ДЕКЕМВРИ-ТОООООООЛКОВА ПРЕКРАСЕН МЕСЕЦ

  • 12 158
  • 275
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 67
Джема  и аз съм в чуденка относно болниците и въобще прегледите в България.Първия път не раждах тук тъй че изобщо не знам какви са правилата,на колко седмици се ходи на прегледи и какви.Ако някой знае нещо по въпроса моля да пише PraynigА и още нещо,аз дори не знам(дай си боже) къде ще раждам.Абе има 9 месеца да го мисля живот и здраве

# 211
  • Мнения: 1 485
Ехо,как сте? Laughing
Ние сме супер,с дъщеря ми си направихме една дълга 9км разходка,сега обаче се чувставаме добре! Peace
Потайна,нямам търпение да се разкриеш,много положително си настроена и от теб лъха само такава
енергия!Поздравления! Hug
Направо си заразителна!!! Laughing

# 212
  • София
  • Мнения: 1 251
Ето ме и мен Laughing
МОмичета,за болниците...какво ви е мнението за Шейново-една приятелка ми препоръча там-било 400 лв за проследяване на цялата бременност и се чудя дали да отида там.ТЯ е бременна и ми разказа как гинеколозите по болниците не искали да записват нови бременни-болниците нямали пари,нямало места и тя от врата на врата обикаляла ,което си е унизително.ТА ме насочи към Шейново,там като си платя тези пари и щели да ме запишат.
Иначе и на мен ми се препи от това сокче дето го повтаряте тука hahaha Joy-утре ще си купя.Ягодки похапнах и аз днес.СЕга си позволявам,понеже като видя ,че цигарите ми са станали 3 и 50 и ми призлява и по добре за плодчета да ги давам и съм щастлива ,че не се тровя вече.
Cheryl и моя мъж мисли вече имена,опасни са мъжете Joy
rainy... ,и аз съм като тебе май-еднакво ни върви бременността-нито съм сънлива,нито лакома,само съм малко разсеяна и прекалино спокойна.
Момичета,утре съм на държавен изпит-стискайте ми палци,макар,че първия не го взех-общо са ми 3.Нямам никаква муза за учене-едно ми е леко на душата и само си се смея Laughing
 Hug на всички!

# 213
  • Мнения: 18
Привет, момичета. Съжалявам, че не мога да пиша по-често, но съм цял ден на работа, а моята работа е свързана с песни, танци и... деца!  Laughing И аз от вчера се чувствам в дискомфорт, спи ми се, изморена съм и кръвното ми е на границата на умиране на мозъчни клетки, но...
Cheryl , виждам, че си от Варна, ако наистина е така, мога да ти дам съвет за добри лекари - в зависимост от предпочитанията ти. Просто имам късмета майка ми 30г да работи в системата на бебераждането и от дете съм запозната с екипите и проблемите. Благодарение на това, имах едно страхотно първо (тридневно) раждане, за което ще си спомням винаги с умиление. Надявам се и вторият път всичко да е наред.
Кой ще мо подскаже как да подскачам по цял ден и да се чувствам във форма?  Rolling Eyes
 

# 214
  • Мнения: 67
mama Anny мерси,после може да го обсъдим Hug
За това как да си във форма - една приятелка правеше някакви упражнения наречени Петимата тибетци или нещо такова,порови се из форума,може да има някаква информация за тези упражнения Peace

Последна редакция: вт, 07 апр 2009, 21:35 от Cheryl

# 215
  • Мнения: 165
Какво да ви кажа за болниците, момичета - цял следобед четох из форума отзиви и коментари, влизах и по сайтове. Общо взето дотук събрах инфо и си направих някои първоначални впечатления.
Мнението и оценките ми са лично мои и в никакъв случай не са меродавни,  затова не ги приемайте на пълно доверие  Wink. Все пак бих се радвала на коментарите ви:

На първо място е клиника "Щерев".
Плюсове
- пациентка съм там и съм много доволна от отношението на лекарите;
- от прочетени отзиви не намерих негативно мнение за нещо или някой от там;
- имат техника, апаратура и квалифицирани кадри както за проследяване на бременността, така и за раждането;
Минуси
- за всичко се плаща, без значение здравно осигурена ли си или не;

На второ място засега класирах болница "Шейново".
Плюсове
- въпреки, че е държавна клиника, повечето отзиви за нея са добри и пациентките са доволни;
- има дългогодишна история и богат опит в тази област;
- за здравно осигурените мамчета раждането може да не струва нищо;
Минуси
- има текучество на кадри (по неизвестни причини);
- условията не са перфвктни (пример - 1 баня на етаж);

Четох също за Майчин дом и Св. София (Тина Киркова), на за тях мога само минуси да изреждам, засега не намерих много положителни неща, изписани за тези болници. За останалите частни клиники нищо не мога да кажа конкретно. Предполагам, че всяка една държи на репутацията си и на доброто отношение към пациентките.

