118 DE: Голямото разчепкване

  • 10 132
  • 309
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 7 605
Мерси ви   bouquet  Обадих се в кабинета на педи, zа всеки слу4ай, но нямаШе ве4е никой, както и предположих. Там има тел. секретар с 2 номера, единият от местната болница, където оба4е нямат педиатри. Обадих се там, каzаха няма проблем, минете след 19 4аса (4ак тогава отваряла амбуланца  Tired ). Но сега не zнам къде да я водя, при обикновени лекар в местната болница, или в отдале4ената болница с дежурни педиатри?  newsm78
Ако е конюнктивит, нма да може да ходя на ДГ, нали?  Tired

# 241
  • Мнения: 1 677
Tatjana, Ако е конюнктивит намя да може да ходи на детска. Да не е алергия, но ти казваш, че е само на едното око.
Като говорим за спешни кабинете, се сетих да попитам. Ако се наложи да търсим лекар спешно и нашият вече не е на работа, отиваме в най-близката болница ли.. или... ? За най-спешно знам 112.

# 242
  • Мнения: 7 605
112 е само zа опасност zа живота  Peace Питай при педито къде да отидете ако децата се раzболяват иzвън работното му време. Или се обади сега като няма никой и виж какво каzват на секретаря  Peace

Не съм сигурна 4е е конюнктивит, спря да сълzи, само клепа4ето е подуто  newsm78

# 243
  • Варна
  • Мнения: 153
Татянче,на мен по-ми прилича на ечемик,незнам.Отиди да я видят.Миля,че и да не е детски лекар,но очен може да ви помогне

# 244
  • Мнения: 1 610
Ами ние сме си странни птици. Нямаме обяснение, нямаме и разбиране, отвратителна зодия. Едно нещо е константа - на водолей подаряваш играчки и той се радва, от всякакъв тип, неща, които може да използва, от конструктор до кола, играчка да е. Това съм го забелязала при абсолютно всички познати водолеи - трябва да е някаква техника, и водолея е щастлив. Simple Smile
Käse!
 радва се водолея на играчки, ако си даде адреса да му пратят нещо. Ма има едни водолеи , които не си дават адресите.
МГМ, ти си типично скептична за българка. В нас има място за гости, и оперка би ми трябвала от 01. 01 , но не искам да те каня, щото си ми симпатична, а аз се намирам в едно забутано село на гъза на географията/ или по-скоро в центъра на Бавария  Sick / и всяка чужденка тук трябва да чисти. За друго не става. Избирай си голям град, докато можеш да избираш. Ако се появиш в скайпа , ще ти кажа повече по темата.

Днес пак ме пратиха чистачка да ставам. Баси хората. Ще си направя прическа и ще почна да нося костюми. Малоумници! Глупендери...

По гинеколожката тема  се смях със сълзи....
Татянка, аз така ходих като луда по доктори, малката беше с подуто око, каза, е са я били. Оказаха се охапвания от комари. Иначе не можеше да си отвори очите.

Последна редакция: пт, 27 мар 2009, 19:43 от rien

# 245
  • UK
  • Мнения: 3 959
В Скайп съм, между другото. Цяла вечер ще съм си там. Simple Smile

Наистина съм скептична, не знам дали е типично за българка. Адски ще се радвам ако нещо се получи. Днес между другото споменах на майка ми, тя каза, че щом е за евентуалното ми по добро бъдеще, ще направи всичко възможно, каза ми да бъда по конкретна по въпроса с парите, които ще трябва да ми отдели. Simple Smile

# 246
  • Мнения: 11 327
Татяна, ако е конюнктивит, ще трябва да се обадиш в градината, да ги насолиш, защото оттам се е заразила и ще ти се наложи като оздравее да вземеш атест, че е здрава и така да я водиш пак на градина.
Непременно питай в кой ъгъл се е забавлявала, да знаят къде да почистят (ако го направят въобще).
След третото възпаление на Лени аз вдигнах такъв скандал в градината и се оказа, че е заразен не в неговата група, защото след 12 ги събират всички в една от групите Crazy

# 247
  • Мнения: 7 605
О и при нас ги събират вси4ките, след 12, но тя беШе само до 10.30  Mr. Green. Но може ли да се е zараzила във вторник (само тогава е ходила) и 4ак днес да иzбие? Или по скоро от в4ера от муzикалното?  Twisted Evil
Не сме ходили на лекар. Не сълzи, не сърби, не боли. Леееееко подуто е, ако се zагледаШ в окото, ина4е няма и да zабележиШ. Ако утре няма промяна оба4е, Ще я водим, zа сигурност.

