ОДЗ и ЦДГ В СОФИЯ - кандидатстване 2009/2010

  • 73 985
  • 1 512
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 2 280
Моли Саара Кол през януари е приета в 62 ОДЗ, но не се е записала. Към днешна дата продължава да е 1ва резерва. Не трябва ли щом не си се записал да отпадаш от списъка?
Ядосвам се, защото аз си загубих работата заради тия ясли и класации.....

Хич не се ядосвай..Въпросната Моли Саара си пази ред за ДГ явно..Най-вероятно няма и намерение да "влиза"..(щото..ако имаше..щеше да се запише, когато й бяха отпуснали място в едно от ОДЗ-тата и..след като не се записа...мясотто така и не се появи на следващо класиране..- това в предишните теми съм го чела тук..)
Та..въпросната девойка не я мисли... Peace

# 301
  • гр.София
  • Мнения: 4 156
 Моли Саара стои на повече от 6 опашки първа Simple Smile
 Явно за съответните градини нейното предимство е най-силно.

 Друго неДОразбрах (или ми се ще да не съм прочела добре)- предимство имат преподаватели и директори на ЧАСТНИ Вузове?!

# 302
  • Мнения: 2 280

Ами статистика няма да им водя, но се съмнявам да има толкова млади хора навсякъде /че и всичките да имат деца/. Идеята е, че едно е родител но ако и дядото носи 0,1т. вече е прекалено.

 Peace Peace Peace
Аз предлагам да е "За всеки член от фамилията, който е преподавател във ВУЗ на територията на Столична Община и за всички членове на фамилията, които са в системата на средното образование..."
Така..ще сме сигурни,че няма да сме пропуснали някой Колега..или внучето му..или...племенника.. Peace

# 303
  • Мнения: 2 280
Моли Саара стои на повече от 6 опашки първа Simple Smile
 Явно за съответните градини нейното предимство е най-силно.

 Друго неДОразбрах (или ми се ще да не съм прочела добре)- предимство имат преподаватели и директори на ЧАСТНИ Вузове?!

Може да е с инвалидност над 90% момичето..или някой в семейството...или да има братя и сестри (повече от един) до 10г...(всъщност...нищо друго не може да е..) newsm78

# 304
  • София
  • Мнения: 843

Към тях да прибавим и докторантите, които също преподават и се водят асистенти. От моите познати докторанти повечето са с малки деца горе-долу във възраст за детска градина  Peace

Докторант и асистент са две различни неща. Може да си асистент и да си в процес на докторска разработка. Но докторанта не е асистент без значение, че води часове / т.е. той няма сключен договор като "аналитичен асистент" newsm78 - не знам дали точно така се води, а си получава стипендия за дейността/.

# 305
  • Мнения: 1 255
Цитат
Какво се крие под термина гранична група?

Аз искам да попитам кои са граничните групи, които ще трябва да минат през входящ номер. Моля дайте пример. Групата на всички деца с 9.0 точки, друга група са всички с 8.1 точки, друга са с 7.0, т.е всички, които имат еднакви точки или как?


Става въпрос за тези групи с равен брой точки и подточки, които са на границата на прием в детската градина. Например, останали са 3 свободни места, но в началото на опашката има 10 деца с равен брой точки и подточки (примерно, 8.1 т.). Тези 10 деца с 8.1 точки всяко образуват граничната група.

Само родителите на тези деца ще могат да заявят входящ номер чрез системата от 6:00 до 14:00 в на 25.05.2009 г. – понеделника след първоначалното класиране. Класирането в граничната група ще бъде по реда на номерата, получени от системата. В нашия пример, ще бъдат класирани първите 3 деца с най-нисък входящ номер.

Останалите родители ще могат да заявяват входящ номер след 25.05.2009 г.

Екип ИСОДГ

Последна редакция: чт, 26 мар 2009, 17:51 от kg.sofia.bg

# 306
  • София
  • Мнения: 316
Цитат
Какво се крие под термина гранична група?

Става въпрос за тези групи с равен брой точки, които са на границата на прием в детската градина. Например, останали са 3 свободни места, но в началото на опашката има 10 деца с равен брой точки и подточки. Тези 10 деца образуват граничната група. Само родителите на тези деца ще могат да заявят входящ номер чрез системата от 6:00 до 14:00 в на 25.06.2009 г. – понеделника след първоначалното класиране. Класирането в граничната група ще бъде по реда на номерата, получени от системата.

