Споделете 101

  • 24 266
  • 754
  •   1
Отговори
# 45
  • Банкя
  • Мнения: 823
Върти ми се в главата нещо, че е забранено да си миеш сам колата пред блока напр. Нещо с отпадните води беше...
Не знам за отпадните, но с питейна вода не е разрешено да се мият коли, независимо дали пред блока или в автомивката. Peace

# 46
# 47
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Мда - май така беше.

# 48
  • Мнения: 4 585
Битовата канализационна мрежа и мрежата за отпадни води са различни. Първата отива в пречиствателната станция и от там в реката, втората е за оточни води, дъждовни и отива направо в реката. Забранено е, защото масла и др. от колата ще заминат непречистени.
Това е само теория, от подземния живот на човешките поселища.
Току що едни изкопчии ми отвориха работа.

# 49
  • Мнения: 4 300
Забранено е, щото се разхищава питейна вода. С нея не може да се мият и тераси, да се поливат градини.
Да не говорим за остатъците от това миене по самата улица.
Чакам да забранят и печенето на скара по терасите и докато го чакам едвам се сдържам да не ги подметна със стрелящи емотикони в съответната тема в Нашият дом.

# 50
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Забранено е, щото се разхищава питейна вода. С нея не може да се мият и тераси, да се поливат градини.
Да не говорим за остатъците от това миене по самата улица.
Чакам да забранят и печенето на скара по терасите и докато го чакам едвам се сдържам да не ги подметна със стрелящи емотикони в съответната тема в Нашият дом.
И аз чакам. Мине, не мине и засмърдява на екарисаж. Поне да готвеха като хората. Не знам как го ядат това.  ooooh!

# 51
  • Банкя
  • Мнения: 823
Битовата канализационна мрежа и мрежата за отпадни води са различни. Първата отива в пречиствателната станция и от там в реката, втората е за оточни води, дъждовни и отива направо в реката. Забранено е, защото масла и др. от колата ще заминат непречистени.
Понятието е "разделна канализация" - отделно мрежа за битови отпадни води и отделно мрежа за дъждовни води. Проектират се с различен диаметър и се обработват различно.
Така се прави по света.
У нас има такива изградени в Бизнес Парк София и в някои от жилищните комплекси от затворен тип. Но излизайки от тях пак всичко отива в една тръба. Rolling Eyes

# 52
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 708
Не е ли забранено само, ако миеш с маркуч, а водата си тече ли тече. Щом е с легенче или кофа си е ОК, така мисля аз.

# 53
  • Мнения: 3 405

"Превишили сте позволения трафик от 39 мебибайта на час и достъпа ви до Моята библиотека е бил забранен."
Това съм направила, каквото и количество да значи мебибайт. Може да се допитам до админа им някой ден кога ще ми дадат достъп.

Печене на скара. Така и не се научиха да не слагат скарата под балконите. У нас мирише на скумрия, понеже проветрявах :онзи яростен червен емотикон:

# 54
  • Варна
  • Мнения: 1 383
И на мен ми забива читанката днес. Явно Голямото четене си е свършило работата.

# 55
  • Мнения: 3 634
Връщам се от две служебни срещи с прекрасни резултати. Колкото повече се придържам към принципите си, толкова по-добре се развиват нещата.
Браво на мен!  Laughing

Фред Хойл - любим, любим, любим.  Hug

# 56
  • Мнения: 7 837
Много обичам аромата на дървени въглища. И смесената миризна на сосовете и печащото се месо. Обаче, после рядко опитвам готовия продукт.

# 57
  • о`майна лунна нощ е
  • Мнения: 5 537
Изядохте ме.  Crossing Arms Употребих цифром и словом 5л.+3*12 л. вода /едно легенче със сапунена вода и 3 кофи чиста, за да изплакна лъвчето от пяната/. По-икономично миене на кола едва ли има някъде. Аз съм доста пестелива в разходването на ток и питейна вода. Ограничавам максимално и боклуците, които цивилизацията ме принуждава да правя с хилядите найлонови торбички, мини опаковки за всичко, пластмасови чашки за кафе и пр.

# 58
  • Мнения: 4 585
Не бе, говорехме си по принцип.

# 59
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Споделям весел, отпускарски ден.  Party Имам даже време да овършея форома, да разваля темата на Селтаки и да се скарам заради... висшата мода.  hahaha
Дейна натура съм, какво да правиш. (Не съм от тези, как'Сийке!)
Пролетното ми чистене стигна до хола и там замря. Как се чисти химикалка от кожена мебел? Рекох да я оставя такваз, авангардно е, някак. Тролско изкуство, 21 век след Христа.
П.П. Изкуствена кожа, вий за каква ме взимате! По-добре вижте Бейлис как пилей вода.  Whistling (Не се сърди, Бейлис, само отвличам вниманието Blush).

Общи условия

Активация на акаунт