# 216
  • Мнения: 67
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=366677.0 ето,намерих тази тема за упражненията,за които говорих по-горе.Аз малко мързеливичка си падам и едва ли ще ги правя,но за по-жизнените от мен мамчета мисля че са идеални Heart Eyes
Приятна и спокойна вечер на всички Hug  bouquet

# 217
  • Мнения: 23
ЛЕЛЕ СУПЕР  Joy имаме си вече бебчета за декември
аз също съм от декемврийки 2008 само термина ми беше 21.12 но аз родих 10.ноември осмаче но всичко е наред имам си една страхотна красавица
ПОЖЕЛАВАМ НА ВСИЧКИ ВИ ЕДНА ПРЕКРАСНА БРЕМЕННОСТ А НА ТЕЗИ НА КОИТО ИМ Е ЗА ПРЪВ ПЪТ МОГА САМО ДА КАЖА ЧЕ ГИ ОЧАКВА НАЙ-ВЪЛНУВАЩОТО И ПРЕКРАСНО НЕЩО В ЖИВОТА ИМ   bouquet  bouquet  bouquet Hug Hug Hug

# 218
  • Мнения: 179
Леле, момичета,
направо много писане изчетох ...  book Аз цял ден имам толкова много работа, че бременните мисли въобще не мога да си организирам....
И аз съм като rainy - никакви признаци, освен гърдите.
Момичета, само с позитивно мнение!   bouquet

Умирам за сън . И утре ме чака убийствен ден.

Поздрави!

# 219
  • Мнения: 3 715
Здравейте, момичета, от понеделник ме сърбят ръцете да се разпиша и аз, но понеже съм доста проблемен случай бях решила да изчакам до 12-та седмица. Обаче толкова да чакам е направо убийствено за мен.
Та, терминът ми е за 12 декември, бременна съм за пети път, досега без нито един успешен край. Имам едно осиновено момченце и тази бременност ми дойде доста изненадващо. Не че не съм я планирала, по принцип лесно забременявам и работехме по въпроса, но все не вярвах, че ще стане.
Та реших да се разпиша, пък каквото ще да става. Този път много сдържано приемам нещата, поставят ми инжекции, пазя се, не съм на работа, миналата седмица реших да си ползвам неплатената отпуска за гледане на дете, да се погледаме с малкия до есента, то пък след няколко дни се оказах и бременна, та сега ще спирам отпуската и ще излизам в болничен. На всичкото отгоре организираме преместване в следващите два месеца от София в Русе, за по-интересно Simple Smile
Успешен ден ви желая засега и ще се включа по-късно отново  Hug

# 220
  • Мнения: 3 814
 Честито ku[d]ku[d]yaka!!! Отдавна не съм чела по-хубава новина,дано всичко е наред!
Утре е първият ми преглед, а вече броя часовете  Embarassed все още не мога да се почувствам истински бременна и да се зарадвам пълноценно докато не съм чула потвърждение от лекаря.

# 221
  • София
  • Мнения: 5 262
Добро утро на всички  Hug

ku[d]ku[d]yaka : Искрено ти пожелавам един особено успешен край и едно сладко твое бебче да гушкаш
декември месец smile3525

bambi25 :Благодаря за пожеланията. И да лека полека се посъбираме добра група  Peace

mausidreams , nimfi4ka : Охх добре. Мислех си, че аз нещо не съм наред вече. Всички останали се оплакват
от гадене, сънливост, лакомост и т.н. Добре, че не съм само аз  Crazy

Джема : Не знам къде си чела лоши неща за Тина Киркова, аз намерих цяла тема, където положителните
неща са около 90%  Hug
Шейново: има и хубави и лоши коментари, аз лично няма да стъпя аз там, тъй като
една приятелка ражда там и хич не беше доволна от
мизерията и всичко . Да не говорим за МД, била съм на преглед там, въпреки че съм с частна застраховка
и съм свикнала навсякъде да ми обръщат много внимание, тъй като е все едно отиваш на частно, там ме
третираха като олигофрен. Отидох, тъй като имах проблеми, които в последствие се оказаха Кандида.
Докато ми вземаха секрет, казах на лекаря ако може да бъде , защото боли:
отговорът беше: Ми ще те боли, как няма да те боли, като си се инфектирала  #Cussing out
Повече там.... НЕ!
За "Щерев" съм чувала добри неща, но във форума пък съм чела лоши отзиви.  Peace
Лично не съм била там, така че не мога да кажа нищо. НО за всяка болница ще чуваме много
положителни и отрицателни оценки. Някои ще са много доволни, други ще много недоволни, за мен
най-важното е да се чувстваш комфортно с гинеколога си и да му вярваш, а коя е болницата -вече няма
такова значение!   bouquet

гъбка : Да кажеш след прегледа какво се е случило. През това време ние ще стискаме палчета всичко да е наред!  Flutter

# 222
  • Мнения: 3 715
Благодаря ви, момичета.
Аз имам доста впечатления само от Майчин дом и Шейново и честно казано, няма да стъпя там Бях започнала да пиша един дълъг пост с разкази от там, но се спрях овреме, че никак не  е добре да ви затормозявам. С едно изречение само да кажа - в МД е мизерия и безхаберие, в Шейново условията са добри, но отношението е отврат.
Дано съм била полезна.

