МАРТенки сме най-добре, всяка гушка своетo дете!

  • 12 554
  • 202
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 1 187
Дез,много са недостатъците на спиралата,макар че някои жени се чувстват отлично.Не става ли с коитус интеруптус?

Това чудо какво е  newsm78

И аз се опулих в първия момент. Simple Smile После зацепих,че става въпрос за прекъснат полов акт.
Ще следя мненията за спиралите,досега не съм си слагала,нито хапчета съм пила.Били сме на коитус интеруптус.. Joy


Честита дъщеричка на мама tai! Да е здрава,послушна, и много да я радва!  bouquet Hug



# 181
  • Мнения: 1
Дез,много са недостатъците на спиралата,макар че някои жени се чувстват отлично.Не става ли с коитус интеруптус?

Това чудо какво е  newsm78
Я,разяснете,х който знае пове за спиралите - видове, плюсове и минуси. И аз си мисля да си сложа спирала, но въобще не съм в час с тях  Rolling Eyes Аз изкарах сума време на хапчета и не ми пречи. Но все пак са си хормони и искам малко почивка от тях  Rolling Eyes
Буквално значи прекъснат акт-с други думи еякулация извън женските гениталии.За недостатъците може да се говори много,както за всяко друго нещо,но има угроза да се залитне в посока параноя.Най-често оплакванията от спиралите варират от по-болезнен и обилен мензес до патологични маточни кръвотечения(рядко).По-големия проблем обаче е повишения риск от тазово-възпалителна болест.

# 182
  • Мнения: 35
Здравейте мамчета.
Ние днес сефтосахме количката. Ама да знаете тоя Ексес колко трудно се сгъва шасито му - мъжлето се мъчи 1 час, добре, че накрая поддаде и се сгъна, че иначе щяхме да отложим разходката. Алек спа през цялото време, само по едно време се размрънка, но аз се бях подготвила - дадохме му малко АМ и той отново заспа. И в тази връзка, мамите около Билла България къде ще разхождате бебчовците? Гледам, че квартални срещи се формират, та може да измислим нещо. За общата бебешка софийска среща - този път ще пропуснем, тък като нашият татко заминава тези дни и пак ще съм с мама за помощ  ако излизаме ще е в квартала или най-много до Южния Парк да отидем. Иначе съм с 2 ръце за Peace.
Алек от 2 дена има много странен режим - ставане в 8,30-9,00 (след като е легнал в 23,00-24,00) и през деня след всяко хранене от колики не може по час да заспи, след което спи 3 часа. И така ни се получават около 5 часови паузи м/у яденетата и общо 5 яденета на ден. добре че днес излезнахме, та си върна стария режим от 7 хранения.

Честито на всички мами с нови бебоци, да са им живи и здрави и много щастливи Hug
За сега толкова, после ще дописвам, ако се сетя друго Hug

# 183
  • Мнения: 8
Здравейте,мамита ние сме си в къщи от неделя. Много сте писали докато ви изчета стана време за къпане на бебо.Та малко бързам,само да ви кажа че вчера качих снимчици и на нашето бебче самоче неможах да ги напиша,та ако може някоя мама да ги озаглави ще съм и много благодарна Praynig Има и миниатюри за 1ва страница.Благодаря предварително.Хайде чао утре ще пиша повече.От мен и малкия Илия лека нощ!!! http://media.snimka.bg/2543/011341234-big.jpg
ЧЕСТИТА ДЪЩЕРИЧКА НА ТАЙ!!!

# 184
  • Варна
  • Мнения: 58
Честито на аннимм и Тай, да са ви живи и здрави бебоците!
Аз питах моята педиатърка за витамините (матерна) и тя каза да си ги пия.

На нас вчера ни беше първата разходка, а днес като невидели - цял следобед бяхме навън. Ама тя така ни измъчи цяла нощ и сутринта, че направо се родих навън. Спа през цялото време, с едно ядене. Но май събра сили за нова адска вечер Sad  Не знам какво й става, понякога са колики, но друг път си е просто реване за гушкане и носене на ръце. Дано скоро отмине. Пак се притеснявам, че не си дояжда, от 1 -2 дни пуска гърдата и заспива, но след малко пак се разплаква и започва да търси. Някакви съвети?!?!?
Ето, пак нададе вой  Cry Cry

# 185
  • Варна
  • Мнения: 858
Честито на мама Тай да и е живо и здраво бебчето!  newsm51

За протокола  sisilota_88, Валентина Трейман, angel_for_you и dessiss   Но тук има 2 родили мами които още не са се похвалили....така че или сме две или си останах само аз  Mr. Green

# 186
  • Мнения: 660
Здравейте и от нас,
не съм влизала 2 дни и едва ви прочетох...

Най-напред да честитя бебоците на tai и annimm . Да са им здрави и много щастливи!

