Кардио и силови тренировки в домашни условия

  • 38 834
  • 437
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: 97
Извинявай Поци, явно не съм те разбрала правилно. Съжалявам че не ти е попадала, щеше да ми е интересно мнението ти. Е, според мен, тя не е за професионалисти като теб, но за начинаещи е добра.

# 391
  • София
  • Мнения: 2 062
Супер сте.

И аз се ентусиазирам за въженце, след тези резултати на pebuls4090. Иначе днес си направих тренировката със степера - 45 мин. интервална...

Реших да увелича кардиото и упражненията със Синди да ги правя само 2 пъти седмично, докато сваля килограмите, а после пак да увелича тренировките с нея или някои от другите, които изтеглих от вашите линкове.
 Peace

# 392
  • Мнения: 4
Здравейте момичета,

от няколко дни ви чета и доста се запалих да започна по-усилено да се занимавам с тялото си.
Родих преди два месеца. Качих 16 килограма, от които 9 останаха в болницата.
Имам да свалям още около 7 кг., за да възвърна килограмите си от преди раждането.

Може ли да ме насочите с какво да започна. Преди години правих Синди /всеки ден/, но резултат не видях въпреки огромното натоварване.
Вкъщи имам кростренажор, но май и с него не се справям много добре. Преди да забременея въртях по 30 мин на 5-6 степен.
Може ли съвет как е най-ефективно да се върти?
Започни със Синди 4-6 пъти седмично.Като свикнеш с нея, вкарай и кардио с кростренажора,сутрин на гладно или след Синди.Много е важно и как се храниш.Ако кърмиш не можеш много да се ограничаваш,но ако не -харесваш си един режим на хранене и резултатите ще дойдат.

# 393
  • Мнения: 4 678
pina ако има нещо,което лесно можеш да разместиш друго не се сещам.Аз лично не съм по многото мебели и имам място.Скачам в хола,а понякога и в спалнята,а и цветята ми също са вътре.
И отново за скачането,за да не е бавно темпото аз скачам по 2 пъти т.е. един път като прескачам въжето и един път на празно докато то се завърта.Правилно ли е така,защото като бързам да го завъртам по бързо понякога се оплитам...


...балансирай на пръсти..като държиш коленете леко сгънати.Не подскачай по-нависокоот 1-2 см.Дръж тялото си напълно изправено,очите насочени напред....а лактите.....плътно до тялотои описвай малки движения с китките
...при скока се оттласни от подас ходила и насочи пръстите на краката си напред..скока трябва да стане..с помоща на глезените.прасците,коленете,бедрата
....контакта със земята трябва да бъде възможно ..най-кратък..като петите изобщо не трябва да докосват пода Peace

# 394
  • в моя свят
  • Мнения: 849
Поци благодаря за подробното разяснение......ще пробвам утре,а днес скачах 35 мин. и забелязвам,че всеки следващ път става по лесно....

# 395
  • Мнения: 4
Така е.И аз в началото бях много зле и си мислех ,че съм единствената, която няма да може да се научи да скача.Методът е същия, както го описва Поци.В началото го правех бавно ,като на забавен каданс  Crazy докато свикнах с движението и после засилих темпото.

# 396
  • Sofia
  • Мнения: 1 195
Имам въпрос към по-отдавна трениращите, но не спазващи стриктна диета - горе-долу по колко кг на месец смъквате в момента?

# 397
  • някъде в орбита...
  • Мнения: 2 913
Имам въпрос към по-отдавна трениращите, но не спазващи стриктна диета - горе-долу по колко кг на месец смъквате в момента?

По мнооого малко - едно килце ако е, ще съм щастлива  Tired Но пък фигурата става супер, та за това не се отказвам  Peace

# 398
  • в моя свят
  • Мнения: 849
Аз имах 4 излишни килограма и без диета само с ограничаване,но не пълно на някой храни и със спорта ги свалих за 1 месец.Сега съм 50кг. на които съм от години,продължавам по същия начин с ограничаването на храни и със спорт,но не мърдам от килограмите.

# 399
  • Мнения: 649
pebuls4090 много благодаря за отговора.

А кроса след колко време да го вкарам и на коя степен да въртя.
В по-предните страници, четох, че Поци препоръчва в началото да се започне с 5 мин. тренировка и постепенно да се увеличава времето.

# 400
  • Мнения: 95
Добра вечер момичета и момчета! Simple Smile Имам един въпрос: когато започнахте да скачате на въже по колко минути издържахте? Аз си купих преди месец и не съм го ползвала до сега. Чета тук и направо се изумявам как скачате по 35-40 минути! Сигурно много бързо скачам и затова се изморявам бързо! А може и изобщо да не скачам правилно и затова.
И още нещо се сетих! Ако си взема обръч (обикновен) ще има ли ефект за долната част на корема? Благодаря ви!  bouquet

# 401
  • Мнения: 4 678
Поци благодаря за подробното разяснение......ще пробвам утре,а днес скачах 35 мин. и забелязвам,че всеки следващ път става по лесно....
..само не мога да рзбера как скачаш 2 пъти..а въжето минава веднъж newsm78

# 402
  • в моя свят
  • Мнения: 849
muninka относно въжето и аз имам от месец и скачах през ден с него,но повече за да свикна отколкото сериозно.От няколко дни реших само то да ми е кардиото и за това по сериозно....отначало не можех повече от 5мин. и то с паузи.pebuls сподели за около 120 мисля,че бяха подскоци в минута и след това забавя темпото на 80 подскока в минута.Аз днес също ги броих и бяха около 80-90 в мин. като се надявам като посвикна още малко да ги направя и повече.А Поци обесни техниката на скачане подробно малко по горе.
А за обръча аз мисля,че за корема въобще няма никакъв ефект.Ефекта за мен е за паласките,за краката и за дупето.....поне аз така го усещам от това кое ми се натоварва при въртенето....но нека и по запознати изкажат мнение.

# 403
  • в моя свят
  • Мнения: 849
А писали сме едновременно...
Поци благодаря за подробното разяснение......ще пробвам утре,а днес скачах 35 мин. и забелязвам,че всеки следващ път става по лесно....
..само не мога да рзбера как скачаш 2 пъти..а въжето минава веднъж newsm78
      Ами така:завъртам въжето и го прескачам,докато то минава зад мен и после над мен и стигне отново до доло аз скачам още веднъж на празно така да се каже(без да прескачам въже) Не знам дали обесних правилно....скачам бързо постоянно едно след друго,а въжето явно завъртам по бавно.

# 404
  • Мнения: 95
Мечта22 благодаря ти!   bouquet И аз скачам като теб по два пъти

Общи условия

Активация на акаунт