Баба Марта вън вилнее, септемврийска мама дебелее!

  • 10 492
  • 300
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 381
Niki1 ами може би това, че не живееш в БГ е от доста голямо значение.  Peace
.....

Много се съмнявам медицината в САЩ да е по- изостанала от Бг. Ходя в нова и добре обзаведена болница.
Грижите за бременните са на много добро ниво - уверявам те  Wink

# 46
  • София
  • Мнения: 96
Запис! Laughing

# 47
  • Испания и Стара Загора
  • Мнения: 1 036
Niki1 чакам резултатите от изследванията да са готови в петък.Но мисля,че всичко ще е наред,защото от събота нямам кръв в урината.Тук работят много бавно.Трябваше веднага да ми направят изследвания,а не 1 седмица по-късно.И тук ни гледат само на 2Д ехограф.Не съм виждала 3Д или 4Д.Ходя на 2 места-едното е при АГ всеки месец,където ни мерят кръвното,теглят ни и слушаме тоновете на бебето.И второто място е в болницата в града,където ни гледат на ехограф,3 пъти за цялата бременност. PeaceА за раждането-при който се падна на смяна,при него раждам.

# 48
  • Мнения: 2 381
Ясно. Аз съм като теб, само, че нямах кръв в урината, а пробата показа наличие на цистит. Изобщо не съм забелязала, а всички твърдят, че е доста неприятно усещане. Пия си лекарствата, наливам се упорито с вода и се надявам всичко да приключи.

Изобщо момичета- пийте много вода - и заради контракциите и за да избегнете подобни състояния.

# 49
  • София
  • Мнения: 1 504
Niki1 ама аз въобще не твърдя, че медицината в САЩ е по-изостанала, а напротив, това, че всичко ти правят в един кабинет говори за друго си мисля...явно не си ме изчела добре.

# 50
  • Мнения: 2 381
ЕмиР, прощавай  Hug Сега се замислям за остарелите ехографи в поликлиниките в Бг.

# 51
  • където има любов
  • Мнения: 307
Добро утро и от мен!Записвам се в новата темичка ,но сте скорострелни ooooh!
Днес не ми се пише!

# 52
  • Мнения: 141
Добро утро момичета.

Бързам да споделя моите терзания от снощи и да проверя дали някоя от вас е имала подобен проблем.
Снощи се събудих към 1:30h от много силна болка в диафрагмата, точно под гръдната кост... Ужас.. все едно нещо ме притискаше. Наистина ми беше зверски дискомфортно, а болката беше тъпа и постоянна. След като си сложих ръката под гръдната кост и започнах да масажирам леко, ми поумина... Много се притесних наистина... И ако не беше спряла щях да ходя на лекар днес. Незнам от какво е...
По принцип съм чувала, че с напредване на бременността и покачване на матката, тя оказва натиск върху органи, стомах, диафрагма.. Ама пък мисля, че ми е още раничко, за да изпитвам такива болки...

Моля да споделите ако сте имали подобни оплаквания.

# 53
  • Мнения: 158
Амиии да, Горска китка, усещала съм такава болка. Но не толкова силно, че да се събудя, а едно такова тъпо и неприятно. Аз съм малко с присвити рамене и може би затова ме боли, защото забелязвам, че като си изправя гърба и ми отминава. Но ти кажи на лекаря ти, или му се обади, ако се притесняваш.

# 54
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Пак сме в рими, виждам Laughing

Една анкета от мен Simple Smile Който има повече от едно по-голямо дете, да гласува според желанието си за по-дълго кърменото дете или за средна цифра от предишните кърмения.

Интересно ми е какво ще кажат резултатите Grinning

# 55
  • Мнения: 439
Валката, благодаря за чудесната темичка Hug
Имам да ви мета предишната, но да напиша че са приели условията за кандидатстване в детските градини.
Във Варна има една мама от другата отчетна, която пък е мобилизирала татковци, баби и т.н. да чакат на 20-дневни опашки. Дано приемат детето.
Късмет на всички!
Много хуббава анкета smile3501, БУ!