Да ви се пооплача малко - и при нас молитвата и погачата ще се правят на 2 пъти. Вчера ходихме само в църквата за чистата молитва, а празника с гостите се отмести във времето, защото бабата на мъжа ми е много зле и някак не ни е до празнуване сега /той много тежко приема влошеното здравословно състояние на жената/. Та така вчера попаднахме на един вързастен поп, който беше много одухотворен и освен краткото четене от книжката, такава прекрасна лекция ми дръпна за възпитанието на детето и ценностите, че ме впечатли... Май ще се кръстим при него на есен...

Аааа, такова... и ние не изкарахме без секс докато днес ме прегледа моята докторка... ми така де, то толкоз време издържа ли се? Embarassed Иначе при мен матката се е прибрала, явно имам сланинки по корема  Sick - разрешиха ми коремни преси след 15 дни, защото да тогава ще правя специални упражнения за таза. Следствие на прегледа сега 3 дни ще слагам глобули предвид това, че се кърмим и перорално не мога да взимам нищо, а тя констатира "по-рядко чисто" течение - така се изрази доки, каквото и да значи това.
Така мина днес първото посещение при лекар за мама. Сега е ред на зъболекаря - имаме часове за 13 април - дано и там нещата са ок.

Tony_st,  hahaha Калин си е жив пънкар откъм косата, пък ние искахме метал да го правим... Как мина с молитвата? В крайна сметка майка ми ме измъкна днес и ме помъкна на църква с Калин и така направихме въпросната молитва и ние... не, че се чувствах мръсна, но за 5 минути... за сметка на тоива майка ми вече е планирала кръщене наесен, а ние май нямаме такива намерения... роднини, ей...

Искам да питам също така дали ползвате т.нар. активна гимнастика   Днес за пръв път сложих Калин на гимнастиката в периода на будуване, не мога да преценя дали му харесва, но нещо си мрънка там и протяга ръчички към висящите животинки - а може и да е случайно. Иначе го следя, но още не съм забелязала съзнателни усмивки. И друго, педиатърката ни препоръча при възможност да го оставяме по коремче да се опитва да си вдига главичката, но той не я вдига - как е при вас?

Зеленко, за молитвата - мина добре, предвид обстоятелствата...
За срещата - за сега сме там с тати, ако има промяна ще пиша пак...
За гимнастиката - Рая от 3 дни вече и обръща внимание, щото преди това въпреки, че я слагах често хич не се заглеждаше в играчките. За стоенето по корем - стои и си повдига тиквето вече, но не може още да я държи вдигната дълго време, явно и тежи и си почива отвреме-навреме.
Ваксина - и ние ще слагаме пентаксим . Вече купихме и цената и в  нашата аптека е 58 лв. На 17 април доки каза да отидем на консултация с ваксината и ще и я сложи.

Исках и още нещо да пиша...ама забравих. newsm78

# 187
  • Мнения: 105
Честити бебчета на Тай и Аннимм   bouquet Всичко най-хубаво им желая!
Радвам се на добрите новини за Ангела  Hug Hug
Днес бяхме на първата консултация. За месец е наддала 850гр. Засега няма да дохранвам,оставаме си на кърма  Grinning .Биха ни ваксина. Опикахме всичко там  Mr. Green И ние ще слагаме Пентаксим на 30ти април. На нас 40 дни ни се падат в понеделник и трябва да отида да питам в черквата за чистата молитва какво трябва да носим. Явно навсякъде е различно. Погача ще правим на 5ти април с родата към 20 човека. Приятелките ще си поканя следващия уикенд, че сега няма място за всички.
Окич, още не съм успяла да кача снимка за колажа, но ще гледам утре да я свърша тази работа.
Витамини пия Центрум матерна. По този повод да ви питам като кърмите какви салати ядете? Щото аз никакви, заради нитратите лекарката ми каза да не ям, а как ми се хапва. А плодове какви хапвате?
Тези дни излизахме доста, а от утре като го дават дъждовно отново ще има рев по цял ден вкъщи...

