съм видял.

Да децата са 30 или повече но така и не видях да са притеснени от това - в яслата например в някакъв момент бяха 5 лелички/сестри и се справяха с децата, по 2 на легло също не съм чувал или виждал да се настаняват. В горна група имаха някакви ниски легла които се качваха едно върху друго когато не се ползват за да има повече място за игра но самите легла си бяха ОК за децата. Базата е добра, родителите дават допълнително пари за ремонти, оборудване и играчки / една инициатива която подкрепям с 2 ръце / и независимо от големите групи нещата са си ОК за здравите деца без специални нужди. За СОП вече опитът ми показа друго. Сега сме в Монтесори градина и прогресът ни е забележим.

# 61
  • Мнения: 10
благодаря за мнението, ние нямаме специални изисквния, но моето дете е много чуствително, вече една година ходим в часна градина, от която съм изключително доволна, но може би заради честото боледуване не можем да свикне и още е стресиран, не си играе, ако имаме шанса да ни приемат в държавна детска градина, се надявам да потръгнат нещата по-добре

# 62
  • Мнения: 1 277
На мен пък ми е интересно колко лева месечно дават родителите за посещението на детето им във 2-ро ОДЗ при положение, че таксата е 60 лв.?  Rolling Eyes

# 63
  • Мнения: 10
това, което съм чела е около 200 лв, когато детето посещава всевъзможни извън класни дейности, но не съм 100% сигурна

# 64
  • Мнения: 1 277
това, което съм чела е около 200 лв, когато детето посещава всевъзможни извън класни дейности, но не съм 100% сигурна
Shocked И в най-смелите си предположения не бях стигала до 200 лв.

# 65
  • Мнения: 4 465
това, което съм чела е около 200 лв, когато детето посещава всевъзможни извън класни дейности, но не съм 100% сигурна
Shocked И в най-смелите си предположения не бях стигала до 200 лв.

Имаше сметка някъде кое колко струва. Но таксата е 60 лв. и допълнително се плаща членски внос по 30 или 40 лв. месечно на Родителския алианс. Не знам доколко това доброволно нещо е задължително, но май всички го плащат. И имат един от най-скъпите театри в София. И като се сложат и две-три допълнителни дейности, едно 150 лв. минимум излиза. Май имаше и още неща, но не ги помня.

# 66
  • Мнения: 1 277
А аз се чудя защо в тазгодишната кампания напливът в района бе към 43 ОДЗ Талант, а не към 2 ОДЗ Звънче. Ама то такъв месечен разход за градина не е за всеки  Confused

# 67
  • Мнения: 4 465
А аз се чудя защо в тазгодишната кампания напливът в района бе към 43 ОДЗ Талант, а не към 2 ОДЗ Звънче. Ама то такъв месечен разход за градина не е за всеки  Confused

Ми там не се насочва всеки. Хората са наясно колко ще им струва и преценяват. Лошото е че за хората от квартала не остава място от амбициозни родители, живеещи по други краища на София, но търсещи "елитна" детска градина.

Това е детската градина с най-нисък процент на обявени места през системата. Питам се защо ли? Сигурно не е подходящо за деца от социалната квота да посещават въпросното елитно заведение и е по-добре да не се ползва системата, за да не стане объркване с другите деца.

# 68
  • Дъ Биг Вилидж
  • Мнения: 100
Освен таксата сме плащали 30 лева за Алианс и по-малко от 20 лева месечно за театър. Това е.

Допълнителните дейности са по желание.

# 69
  • Мнения: 4 465
Освен таксата сме плащали 30 лева за Алианс и по-малко от 20 лева месечно за театър. Това е.

Допълнителните дейности са по желание.

В нашата градина театърът беше 3 лв. на месец и не сме плащали допълнително за Родителски алианси.

# 70
  • Дъ Биг Вилидж
  • Мнения: 100
Освен таксата сме плащали 30 лева за Алианс и по-малко от 20 лева месечно за театър. Това е.

Допълнителните дейности са по желание.

В нашата градина театърът беше 3 лв. на месец и не сме плащали допълнително за Родителски алианси.

За театъра си спомням че беше 2 или 3 лева за всяко представление - тоест 4 пъти месечно са 8 или 12 лева.


А за Алианса - аз лично го защитавам защото оттам идваха парите за ежегодните ремонти, климатици, нови играчки и т.н. Вярно че не е по джоба на всеки да плаща допълнителни 40 лева но ползата беше голяма. Показвали сме снимки от рожденни дни на колежки / мои и на жена ми / и всички казваха че градината е много добре обзаведена и играчките са нови. Явно в повечето градини не е така.

Допълнителните дейности мисля че бяха по 20 или 30 лева на дейност. Не помня да е имало по-скъпи ама аз и не съм се интересувал от всички дейности.

# 71
  • Мнения: 4 465
Хубаво е родителите да участват в поддържането на мат. база, но това не трябва да води до израждане на инициативата.

Нито театъра, нито членския внос към РА са задължителни. Както и допълнителните дейности.

# 72
  • Дъ Биг Вилидж
  • Мнения: 100
Хубаво е родителите да участват в поддържането на мат. база, но това не трябва да води до израждане на инициативата.

Нито театъра, нито членския внос към РА са задължителни. Както и допълнителните дейности.



Хем съм съгласен че не е редно да е задължително, хем някак си половината родители да са дали от джоба си пари за нови играчки а да играят всички деца малко някак си не е много справедливо. От друга страна в нашата група имаше родители които дават 20 лева и такива които дават 50 а децата им ползват едни и същи услуги  Wink

# 73
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 501
Хубаво е родителите да участват в поддържането на мат. база, но това не трябва да води до израждане на инициативата.

Нито театъра, нито членския внос към РА са задължителни. Както и допълнителните дейности.



Хем съм съгласен че не е редно да е задължително, хем някак си половината родители да са дали от джоба си пари за нови играчки а да играят всички деца малко някак си не е много справедливо. От друга страна в нашата група имаше родители които дават 20 лева и такива които дават 50 а децата им ползват едни и същи услуги  Wink

"Не е редно" е меко казано  Grinning Институтът на дарението няма как дори да предполага задължителност. Именно това доброволно/задължително участие в създаденото ЮЛНЦ (т.нар. Алианс) създва неравнопоставеност сред децата. За някои хора 50 лв. са колкото 5000 за други.

# 74
  • Дъ Биг Вилидж
  • Мнения: 100
С риск да бъда обвинен в пристрастие ще попитам - някой от вас да има по-добра и при това "работеща" концепция как да се осигурят достатъчно средства за обзавеждане и ремонти без да изглежда като изнудване.

1. Доброволни дарения - кой колкото иска - очаквам никой да не дава нищо. Резултат - материална база като на повечето градини

2. Даване на пари при необходимост - резултат - като в ОДЗ ХХХ родители се карат дали да дават по 2 лева или по 2,50 на месец за минерална вода за децата

3. Вие сте на ход.

Общи условия

Активация на акаунт