Великобритания - тема 23, Великденска

  • 19 578
  • 319
  •   1
Отговори
# 75
  • На село (близо до Лондон)
  • Мнения: 1 402
GI не знам защо останах с впечатление че има водни пързалки там. Вярно ли е или се лъжа - защото това  ще е главната цел на посещението ако има такива?

Има три ролби, затворени водни пързалки, само едната става за малки деца

# 76
  • Sofia
  • Мнения: 6 919
Здравейте моми англичанки Laughing Извинявайте,че ви се намесвам в темата,но ми е нужна малко помощ Praynig Знае ли някоя от вас английска туристическа агенция,която организира почивки в Гърция
Лутам се н-ти ден в Интернет и нещо не мога да се справя Sad
Ще съм ви благодарна,ако знаете да споделите-може и на лични Peace
Весело посрещане на Великден!

# 77
  • Мнения: 66
Здравейте моми англичанки Laughing Извинявайте,че ви се намесвам в темата,но ми е нужна малко помощ Praynig Знае ли някоя от вас английска туристическа агенция,която организира почивки в Гърция
Лутам се н-ти ден в Интернет и нещо не мога да се справя Sad
Ще съм ви благодарна,ако знаете да споделите-може и на лични Peace
Весело посрещане на Великден!

Привет, не съм използвала нито една от тях обаче, искам да предупредя, но ми се струват популярни  Grinning
http://www.thomascook.com/
http://www.thomson.co.uk/
http://www.travelsupermarket.com/

Успех!   grinning039  Nature Sunny

# 78
  • Мнения: 1 959
Освен тези които Burberry ти е казала ще добавя и този: Peace
http://www.expedia.co.uk/

# 79
  • Sofia
  • Мнения: 6 919
Благодаря ви Hug

# 80
  • Манчестър
  • Мнения: 2 484
Също и www.firstchoice.co.uk и www. lastminute.com

# 81
  • Лондон
  • Мнения: 56
Здравейте моми англичанки  Wink

Ние се завърнахме на Острова и след няколко кошмарни дни (докато се аклиматизира беба) всичко си дойде на мястото. С радост ще се включим за срещата във фермата ако няма важни мачове (особено на Ливерпул) по това време... 

Мишолина, първо в обикновена боя за яйца ги правиш едноцветни, после отгоре мацаш с боите, и накрая - зехтин за блясък.

Много се смях с малката на Алиса и си представях какво ли щеше да е ако играеха 'Трите прасенца'...

Не знаех, че имало и великденски шапки! Laughing

Не знаех и че не трябвало да отсъстваш от страната дълго ако ще кандидатстваш за ситизеншип. Явно ще трябва да отложа... Аз по принцип нямаше да вземам английско, за да не си загубя американското, но писах на посолството и те ми отговориха следното:
This information is provided in response to your recent inquiry concerning dual citizenship.  When a person is naturalized in a foreign state (or otherwise possesses another nationality) and is thereafter found not to have lost United States citizenship, the individual consequently may possess dual nationality.  It is prudent, however, to check with authorities of the other country to see if dual nationality is permissible under local law.  The United States does not favor dual nationality as a matter of policy, but does recognize its existence in individual cases.  Persons who possess dual nationality should be aware that United States law requires persons who are U.S. citizens to enter and depart the United States on U.S. passports.

Много завъртяно са го написали... но сякаш може да имаш и двете. Вие какво мислите?

Благодаря ви за отговорите за помощта в БГ. Отказах се да се занимавам.

Ох, заспивам... трудно е да си гледаш сама детето  Wink Извинявайте ако има грешки!

# 82
  • Манчестър
  • Мнения: 2 484
The concept of dual citizenship means that a person is a citizen of two countries at the same time. Dual nationality laws and policies depend on each country. The U.S. Government recognizes that dual citizenship exists, but does not endorse it as a matter of policy because of the problems that it may cause. Dual citizens owe allegiance to both the United States and the foreign country. They are required to obey the laws of both countries. Either country has the right to enforce its laws, particularly if the person later travels there. There may be a conflict with the U.S. laws, which may cause problems for the dual citizen. Additionally, dual citizenship may limit the United States Government's efforts to assist United States citizens abroad.