Останалите родители ще могат да заявяват входящ номер след 25.06.2009 г.

Екип ИСОДГ



може би имате предвид 25.05. или аз бъркам нещо

# 307
  • София
  • Мнения: 1 541
каквото и да говорим тук сме" глас в пустиня" не прочетох някои да е доволен - може ли все пак някои да ми каже къде мога да изкажа недоволството си и да бъда чута ?
никои ли не знае  newsm78

# 308
  • Мнения: 1 255
Цитат
Какво се крие под термина гранична група?

Става въпрос за тези групи с равен брой точки, които са на границата на прием в детската градина. Например, останали са 3 свободни места, но в началото на опашката има 10 деца с равен брой точки и подточки. Тези 10 деца образуват граничната група. Само родителите на тези деца ще могат да заявят входящ номер чрез системата от 6:00 до 14:00 в на 25.06.2009 г. – понеделника след първоначалното класиране. Класирането в граничната група ще бъде по реда на номерата, получени от системата.

Останалите родители ще могат да заявяват входящ номер след 25.06.2009 г.

Екип ИСОДГ



може би имате предвид 25.05. или аз бъркам нещо

Да, 25.05.2009 г. Извинете.

Екип ИСОДГ

# 309
  • Мнения: 47 996
каквото и да говорим тук сме" глас в пустиня" не прочетох някои да е доволен - може ли все пак някои да ми каже къде мога да изкажа недоволството си и да бъда чута ?
никои ли не знае  newsm78
Амам ного пъти е казвано, прочети предните темички

# 310
  • Мнения: 1 380
каквото и да говорим тук сме" глас в пустиня" не прочетох някои да е доволен - може ли все пак някои да ми каже къде мога да изкажа недоволството си и да бъда чута ?
никои ли не знае  newsm78
Амам ного пъти е казвано, прочети предните темички
E kakъв съвет и даваш...темите са с по 120 страници,ще и трябват дни за да ги прочете....
Ако можеш и дай съвет, ако не, не се заяждай...всички сме на ръба вече.....
reniris няма на кой да се оплачем...това е положението.....

# 311
  • гр.София
  • Мнения: 4 156
ИСОДГ, в момента са обявени две свободни места за 2-ра яслена група в 60 ОДЗ ( Моли Саара би трябвало да влезе, ако има нормално класиране).
 Но вие обявихте,че няма да има класирания идните съботи.След което пък опашките за деца 2006 набор ще се прехвърлят за 1-ва група-за наесен.
 Та,използвам горното момиче за пример,-кога и кой ще заеме тези две свободни места за 2006 набор?

 И може би тъп въпрос-входящите номера,които ще получаваме, подред ли ще са (от малък към все по-голям за всеки следващ ,цъкнал върху бутона). Или първият ще получи малък номер, а вторият краен номер-какъвто му бил късмета.

Последна редакция: чт, 26 мар 2009, 18:22 от blanc

# 312
  • Мнения: 179
И пак за адресната регистрация - със съпруга ми имаме две малки жилища. Живеем в това, което е в Люлин и тук е адресната регистрация на мен и детето. Другото в центъра той ползва за офис и съответно адресната му регистрация е там. Трябва ли да си прави постоянна регистрация в Люлин и в другото жилище да няма регистриран живеещ?

# 313
  • София
  • Мнения: 316
И пак за адресната регистрация - със съпруга ми имаме две малки жилища. Живеем в това, което е в Люлин и тук е адресната регистрация на мен и детето. Другото в центъра той ползва за офис и съответно адресната му регистрация е там. Трябва ли да си прави постоянна регистрация в Люлин и в другото жилище да няма регистриран живеещ?
не мисля че е нужно нито за основните нито за допълнителните критерии да сменяте нещо

# 314
  • Мнения: 118
Отново искам да попитам екипа на ИСОДГ. Става въпрос за т.нар. санаториална ясла-13 ОДЗ. В нея няма предимство за деца със здравословни проблеми-дихателни, алергии и т.н. Допълнителните критерии са стандартните. Но тя е-по документи, специализирана за такива деца.

Общи условия

Активация на акаунт