# 188
  • Мнения: 361
Честито бебче на Тай! Да ти е жива и здрава, много да папка и да те радва!

Деска от отбора за 30 март май вярно само ти остана.  Hug Пожелавам ти най-лекото раждане. Стискаме ти палци.

Аз съм пропуснала да ви се похваля, че вече за втори път си къпя бебка сама. Таткото само седи и помага.
Утре ще съм си самичка с нея, че таткото ни влиза в болница за 1 ден да му оперират коляното. И ми е хем притеснено, хем ме е страх да спя сама. Сигурно ще си легнем с малката на спалнята.

от нас лека и мека  Hug

# 189
  • Мнения: 2 495
Ох, най-накрая се добрах на компа.Днес направихме сефтето на количката. Mr. GreenДвете със Слънцето цял ден хайманосвахме, а утре ще си спретнем и среща и с Дилейн, няма само софиянки да се срещате, ха Mr. Green
Незнам кой спомена че има Кангаро Ексцес и има проблеми със сгъването.Нашата се сгъва много лесно, да не би нещо да не правите както трябва? newsm78
На нас 40 дни ни се падат в понеделник и
А бе нали нашите деца са родени на една и съща дата, аз като броях се пада другата сряда?! Rolling EyesХа сега де!Ти броиш ли деня в който се роди?
Честити бебчета на Тай и Аниммbouquet

# 190
  • Мнения: 105
На нас 40 дни ни се падат в понеделник и
А бе нали нашите деца са родени на една и съща дата, аз като броях се пада другата сряда?! Rolling EyesХа сега де!Ти броиш ли деня в който се роди?

Броя от деня, в който се роди и се пада 40тия ден на 6ти април. Така ми казаха тук във форума, а и майка и други познати.
Цвети, ние няма ли да се видим из Перник?

# 191
  • Мнения: 107
Първо да честитя бебока на ТАЙ! Да ти е жива и здрава и много да те радва!

Така сега да кажа какво научих от приятелки и от нета за спиралата!  Първо имало 2 вида- с хормони и без,тези с хормони били по-добри(цикъла ти намалява,ако имаш болка изчезва и лекувала някои болести),докато от другата цикълът ставал по-дълъг! Естествено хормоналната е по-скъпа(около 300 лв била)  Недостатъци имат доста- и при 2-те първите 2-3 месеца можело да има кървене! Организмът ти може да не я приеме,а даже при оргазъм да я изхвърли,може да предизвика кръвоизлив и разни инфекции! За сега толкова,ще търся още инфо и от доки ,защото почна страшно да ми става,ама това ми единственя изход,защото с хапчета и кондоми не се виждам Mr. Green Peace

# 192
  • Мнения: 2 495
Хайде, доживяхме!
Няма лъжа, няма измама-в навечерието на 1 април, новата ТЕМА в подфорум"Родени"вече е факт!Да ни е честита и да са ни живи и здрави дечицата,  които 9 месеца очаквахме с много любов!Заповядайте да пишем там!
  bouquet

# 193
  • София
  • Мнения: 5 787
Привет!
Не съм чела от много време, все не смогвам  ooooh!
Честита рожба на Айрис!  Hug  bouquet  bouquet И на други, ако има. Да са ви живи и здрваи Heart Eyes
Ние вчера бяхме на чиста молитва, Алекс я проспа.

# 194
  • Варна
  • Мнения: 87
Ние с Боян още не фигурираме никъде newsm45.Пак да напиша:Бебе Боян роден на 18,03,2009г. 3800гр. 53 см.Моляяяя,впишете ни.
Честита рожба на Тай!Много да те радва  bouquet
Ние утре ще ходим на първа консултация,та да видим дали сме наддали,че в болницата доста спадна милия на тегло-цели 480 гр.,а и на мен кърмата нещо не ми достига,че се дохранваме с Аптамил.
Да попитам-забелязах,че гърдичките му са надути.Чувала съм,че се среща физиологично при момченцата,но трябва ли да правя нещо?
И друго да се оплача-май свикнахме на ръце Sad.Много обича милия да го разхождат,ама баткото и той си търси вниманието.Дайте съвет как да го излъжа това хитрушче,че за един ден и хоп..все на мама в ръчичките.
Хайде връщам се да чета,че аз само туй прая изчитам Joy

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт