ЮЛИ 2009. Тема 27

  • 13 664
  • 299
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 0
а аз пак за "краставиците"- басейните толкова ги третират с хлор, че си мисля, че е единственото безопасно място  Simple Smile
а някой да пие HIPP, имате ли мнение/ отзиви?

# 31
  • Мнения: 5 251
Бързо пишете, човек и време да има, не може да ви изчете Wink

Първо да кажа, че стискам палци на Ети и sanitamm, бебчетата да си седят в коремчетата ви възможно най-дълго време. Буболече дано и при вас всичко е наред. Hug
Писали сте за кърменето в предната тема, мерак имам голям, ще се постарая този път да продължи по дълго, на поискване. С баткото не успях, кърма имах за цял полк, но той не искаше да суче. Цедях и давах, но накрая се предадох. Пък може и аз да съм си виновна, че не бях много настоятелна. За подготовката на гърдите, не мисля нищо да правя. Имам приятелка, която е консултант по кърмене и ще се съветвам, често с нея. Това беше едно от нещата, което ми каза, че няма нужда да правя.
Вчера бях на консултация, всичко е наред с бебчо. Вече тежи около 500 гр, отговаря си точно на седмиците. Даже поговорих с доктора за секциото. Въпреки, че има още време, си избрах дата (той много ми се смя), разбира се ако тръгне по рано ще е по спешност. Бебето е много активно и много хълца милия.
Аз пия витамините на Hipp, понеже и мъжа ми и сина ми се разболяха от гнойна ангина. И реших да ги взема като предпазна мярка. Доволна съм от тях, като сокче са  Peace

# 32
  • София
  • Мнения: 423
И аз в последно време всичко лекувам със сребърна вода.Нямам обяснение как така лекува всичко,но е факт.Лекува например гъбички по ноктите само с намазване.Който страда знае колко е упорито това заболяване.Дори обмислям да си купя уред за сребърна вода http://www.alomag.com/index.php?main_page=product_info&cPath … p;products_id=191  .Казват,че този от аптеките е в по-разреден вариант.
Иначе за анти-д ваксината в 28 г.с. доста се интересувах и явно само в България не я бият тогава.Не знам защо се чака до след раждането.Тя е безплатна само след раждането, иначе сам си я купуваш,но не от болницата ,а от аптека и не може да става дума за бизнес.В Ракова болница българската е 11 лв,в Булмар от където си я купих аз ,е 50 лв,а в аптека е 160лв само,че на Баер.
Но вече се убедих,че има още много неща,които се правят дори и в "африканските" държави,а тук не.Къде живеем не знам .Какви безумия виждам и чета всеки ден ooooh! .Как само раждат жените в "белите"държави ,но това е друга тема.
Не приемам да ме следят и лекуват и да раждам като майка ми през 1977г. и това е.В 2009г живеем за бога.По повод мъртвороденото бебенце на приятелката на Живка,ами тя дали е ходила поне на една ФМ? Предполагам,че не.Затова са тези скрининги и ваксини,да се избегнат поне някой проблеми,до колкото може.
Може да ви се струвам рязка,но пак се нервирах на безхаберието на лекарите ни.
Защо трябва да четем и да се "самообразоваме"непрекъснато за дадени резултати от изследвания например,вместо лекаря ти да ти обясни стойностите им?Да ти обясни цялото ти състояние на разбираем език,а не след преглед да търчим да пускаме компютрите да се питаме една друга по форумите?
Защо режат веднага пъпната връв,като всички знаем,че тя първо трябва да спре да пулсира?
Защо още има болници ,в които не ти дават бебето часове !!! след раждането?
Защо изобщо трябва да раждаме в абсурдната и унижаваща стойка по гръб,като тя е най-трудна за излизане на бебето?Да ама е удобна на лекаря или акушерката  Wink.
Въпросите са хиляди.

# 33
  • Мнения: 14
здр-те много бързо сте изписали темата !
СТЕФ мерси за темичката  Hug  дано е пълна само с хубави новини!

