ПЛЕТАЧКИ засмени майсторят пролетни премени

  • 34 456
  • 294
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 0
Ето и моите набързо щракнати снимки на жилетката.
http://media.snimka.bg/2600/011455885-big.jpg
http://media.snimka.bg/2600/011455888-big.jpg
http://media.snimka.bg/2600/011455890-big.jpg
Отидоха 500 гр. до конец. Тази прежда е страхотна направо, а цвета и  е супер за дънки. Понеже е дебела и на деветка игли се плете много бързо, ако не се разплита, като мене  Laughing
Нещо напече, та не се знае дали ще я обличам или ще я прибирам за есента, но и друг път ми се е случвало да оплета нещо и да отива директно в гардероба.

venividivince, Steisi, kabzimalka -  smile3501

# 226
  • Севлиево
  • Мнения: 491
Ей страшни сте Hug, напълнихте ми душата и ме вдъхновихте много, но нямам времее  Sad
Вени и аз му се точа на тоя шал, само аз не съм го плела значиии.  Close А другите ти неща - нямам думи. Heart Eyes
zoo жилетката е страОтна.  bouquet
Steisi готина туника. Hug
На мен ми остана 5-6 реда от паното  newsm44

# 227
  • Мнения: 641
Тити, споделям:
http://littlecottonrabbits.typepad.co.uk/free_knitting_patterns/ … itted-easter.html

Моите са на 2ка, +4 реда, т.е. позволяват повече шарки. Пълнеж - черупка от яйце, сравнително яко се получава въпреки това не бих рискувала да ги правя за подарък.
Имам готови, но нямам снимка на дневна светлина, ще покажа по-късно.

zoo, много е хубава, а за скоростта - нямам думи! Какъв е съставът на преждата?

venividivince, отивам да разглеждам.

# 228
  • Мнения: 3 550
Благодаря за похвалите!
Вени, много сладки неща си наплела!
тити, все пак имаш време да го посрещнеш с православните. Grinning
Фиф, благодаря! А аз от теб се научих, че могат да се направят красиви неща и на 2 игли.
zoo, много изчистена и все пак интересна жилетка! И още един перфектно поставен цип.

# 229
  • Мнения: 0
Палечка - преждата е 60% полиакрил и 40% вълна. На етикета пише, че се плете на 7-8 номер игли, но според мен е по-добре на 9.
http://media.snimka.bg/2398/011050950-big.jpg
Радвам се, че ви харесва  Grinning

# 230
  • в баира
  • Мнения: 861
venividivince: Ще има да се киприш с новите ти творения.
zoo: : Жилетката ти е убиец, а и много добре ти стои. Вталявала ли си в талията? Или се лъжа?

# 231
  • Мнения: 0
Фифундрела - вталих я в талията. Първия път я изплетох права и стоеше много грозно, затова колкото и да не ми се искаше я разплетох.  Laughing

# 232
  • Мнения: 440
zoo, страшна е жилетката, наистина с дънки стои много добре!  bouquet
Аз имам предложение за име на темата, като й дойде ред - Задругата на ПЛЕТКАТА, а също и още едно - 17 ПЛЕТКИ от пролетта. Wink

# 233
  • Мнения: 9 905
еее, браво, много свестни заглавия Simple Smile

палечка - май ще си остана на едната кука Simple Smile

# 234
  • Мнения: 1 172
Аз имам предложение за име на темата, като й дойде ред - Задругата на ПЛЕТКАТА, а също и още едно - 17 ПЛЕТКИ от пролетта. Wink

Властелинките на куката

Плетачката и философския обръч  Joy  Joy  Joy

# 235
  • Мнения: 1 523
Поздравления за показаните плетива!  bouquet
Много готини заглавия сте измислили,браво! Laughing

# 236
  • Мнения: 129
вени, амели, страшни заглавия за темите  Laughing не знам защо, ама така ми стана смешно, като ги чета  Laughing
между другото аз пак плета онзи шал с цветята  Peace първия път плетох с прежда 100% памук, сега пък го захванах с онази немската ми ленена прежда - получава ми се още по-добре
ще покажа, като го свърша  Peace

# 237
  • Севлиево
  • Мнения: 491
hahaha и на мен ми стана смешно със заглавията, но ми харесват  Peace

# 238
  • Мнения: 1 287

kabzimalka: Много е сладко коплектчето! Би ли казала, как наддаваш! На всеки ред или..? И аз замислям летни туники на Стефка и ще ми е от полза мнението ти.
 


Фиф,първите 4-5 реда надавах на всеки ред,после през ред до края.


Венивиди,Амели,оригинални заглавия,мно"о ме кефят!

Зоо,отново ни изненада.Жилетката е страхотна!Убеждавам се,че в много случаи простичките неща са по-красиви и елегантни.Сега не мога да си представя друга плетка с тази прежда.И ако не е тайна как си прикачаш циповете?

Палечка,интересни облекла за яйца.Досега не се бях сещала,още по-малко пък виждала.

Аз сега плета към рокличката и шапката жилетка /а може да стане и рокля/ само че на две куки,пак в същите цветове,че ми остана прежда и да я оползотворя.

Венивиди,хареса ми комплектчето в розово.Отново си използвала мотива с цветчетата.Да си призная точно тази схема много ме затруднява.Опитвах да го заплета,но като стигна до втория ред и нещо изпълнението ми куца.Има нещо,което явно не схващам и не мога да продължа.

# 239
  • Мнения: 6

DG, добре дошла! Ще чакам с нетърпение да видя плетивата ти. От колко години плетеш?



Благодаря ви момичета за топлото посрещане!
Мога да плета от малка на две куки, но сериозно се занимавам от една година ( от както живея в UK).
Смея да твърдя,че доста бързо усвоих някой техники и похвати. С удоволствие ще споделя плетките и схемите които притежавам. Има доста интересни неща които могат да създадат от прежда  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт