118 DE: Голямото разчепкване

  • 10 130
  • 309
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 4 138
дюбрутру.
слънце. аййййййййййййййййй, кеф.
гледах прогнозите, ша са затопля, другарки. аз започвам да сея зеленчуци по балкониен. иде времето на гриловете и пикниците. урааааааааааааа

# 256
  • Мнения: 1 677
Добро да е утрото!
Мате, супер че при вас е слънчево, тук е мрачно...
Татяна, как е малката?

# 257
  • Мнения: 9 052
Taтяна, поне можеш да облекчиш нещата с промивка на клепача с преварена вода и посоката като промиваш да е навън - от носа към слепоочието. Мони като му беше така, заради слъзните каналчета и док. ни посъветва така - и до сутринта всичко мина, за наш късмет  Peace Ако не беше минало имахме антибиотични капки за очи, но се разминахме. Не знам дали са идентични нещата...

аз промивам с разтвор от лайка или с малко физ. разтвор за о;и

# 258
  • Мнения: 1 690
Добро утро и от мен. Тук в момента вали и е ужасно.
Аз също промивах по рано с разтвор от лайка, но доктора каза че може да се получи алергия. Peace
Затова с преварена хладка вода, като всеки път се сменя памучето. Дано се оправи по бързо  Hug Виктория беше стигнала до капки.

# 259
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 721
NaCl 0.9% Lösung на Braun - това нещо се взема от аптеката и с марля, стерилна, накапана с него се почиства окото от вън на вътре към основата на носа. Може да се слага и по една капка на ден от Wala Euphrasia Augentropfen и двете са абсолютно безобидни и помагат да се оправи окото.

# 260
  • Мнения: 1 178
За окото фиzиологичен раzтвор, може да е протекло от хремата и да се е подуло след като Милена го е търкала. Ако няма секрет даже не бих и промивала (тая прцедура е много неприятна zа децата)
Исках да пиша и още нещо, но след като толкова много пишете си zабравих мислите  Thinking
Темата с гинеколога комико_трагична, ще я преведа на моя да му видя реакцията  hahaha
ПП. една леля на моя мъж каzа, че си е иzбрал много мръсна работа  Sick Mr. Green
Ако кажете, че при прегледа иска да присъства и асистенка, гинеолога е длъжен да ви осигури.

# 261
  • Мнения: X
Помощ - МУХЪЛ!
Съвети приемам всякакви, леко съм в паника, спорите на мухъла са опасни за бебето и децата, за нас също.
Препарати да препоръчате? Каквото и да е...
Като наематели ние ли трябва да се справим с проблема, или имаме някакви права да поискаме действия от страна на наемодателите?
Как е мухъл на немски?

# 262
  • Мнения: 1 690
Сбъдваща мечти  и ние имаме в кухнята. Говорихме с хазяина каза ние да се оправяме. Не сме проветрявали много. А аз държа постоянно отворено, но явно е изолирано доста.
Мисля че е Schimmel.
Аз почиствам с влажна кърпа, но само за кратко се маха.  Sad

# 263
  • Мнения: 467
Schimmel е мухал. Можеш да купиш такъв препарат от магазините. Schimmel.....еди какво си, сега не се сештам точно как се казваше. Аз веднъж го използвах в банята, останаха петна, но важното е ,че спря да се разпростира. Може да проветряваш по-често.

# 264
  • Мнения: 3 880
По фугите на душкабината съм имала мухъл и съм я махала много успешно и трайно с Schimmelfrei на Sagrotan.
Къде е при вас? Има ли вероятност да е от непроветряване? Ако не, обадете се веднага на хазяина и се разберете нещо....

# 265
  • Мнения: 32
МУХЪЛ = Schimmel
Има почистващи препарати за Мухъл в ДМ, Росман и други, но те само почистват  Peace! Ние сме ползвали такъв, според мен по лесно пада мухъла.
Почистване, грундиране (специални грундирунг за мухъл, от ОБИ примерно), боядисване, това са стъпките. Но първо трябва да се провери, защо се появява, дали е само от не достатъчно проветряване или нещо по-лошо: от къщата.
И другите да се включат, трябва ли да се обади на фермитера и други съвети  Thinking

# 266
  • Мнения: 1 093
СМ, и при нас в началото на зимата започна да се появява мухъл първо в банята, после и в кухнята. Започнах повече на проветрявам, макар че с малко бебе не е много лесна задача.  Wink Мъжът ми го почиства с препарат на Доместос. След това почти не се появява. При нас се появиха само малки точици и лесно ги изчистихме. Но ако е в по-големи размери е хубаво да се търси друго решение, защото наистина е опасен.

И при нас е мрачно и вали от сутринта. Но пък децата за първи път играха за 20 мин без мой постоянен надзор в детската. Явно има светлина в тунела.  Laughing

# 267
  • Germany
  • Мнения: 1 262
Сбъдваша - Шимелфрай купуваш, едно крещящо зелено на фирма Сагротан май беше и си решаваш проблемацията веднага - напръскваш, и на сутринта всичко е бяло  Peace  няма да търкаш, няма нищо, само пръскаш. Ама много мирише и където е пръскано трябва да оставите за вечерта отворено, иначе ще се издушите  Peace
Има го в Шлекер  Peace

# 268
  • Germany
  • Мнения: 1 262
оооо тя Биба била написала, сори че не чета   bouquet  bouquet

# 269
  • Мнения: 3 880
Ааа, Деси, как цяла нощ newsm78 5-10 мин стигат и после се изплаква. Даже и толкова стига да се издушат Wink много мирише на белина....
Решава проблема обаче само ако е повърнохностно. Ако е нещо "вътрешно" няма да минат само с шимелфрай Confused

Общи условия

Активация на акаунт