Последна редакция: чт, 26 мар 2009, 09:49 от pepejeans

# 56
  • София
  • Мнения: 679
Зравейте и от мен!

Валка благодаря за темичката и най-вече за синьото щъркелче   bouquet

Момичета страхотна компания се заформя за срещичката чакам я с нетърпение.
Резултатите от БХС плюс допълнителни други по настояване на моя лекар са добри. Това ще ми бъдат изследванията за тази бременост, остава да отида на ФМ на 23.04 при Марков.
Утре ще си резервираме и почивката в Гърция решихме отново да отидем в началото на юни, хем не е студено, но не е и горещо. Миналата година бяхме там от 09 до 21 юни и времето беше прекрасно. Таткото малко се притеснява,  как ще се справим с двете луди девойки дето не се спират, а и на мен предишната бременност като бях отново 5-6 месец на море ми ставаше лошо и трябваше само под чадъра да стоя, но аз съм оптимист, а и не ми се пропуска моренцето.
От днес и двете девойки са на детска, двете седмици болни дечица ми дойдоха в повече, не смея да се похваля, но повръщането малко намаля, дано да се оправям   и да кача поне килограмче, че съм направо подвижен скелет.
Горска китка много е рано болката да се получава според мен от качването на органите, това поне при мен се случва около 6-7 месец когато коремчето ми значително се увеличава. Аз също съм получавала такива болки и решението е да спя в почти седнало положение.
Аз пък получавам крампи на краката когато имам липса на магнезий ужасно е както си спиш и кракът ти започва адски да боли, немога да го движа и тогава будя мъжа да ми прави масаж за да ме отпусне прилича на схващане, като усещане.

# 57
  • София
  • Мнения: 679
Кърмих първото 1г. 1м., второто 1г. 3м. надявам се третото 1г. 6м.

# 58
  • Испания и Стара Загора
  • Мнения: 1 036
Добро утро,
и аз гласувах в анкетата с първа опция.Не мисля,че бих издържала да кърмя повече от 3-4 месеца. Rolling Eyes
Аз пък тази нощ се събудих от пронизващи болки в гърдите.Болките започваха от зърната и продължаваха навътре.Същите болки имах нон-стоп през трите месеца,докато кърмих Алекс. Shocked
Gorska_Kitka не съм имала такива болки,но за твое успокоение можеш да се обадиш на док. Peace
villi при такива схващания се пие магнезий. Peace
neky стискам палци за амниоцентезата днес.После пиши как е минало. Hug

Последна редакция: чт, 26 мар 2009, 10:49 от anita29

# 59
  • Габрово
  • Мнения: 1 330
Относно анкетата за кърменето да кажа, че каквато и опция да изберете не е сигурно, че ще стане точно така.
Аз например мислех да кърмя само 6 мес. предния път, но впоследствие толкова ми хареса и толкова удобно ми беше, че откарах до 1г.1мес. а ако не бях бременна можеше и още малко.
Все пак имам момиче(демек не съм извратена според Горска китка)  Grinning

киара, ти ме уби- изкара ме егати перфектната жена- само, че съм далеч от перфекционизма Wink
Аз например от малка си мечтая да се омъжа и да имам деца и затова още на 18 се омъжих, едва ли не за първия срещтнат.
Никога не съм имала амбиции да уча и да градя кариера, но искренно се възхищавам на жените, които го правят и паралелно с това си гледат и децата и къщата.
Аз съм си раче-домошарче и мога със седмици да не излизам от нас, по цял ден мога да седя в кухнята и да готвя например... луда работа  Mr. Green
Толкова малко съм работила досега, че не знам каква пенсия въобще ще взимам  Wink
И да ви се оплача, не знам дали има общо, но откакто онези "роднини" взимаха малката все едно е друго дете.
Почти не яде последните дни, нито се заиграва с нещо и постоянно ме следи да я гушкам, като гербова марка е и не мога нищо да свърша от нея, такава глезотия е. Дано я вземат на ясла още от есента, че то с две деца ще лудна тотално.

Общи условия

Активация на акаунт