# 83
  • Лондон
  • Мнения: 449
eya, добре дошла, съвсем ме изплаши с тази климатизация, но няма да те питам за подробности, достатъчно стрес напоследък Simple Smile То ще се чуе и за нас...
По въпроса ти аз мисля, че от към английска страна нямаш проблем с двойното гражданство, то май половината нация е с двойно гражданство тук, но американската страна не го толерира и може да си загубиш някои от привилегиите, ако получиш друго гражданство. Има държави, Австрия например, които въобще не допускат двойно, трябва да се откажеш от другото си гражданство и тогава да кандидатстваш за тяхно. За нас няма проблем обаче, и БГ и Англия допускат двойно така, че може да се пробваме

Ние пътуваме в понеделник, затова ни стискайте палци ooooh!
Отсега ви желая много приятен уикенд

# 84
  • ENGLAND
  • Мнения: 4 099
Добро утро, мами,
Темата ни този път бавно напредва. Май вече сме повече навън при това хубаво време.
Великденския парад мина, но толкова много хора имаше, че и снимки не можах да направя. Днес е последен ден и малко ваканция и емоции за Великден.
Най-сетне получихме писмо, че Ели е приета в училището, което искахме и в което сега е в нърсъри. Сега остава да я убедя, че на училище се ходи да се учи, а не тя да командва и учи останалите от класа. Голям проблем ни е.
br май няма мами дошли тук с фирма. Най-добре питай тук http://www.bghelp.co.uk/modules/Jig/index.php
Като дойдох тук ходихме с фърст чойс на почивка в Родос, беше пълна скръб цялата им организация и повече не повторихме. Това е от опит, може ние да не сме случили.

# 85
  • Мнения: 948
Не знам за агенции за ваканции; аз винаги си взимам полетите и хотела отделно. За хотели, добър източник на инфо е tripadvisor.com. Винаги поглеждам дали няма да ми е по-евтино комбинация хотел/полет (страниците, които са ти изброили), досега не ми се е случвало да ми предложат нещо, което ме устройва и като време на полет, и като хотел. Но пък зависи какво търсиш; ние сами си правим маршрутите и избягваме all-inclusive, та може да не е удобно за вас.

За агенция за работа: зависи в кой сектор търсиш; агенциите специализират. Ако вече си в Англия, защо ти е фирма търсеща работа от БГ?

Казвайте за срещата през април; за ферма ли остава, на 25-26-ти април?

# 86
  • Мнения: 1
Doret, браво за шапката и честито за училището!

Eya, добре дошли отново на острова.

За срещата, да, хайде да се видим, аз си помислих, че повечето няма да сте тук, но щом сме няколко желаещите, супер! Ако искате твърдо 26 април - неделя?

# 87
  • там където мога да си закача хамака
  • Мнения: 284
Да ви попитам дали ви се е случвало и как процедирате. Случаят е следният - една наша позната ни светна, че можем да намираме кори за баница в Tesco. Много се зарадвах защото в продължение на близо 2 години баницата много ми липсваше от нашето меню, а не съм добра в правенето на домашни кори. Обаче се появи следния проблем - преди месец една опаковка кори беше мухлясала, а срока на годност изтичаше след 2 седмици - тази вечер ми се случи за 2-ри път - срока на кутията е 20 април, добре че имах още една със срок 29 април та спасих останалите материали. Неприятно ми е и нещата стават явно систематични. Съхранявам корите в хладилник - не виждам причина да се развалят по моя вина. Има ли начин да се оплача и някой ще обърне ли внимание. Как процедират тукашните. Не вярвам да не се оплакват. Досега не ми се беше случвало храна да е развалена - недоузрели плодове - да. Обикновено пазаруваме от Waitrose, но досега там кори не съм намирала. Ще съм ви много благодарна за отговорите.

# 88
  • Манчестър
  • Мнения: 2 484
Да ви попитам дали ви се е случвало и как процедирате. Случаят е следният - една наша позната ни светна, че можем да намираме кори за баница в Tesco. Много се зарадвах защото в продължение на близо 2 години баницата много ми липсваше от нашето меню, а не съм добра в правенето на домашни кори. Обаче се появи следния проблем - преди месец една опаковка кори беше мухлясала, а срока на годност изтичаше след 2 седмици - тази вечер ми се случи за 2-ри път - срока на кутията е 20 април, добре че имах още една със срок 29 април та спасих останалите материали. Неприятно ми е и нещата стават явно систематични. Съхранявам корите в хладилник - не виждам причина да се развалят по моя вина. Има ли начин да се оплача и някой ще обърне ли внимание. Как процедират тукашните. Не вярвам да не се оплакват. Досега не ми се беше случвало храна да е развалена - недоузрели плодове - да. Обикновено пазаруваме от Waitrose, но досега там кори не съм намирала. Ще съм ви много благодарна за отговорите.

Аз никога не съм имала проблем с корите на Теско. казваш,че ги държиш в хладилник. ама ако си ги купила днес, а няма да ги правиш на другия ден или скоро след това се съхраняват във фризера..

# 89
  • ENGLAND
  • Мнения: 4 099
И аз като Аве, корите се съхраняват във фризера, час преди да правиш нещо с тях ги вадиш и оставяш на стайна температура. И на мен веднъж ми се е случви да мухлясат,бях  ги оставила  в хладилника за два дни.

Общи условия

Активация на акаунт