# 223
  • Мнения: 188
Здравейте и от мен момичета ,
nimfi4ka стискам палци fingerscrossed fingerscrossed fingerscrossed
ku[d]ku[d]yaka надявам се и с теб всичко да е наред   bouquet
Аз снощи като се прибрах така ме втресе,незнам за вас,но аз не мога да се стопля,на моменти все още се боря със съня ама предполагам че е от ниското ми кръвно,ще гледам да избутаме и днес че нещо не ми е в кондиция.
pebs губиш ми се някъде
Хубав ден за сега от мен  Heart Eyes  bouquet

# 224
Здравейте!  Grinning Hug Heart Eyes

Ей, че хубаво - темата ни е толкова активна и изпълнена с позитивизъм и добро настроение! Направо вече ви чувствам близки!  Party - много се кефя!
 Hug Peace

Аз днес съм в страхотно настроение! Заредена на 6! Светя като крушка  Hug Grinning - не зная от бременността или от пролетта, но все е хубаво! А и зацапването почти изчезна и дишам една идея по спокойно - днес ще отида на преглед по обяд да видим какво ще каже чичо Доктор Simple Smile.

Вчера бях на страхотен концерт, който препоръчвам горещо на всички, които са в София - Tango Seduction в НДК - ей - невероятен беше
http://www.dnes.bg/article.php?id=67982
http://www.youtube.com/watch?v=8I4UGGEQGZY&NR=1
Една страст, едно чудо, направо се пренесох в Аржентина с това аржентинско страстно танго - невероятен емоционален катарзис!
Вчера имаше и свободни места, затова ако решите днес да идете - последното представление, предполагам ще можете да си намерите билети - заслужава си!

ku[d]ku[d]yaka , Честито специално! Защото явно много си препатила!! Желая ти тоя път да не усетиш грам проблем и всичко да мине като по мед и масло! Ти си се пази де - но аз искрено се надявам да ти бъде една нормална и лека бременността и да си родиш едно сладко бебенце Simple Smile  bouquet

Успех и на всички останали бъдещи мами!

Термина си го сметнах аз за 12 декември - с този календар, който пуснах в предния ми пост - някъде там ще да е. ако е

За болницата - аз раждах в Тина Киркова /Св.София/ 2004г.
Секцио, защото бебката беше голяма 4100г и имах изтъняване на ретината - изследват се дъната очните - и прецениха че ще е по-добре секцио.
Бях с избор на лекар - платено и във вип стая - и бях супер доволна - грижите бяха налице, нямах никакви оплаквания. Мисля да посетя същата докторка в понеделник и да ходя при нея - макар че оттогава не съм я виждала.
Имам само добри спомени. За мен не си заслужава да рискувам да попадна на който и да е - предпочитам да си платя, но да зная че ще се грижи все пак някой за мен - пак не е гаранция - но от предните ми опити така се оказва по-често.
Неуспешната ми втора бременност - исках да си спестя разкарване и се записах при някакъв до работата да ме следи - беше отврат - нищо не разбираше според мен, някаква пародия на доктор... и така от лутане на лутане изпуснах времето за правилна реакция и загубих бебето. Този път съм решила да не пестя пари, време и усилия, но да ходя ако трябва и на много места, само и само да съм спокойна и да знам, че с мен се отнасят правилно.
Не мога да роптая срещу неуредиците в държавата, защото няма смисъл да се хабя, нищо няма да променя в момента, а човек ражда веднъж-  два пъти и може да се жертва малко в името на най-великото чувство, да имаш детенце и да станеш мама!

 Grinning Grinning Grinning Моето момиченце вече е готово да имаме бебче - тя отдавна иска, още не съм й казала. Тя е на 4,5години.

Още не съм й казала, но така я подготвям, с някои приказки - питах я дали иска да си имаме бебенце, и тя много иска - вика трябва да се ожените с тати и то бебето ще стане - аз се смея, и й казвам , че се жени човек веднъж, и че вече сме женени - а тя, нищо , пак ще се ожените и ще имате бебе - хахаха - явно това е представата й за забременяване.  Grinning

Все още само аз и мъжа ми знаем. След днешния преглед, ако е позитивен, може би ще кажем на родителите си.  Ще преценим как се чувствам.

Иначе днес направо все едно не съм бреми - нищо не ми тежи - свежа съм си, бодра, имам къркорене на червата и газове - това си е също част от програмата - много леки менструални болчици - днес даже ги няма - и сутрин се будя рано - към 5ч и после не мога да заспя въртя се ... и ран олягам да спя  - 10ч вече ми се затварят очите.

Лек ден и свеж! Много моркови и яблъки Simple Smile

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт