Роял Айсинг - Семинарна тема

  • 72 300
  • 141
  •   1
Отговори
# 105
  • У дома
  • Мнения: 1 741
Дими, тюла се изрязва и се слага върху хартия, за да може да се отдели дизайна след като изсъхне. Аз затова изхвърлих мойте цветя, защото щприцовах директно върху пластмаса. Винаги слагайте отдолу хартия или джоб, нещо гъвкаво, което ще се отдели лесно.

# 106
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
моля някой да ми помогне с идеи и обяснение  Hug

искам да направя от royal icing 3измерна фигура.
конкретно искам нещо като беседка, от този вид

как е най-подходящо да направя горната, куполовидна част?
а от какво и как да направя колоните?

искам горната част да е филигран.... newsm78

дано някой се сети какво искам и да ми обясни....

# 107
  • Мнения: 7 091
моля някой да ми помогне с идеи и обяснение  Hug

искам да направя от royal icing 3измерна фигура.
конкретно искам нещо като беседка, от този вид

как е най-подходящо да направя горната, куполовидна част?
а от какво и как да направя колоните?

искам горната част да е филигран.... newsm78

дано някой се сети какво искам и да ми обясни....

Ася, с тази форма за да не ти се разпадне трябва да напрвиш горната част цяла. Намери си подходящ съд и просто го прави в/у него, като направиш по-дебели носещите части на купола.
Колоните пак трябва да ги направиш от роял айсинг, но ги направи с малко по-дебели страни, за да могат да ти издържат тежестта на купола.
И да....направи 2 броя поне Simple Smile

# 108
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Тандури, благодаря за отговора.

и аз смятах на една купичка да го правя този купол.

а как да направя носещите колони?  newsm78

# 109
  • София
  • Мнения: 2 113
asyalein, нали помниш как Тандури направи пирамидата? Мисля, че подобно на нея, като си нарисуваш/разпечаташ схемата за един цял фрагмент (стена) от беседката и го направиш от РА върху пекарска хартия,правиш още няколко и после ги слепваш в необходимата n-ъгълна или гръгла форма, и после полагаш купула и така...Как искам да видя това нещо...

# 110
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Димитрина, точно това се чудя: кое е по-удачно - на сегменти или цяло куполче.
ако е част от сфера е най-добре да е цяло, защото трудно ще направя равни страни  Peace

сега се появи и друг проблем.

суша детайлите на пекарска хартия. те леко се нагъва от влагата на РА...
ей сега отделих един без абсолютно никакъв проблем, но самия елемент се пукна  ooooh!
как да го предотвратя това пукане?

# 111
  • София
  • Мнения: 2 113
Аз мислех за купула да е едно цяло, а стените да са на правоъгълници, които да събереш в кръг, да речем и така да получиш беседката, а после да наложиш купула, ако ги правиш правоъгълниците по еднакви очертаня, не би трябвало да са много различни по височина.

# 112
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
аха, Дими, схванах какво си имала предвид...

а тези носещи нещица няма ли да са много тънки  newsm78
оф, ще го мисля пак...

та, някой да знае защо ми се пука айсинга?
по-тънко наисуваното сърце си стои цяло  newsm78

# 113
  • София
  • Мнения: 2 113
та, някой да знае защо ми се пука айсинга?
по-тънко наисуваното сърце си стои цяло  newsm78

Възможно ли е да е от наличие на въздух в айсинга?

# 114
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
ами виж на снимката как се пукна по една линия...
не вярвам въздуха да се е натрупал на една линия  newsm78

иначе внимавах да няма въздух в айсинга... Rolling Eyes

от 4, само 1 се пукна, но качествено

# 115
  • Мнения: 7 091
Ася, случват се такива неща и в най-добрите английски семейства както се казва  Laughing Винаги има елементи, които се чупят. Конкретната причина само елемента ти я зная предполагам, но може да е било много неща, може просто там на това място да е залепнало много и при отлепянето да се е пукнало, може още влажно като е било да си го мръднала ( това да е създало пукнатината, защото веднага засъхва поне до някъде) и съответно при отлепянето да си го пукнала, може да е било балонче с въздух...много неща.
По принцип така както ти се е пукнало дори може да успееш да го спасиш- намажи го с роял айсинг, то не се е отчупило, а пукнало, може пак да го използваш.  Peace

# 116
  • Мнения: 774
Момичета,направих фигурите вчера,днес ги отлепих.Тортата ми трябва за утре.
Кога да сложа фигурите върху тортата?Ако ги сложа днес имали опасност да се скапят в хладилника?

# 117
  • Мнения: 7 091
Момичета,направих фигурите вчера,днес ги отлепих.Тортата ми трябва за утре.
Кога да сложа фигурите върху тортата?Ако ги сложа днес имали опасност да се скапят в хладилника?


Mari, сложи ги точно преди да трябва да носиш тортата където ще я носиш. По принцип не вярвам да се скапят толкова бързо, но и зависи каква ти е тортата, крема ти и т.н. Влагата е най-големия враг на роял айсинга, затова и по-скоро не бих ги сложила в хладилника.

# 118
  • Мнения: 774
Tandoori,благодаря!

# 119
  • София
  • Мнения: 413
Абе момичета, преди време се нагледах на едни фимчета в YouTube, сега не мога да ги намеря точно тях, но общо взето става въпрос за покриване на цялата торта с айсинг, вмести с маслен крем или сметана да речем. Като ТАЗИ или ТЕЗИ  а също и за направа на цветя подобни на ТОВА

Та въпроса ми е, за същия айсинг като този тук ли става въпрос?

Общи условия

Активация на акаунт