# 34
  • Мнения: 9 094
tonioni80 , моля те редактирай си поста с бутончето Редактирай, изтрий го просто и пиши каквото имаш за казване Hug

Относно въпросната "ваксина" - не разбирам какво е приложението й. Аз съм против ваксините, но това не е важно в случая, обяснете ми, не разбирам защо трябва да се бие на майки, които нямат проблем с резус фактора Thinking

# 35
  • Мнения: 5 251
Mime-to ще ти кажа какво мисля, защото сами сме си виновни. Като стане нещо лошо например, никой не повдига обвинение, освен ако не става дума за пари. Защото всеки казва, като не ме касае лично, какво ме интересува. Защото неуките цигани си знаят правата по добре от нас. Първия път като раждах, въпреки че беше в частна клиника и си плащам за всяка минута престои там, пак имаше акушерки и лекарки, които се правеха на важни. Но не им останах длъжна, както и сега, като не съм съгласна с нещо питам и разпитвам, чета доста за нещата, които ме интересуват. Отговорите също могат да са хиляди, но ще обобщя в едно изречение, че докато има хора, на които не им пука, ще е така.  Rolling Eyes

Знаете ли какво ми каза, лаборантката докато ми вземаше кръв вчера, че скоро при нея отишла жена, която при първа бременност на 40 години си пуска първите изследвания, ден преди да роди. Дори на лекар не е ходила, да не говорим, за БХС, ФМ и други. ooooh!

Стеф на майките, които нямат проблем с резус фактора, не се слага тази ваксина. И дори и да имат то в Бг е практика, първо да се направят изследвания на бебето. Инжекцията се слага само ако майката е отрицателен, а бебето положителен резус фактор.

Последна редакция: чт, 26 мар 2009, 16:13 от Radina

# 36
  • София
  • Мнения: 15
Честита ни темичка! Много е шаренка и весела. Дай Боже само хубави новини в нея.

# 37
  • Мнения: 9 094
Радина, мерси Hug
Права си за всичко...

# 38
  • Мнения: 97
Малееееее, докато се обърна и сте изписали три страници!
Да се запиша и се връщам да чета  Laughing Laughing Laughing

# 39
  • Мнения: 0
а някоя от вас да възнамерява да ражда в Тина Киркова (Св. София), но към онова частно крило, наречено "Вяра, надежда, любов"?

# 40
  • Мнения: 87
Жани, аз съм се насочила към Тина Киркова, но изобщо незнаех, че има различни крила... Би ли споделила каква е всъщност разликата?

Ето ви и една забавна песничка:
http://vbox7.com/play:400e917e

# 41
  • Мнения: 651

Кукумявче[/b] - за хремата пробва ли някакви алтернативни методи?
Аз януари се разболях от някаква настинка и тогава се появи хремата,но като се излекувах,хремата си остана.И то по-точно не е хрема,нямам какво да издухам,ами все едно ми се подува лигавицата отвътре,а ми писна да слагам капки,то не е и хубаво.Само като кихна и ми потича носа.Но аз като кихам супер често и общо взето само подсмърчам  #Crazy
Здравейте и от мене!
Нормално е да е запушен носа от бременността е!Купи си физиологичен разтвор.Той е безобиден и можеш да пръскаш на воля.Много олеква и аз съм с него!
Честита тема!

# 42
  • София
  • Мнения: 451
Миме-то, а интересувала ли си се, дали може да създаде евентуално някакъв проблем тази ваксина, която явно и на двете ще ни бият в 28ма г.с.?

Радина, това което си писала е точно така, но СЛЕД раждането, в сми ако майката е с Rh- , а бебчето с Rh+ до 72 часа след раждането се бие ваксината. Тук с Миме-то обаче, обсъждаме друга процедура. Лекарите и на двете ни искат да ни поставят превантивно тази ваксина в 28ма г.с. и то при положение, че не са открити антитела, а бебето нямам как да знаем с какъв Резус фактор е. Тази процедура се оказва стандартна в много страни като Франция, Англия, Германия и т.н., но в България все още не е практика. Това, което ми казаха на мен е, че по този начин ми се гарантира, че няма да развия антитела до края на бременността, а и бебето няма да развие анемия и/или тежка жълтеница, която може да се получи в следтствие на "резус несъвместимост". А вече след раждането пак ще ни бият ваксина, ако има нужда.

# 43
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Ами въпреки нашата несъвместимост по резус фактор, Шушето кара лека форма на жълтеница, която си мина без проблем за около седмица в домашни условия. Аз пак се чудя  newsm78 защо е това предварително нещо и ако е толкова важно, защо не се поеме от здравната каса, защо БХС-то не се поема от здравната каса, ето това се чудя аз, все в нечий джоб влизат тези пари, а за разликите в цените на ваксината думи нямам ooooh!.

Днес си взех изследването за антитела и за щастие всичко си е наред, нямам развити такива. Така че не смятам да се подлагам предварително на тази процедура.

# 44
  • Мнения: 651
Момичета, да ви питам: КОЛКО ПЪТИ СИ ПРАВИХТЕ ИЗСЛ. ЗА ТОКСОПЛАЗМОЗА?

Общи условия

Активация на акаунт