,,Тарикатче'' или ,,задръстено комплексарче''?

  • 2 733
  • 40
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 110
То е ясно ,че децата не могат да се разделят на ,,тарикатче'' или ,,задръстено комплексарче''.
Когато учех в МЕИ имах един преподавател ,които разделяше студентите на "колеги "/това бяха мъжете и "посредствени"/това са жените,защото според него жената става само да готви/.
Нека всеки си дава каквито определения намери за добре .Това не означава ,че хората ще повярват в това или ,че това е истината.

# 31
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
според мен такова твърдение е абсурдно...
аз съм виждала отворени деца,които обаче са една трета,прекрасна категория.могат да отстояват правата и желанията си без да са нахални и брутални.не служат за изтривалка на другите,не са задръстени и комплексирани,но не са и тарикати в грозния смисъл на тази дума.
жалкото е,че такива отворени, в добрия смисъл на думата деца,се срещат все по-рядко...защо ли?

# 32
  • Мнения: 6 713
Ау, че грозни етикети! И то става дума за дечица. Tired Sick

# 33
  • Мнения: 8 999
Ах, как ме амбицирахте да изчета цялата онази безумна тема за дъртата вещица. Много се смях. А въпросната категоризация на децата е направена с чувство за хумор, изобщо не е имала предвид авторката й, че така насериозно ще се приеме и толкова нежни майчини сърца ще засегне.
Децата са една категория - диванета и неандерталчета. Нашата роля е да ги опитомим и превърнем в цивилизовани хора /според днешните разбирания за цивилизованост/.

# 34
  • Мнения: 24 467
Днес разбрах за коя тема се спомена тук и чак тази сутрин надникнах в нея. Честно казано първа и последна страница са ми предостатъчни, пълнежът между тях, мисля, няма смисъл да чета. Не, пишейки в тази, нямам изобщо предвид онази тема от кучкарника, там освен съболезнования на авторката и искрени съчувствия друго не бих могла да изразя.
За деца до 3 годишна възраст мястото на майката, бабата или този, който ще да ги гледа е до децата. За да се научат да се оправят "сами", то трябва някой да ги научи. Останалото е джунгла, в която лично аз не бих участвала.
Всички тук сме наясно, надявам се, че това са едни крайни определения, които нормален човек в нормално състояние никога не би дал.

# 35
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
и аз на това се надявам...
макар че по градинките и детските площадки съм чувала и по-грозни неща...
много е отчайващо...
иначе въпросната тема не съм я чела.

# 36
  • Мнения: 9 814
Ей, с това "оставям детето да се оправя само".... И как ли може да се оправи едно 2 годишно дете само, при положение, че почти не може да говори, а и обектът на "оправията" също?! Ами с удари, така е най-лесно и за двете страни. Те дори животните показват на малките си как да оцеляват, а ние хората предпочитаме гордо да гледаме как голямото ни, но носещо все още памперс дете само правораздава насам натам.
А с това съм съгласна на 200%

...............
За деца до 3 годишна възраст мястото на майката, бабата или този, който ще да ги гледа е до децата. За да се научат да се оправят "сами", то трябва някой да ги научи. Останалото е джунгла, в която лично аз не бих участвала.
Всички тук сме наясно, надявам се, че това са едни крайни определения, които нормален човек в нормално състояние никога не би дал.

# 37
  • София
  • Мнения: 44 122
Много се радвам, че дето ми е "комплексарче " тогав, не че не се оправя, просто е спокойно и неагресивно....
Децата които познава в повечето също са такива, така ги и учат.....

Всъщност изобщо не мога да  залепя подобни термини на малки деца....

Айде да кажем в пубертета....да...ама тогава, най-големите тарикати са всъщност най-големите комплексари....та авторката  може да се замисли в какво се опитва да си превърне детето.....


А само да се оправя не бих оставила невръсното си дете....то майката май е, за да го учи на нещо... не за да пие кафе на съседната пейка...но който както иска да ги разбира нещата.....

Май за радост - не съм чела темата Wink

# 38
  • София
  • Мнения: 7 191
Не знам какво е количеството на чувството за хумор, вложено в горните абсурдни определения в темата първообраз.
Не искам и да знам.
Приличат ми на продукт от мозък без гънки.
Ако това са критериите, по които делим децата още от невръстна възраст, защо после да се чудим що била просташка държавата  ooooh!

# 39
  • Мнения: 1 062
Аз писах във въпросната тема, и честно казано, в изказването не усетих чувство за хумор.  Rolling Eyes Изобщо, за мен беше отвратително. Не съм чувствителна, нежна душа, просто ми се стори, толкова безмозъчно, тъпо и просташко.  При това, едното ми дете е доста буйно, а другото срамежливо и плахо.

# 40
  • Мнения: 7 821
Само на мен ли тази тема ми се вижда странна  newsm78?!? Коментирате нещо казано, пък цитирано, пък "на майтап" , извадено от контекст, кой какво искал да каже, пък кой какво разбрал... Хайде няма нужда!

Общи условия

Активация на акаунт