Часът на Земята - ще изключите ли осветлението за един час?

  • 6 506
  • 173
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 418
Да . Без свещи; с компютъра. На детето му хареса обяснениeто защо го правим, и сега не ми дава да пусна лампите ...тя може и да издържи, ама a3 се предавам след малко  Embarassed . Много хубава кауза!

Последна редакция: сб, 28 мар 2009, 22:31 от bz

# 136
  • Мнения: 4 892
Аз понеже имам много малко детенце и то не разбра цялата работа, но като пишете вие си мисля, че такива инциативи са много важни за децата. Най-малкото защото те не са предубедени и обременени. Сигурно се чувстват някак важни и значими в цялата "процедура" Simple Smile Предполагам такива неща, колкото и на нас възрастните да ни се струват незначителни си заслужава да ги правим заради децата си, ако ще ги възпита да мислят за природата. Един ден те определено ще мислят по-различно от нас.  Бих се включила и в друго подобно нещо, ако е положително, за да покажа на детето си, дори и аз да не съм 100% сигурна в 100%-ов ефект.  Simple Smile

# 137
  • Мнения: 776
Аз понеже имам много малко детенце и то не разбра цялата работа, но като пишете вие си мисля, че такива инциативи са много важни за децата. Най-малкото защото те не са предубедени и обременени. Сигурно се чувстват някак важни и значими в цялата "процедура" Simple Smile Предполагам такива неща, колкото и на нас възрастните да ни се струват незначителни си заслужава да ги правим заради децата си, ако ще ги възпита да мислят за природата. Един ден те определено ще мислят по-различно от нас.  Бих се включила и в друго подобно нещо, ако е положително, за да покажа на детето си, дори и аз да не съм 100% сигурна в 100%-ов ефект.  Simple Smile


Много си права  Peace

# 138
  • София
  • Мнения: 233
Направихме го newsm10
А за да е по-лесно излязохме от вкъщи Grinning

# 139
  • Мнения: 2 241
Направих го  Peace
Не болеше.
Не е нужно втелясване и разчепкване на всеки детайл как защо кога и кому е нужно. Ако  ви допада идеята, правите го, ако не ви допада - никой не ви кара насила.
Издърпах и всички възможни контакти в бонус Peace .
Пуснала съм щорите, не могат да ме хванат  newsm43
От такива мнения ми се  Sick . Опитът за оригиналничане е жалък Tired

Ако четеш малко по-внимателно ще разбереш какво имам предвид и няма да ти се  Sick. Това, че съм пуснала щорите беше към Бу, която коментира по повод включения ми компютър "Добре, че не снимат от спътника светещите монитори зад тъмните прозорци, че да се излагаме Very Happy"

# 140
  • София
  • Мнения: 932
Да изгасихме всичко , и лампите и тв-то и компа , само лаптопа остана включен на батерии и хладилника го забравихме, сега като се сещам  Laughing.
Ама в кръга на майтапа ние този ден го чествахме преди седмица , един цял ден и една нощ, бяхме без ток,  защото мъжа ми не го беше платил и съответно си изкарахме една нощ на свещи, но за разлика от тази вечер никак не ми беше романтично.  Очертаваше се и втора, ама се разминахме, след като си платихме за експресно включване. Както и да е , поне си имах свещи и за тази вечер , а и още останаха.  Laughing

# 141
  • Мнения: 135
Изгасихме осветлението и беше много приятно, напомни ми за една вечер преди години, когато закъснях с плащането на тока и ни го спряха. Беше невероятно и неочаквано приятна. Вечеряхме на свещи и се чувствахме всички много близки. Тази вечер 2г ми дъщеря се позачуди в началото и на края реши, че е време за сън, седна в баща си и заспа въпреки, че обикновено заспива около час по- късно. Около нас на всякъде светеше, само едни комшии си бяха изгасили осветлението. Разочаровах се.

# 142
  • Мнения: 214
Ние също загасихме осветлението, останахме само по телевизор. Около нас доста бяха изгасили лампите, виждаха се само отблясъци от сините екрани. Един съседен блок почти целия беше тъмен. 

newsm10

# 143
  • Мнения: 27 524
Мина и замина безболезнено  Grinning
На цялата наша улица останаха общо 5 апартамента  Peace

# 144
Е - на мои познати пък им спря интернета след като еко-верващите си включиха почти едновременно лампите и предизвикаха серия от токови удари. Откровено казано вече като някой започне от медиите да ми говори за кауза, съдържаща в името си "еко" или "зелено"  и сменям канала както когато попадна на реклама, сапунка или "риалити" Wink.

# 145
  • Мнения: 77
Е, стига бе, всички си включили осветлението точно по едно и също време. В една секунда! То пък толкова много хора  в България всеха участие в инициативата, думи нямам  ooooh! Чак токови удари.... Whistling

Аз се включих, т.е. изключих за един час!  Mr. Green Дано съм спомогнала поне с 0,0000000000001% за общото благо!  Peace

# 146
  • Мнения: 4 785
Така се улисахме в спор, че забравихме. А имахме намерение да изключим за един час - нямаше и да сме вкъщи, но не само че останехме, а и забравихме, сетихме се към 9 и 30... ooooh!

# 147
Ако под общото благо разбираш утре да дадат по телевизията как хора си гасят лампите - сигурно си допринесла. Ако си мислиш, че си допринесла за по-малко замърсяване - сигурно не си.  Горивата, изгорени за да се произведе тока, който не си използвала ти и всички, включили се в акцията са си изгорени така или иначе и произведената енергия не е спестена, а загубена. В този директен смисъл няма пряка полза от подобни акции.
Не искам да паля спорове, но за мен екологията е просто съвременна лесно смилаема религия.

# 148
  • Мнения: 77
И аз не искам да влизам в спорове и това ми е последния пост насочен към h323!

Ами дай тогава масово да ползваме найлонови торбички, така или иначе и другите го правят! Да си хвърляме боклука през прозореца, все пак комшията го прави! Да не се възползваме от възможността за разделно събиране - кво толкова в село Долно-нанагорнище не си разделят боклука и пак си живеят добре!

Инициативи от сорта на "Часът на Земята", "Един ден без коли" и т.н са малкото, което можем да направим По света градовете и гражданите могат да се включат и да дадът своята лепта, а в България винаги ще се намери някой многознаещ, който да каже "Вие като сте прости го направете! Аз отстрани ще ви се смея!"

Всяка Еко кауза  е недостатъчна да помогне за решаване на проблемите, но дава тон, който е полезен за намиране на решения!

Айде лека вечер от мен! Изключвам осветлението за поне още 8 часа!  Mr. Green

# 149
Simple Smile Не правя нищо от описаните от теб неща , просто за мен подобни напъни са безмислени и освен медиен шум не създават друг ефект, а прекаленият медиен шум по какъвто и да е въпрос в крайна сметка води до отегчение. Вместо да си изгася осветлението за 1 час днес имам слънчеви батерии на покрива и енергоспестяващи уреди - мисля, че е ефекта е доста по-добър. Толкова по въпроса с лептите. Това е направено, не защото някой ми е казал от телевизора, колко е хубаво, еко, зелено, земно,..., последния_да_затвори_вратата..., а защото за мен има смисъл (финансов). Многознайковци винаги има, но е хубаво понякога човек да ги слуша какво казват - може да се окаже, че са прави. Иначе ще си останем на ниво създаване на полезен тон Wink

Бъдете здрави и продължавайте да вервате.

Общи условия

Активация на акаунт