# 248
  • Мнения: 4 138
мерхаба,

 хабибита, хабибки и малки хабибчета Mr. Green

ние бехме у гармиш. уж тръгнахме да ходим на битака, а там 5 щанда и те прибираха. аз все пак си купих нещо де...........не може да е без хич. мъж ми каза, че съм рядък случай.
и после стана 2, детето щеше да заспи в колата, а после ако я качим вкъщи се буди и настава терор. така че тръгнахме към гармиш. по селските пътища.
голема убавиня в планината. едно слънце пекнало.........доволна съм.
мърморанке, говорих с едното маце. иска по 15 евро на ден за спане, ако си там. може да се седи 10 дена примерно........ще говоря и с другата жена.
може и повече да се седи.........сега остава да ти намерим и нещо за бачкане............

# 249
  • Germany
  • Мнения: 1 262
Taтяна, поне можеш да облекчиш нещата с промивка на клепача с преварена вода и посоката като промиваш да е навън - от носа към слепоочието. Мони като му беше така, заради слъзните каналчета и док. ни посъветва така - и до сутринта всичко мина, за наш късмет  Peace Ако не беше минало имахме антибиотични капки за очи, но се разминахме. Не знам дали са идентични нещата...

# 250
  • Германия
  • Мнения: 8 104
Аз бих посъветвала Мърморанката да се огледа и ослуша за място в уни, така има шанс да ползва доста намаления например, пък ако успее и да стигне до лекции и изпити и да и признаят кредити в НБУ хептен яко става.

# 251
  • UK
  • Мнения: 3 959
Не можете да си представите колко съм неориентирана. В смисъл, наистина не можете. Затова изглеждам незаинтересована и дръпната, а не съм.

# 252
  • Германия
  • Мнения: 8 104
Ето ти идея- кратък езиков курс, опит за влизане в университет (имате ли в НБУ Еразмус/Сократес- обменни програми?
; правиш едно пътешествие из форумските майки, според това къде ти най-допада и изгодно да оцелееш- мяташ котва и събираш житейски опит.
Е?!

# 253
  • Мнения: 166
МГМ за колко време искаш да дойдеш в Германия и кога точно? Може да видя при нас дали няма да се уреди нещо за преспиване, примерно срещу гледане на малката. Как ти звучи?
Тук има и доста добри университети и ако искаш можеш да се огледаш.

Мато Гармиш и на мен ми е любим и селските пътища из Баварията. Хайде като се стопли, ще ходим по планините, хем малко сланинки да стопим.  Wink Пък после ще отидем при Риен, да хапнем по една торта и да възвърнем загубеното  Party
КОга ще е срещата? Иначе аз си кърмя, ама да не се отчаваш и да дойдеш на срещата може да пийна нещо, ама съм и на диета и съвсем не се вързва.

Татяна дано не е конюктивит и утре всичко да е ОК с маничката.

Сбъдваща защо толкова бързо скри снимките Cry, дай и на нас дето пишем по нощите да се пордваме на малко пухче.

Дианджели отказахте ли се от спечелената екскурзия? На мен ми се вижда, че е шменди капели. Много често дават по ТВ как такива "спечелени" екскурзии излизат доста по-скъпо от това сам да си бухнеш

П.С. Извинявам се ако от време на време липсва буквата А, но клавиша сдаде нещо багажа след като скъпата ми половинка го заля с бира  Twisted Evil, инче сто пъти ме предупреждав да внимвам с течностите покрай него


МГМ съвсем нормално е да си неориентирана. Ако знаеш ние като тръгнахме насам, избрах да тръгнем в сряда, че в четвърък да сме тук и до петък да имаме жилище и то в Мюнхен и по време на Октоберфест  #Crazy Тук пишещите мисля, че веднаг им е ясно колко неориентирани сме били. На всичко отгоре не стигнахме след 24, а след 48 и жилище имаше чак след месец. Но тогава нямаше форума и толкова мили момичет винаги готови да помогнат  Hug

Ето ти идея- кратък езиков курс, опит за влизане в университет (имате ли в НБУ Еразмус/Сократес- обменни програми?
; правиш едно пътешествие из форумските майки, според това къде ти най-допада и изгодно да оцелееш- мяташ котва и събираш житейски опит.
Е?!

Идеята е доста добра. Ако успееш да си признаеш изпитите тук, ако почнеш да учиш същат специалност е в пъти по-лесно. А това е възможно. А работа за студенти винаги се намира

# 254
  • Мнения: 1 584
Не дочетох цялата страница само да кажа на Татяна, че на Ясмин много често и се подува около като настине - обикновено трае само първия ден. Като бебе беше така - бяхме при педката - тя каза, че е от хремата най-вероятно - изписа ни капки за нос и капки за очи - но каза за очите да ги слагам чак ако на третия ден не се е оправило. Още като почнах с капките за нос - няма и един ден - окото веднага се оправи.

Общи условия

Активация на акаунт