А пари за раждането?

  • 4 660
  • 91
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 44 120
Не бе тя да си плаща - който за каквото иска да плаща и както иска да ражда, просто да не обвинява останалите в безотговорност, че са нещо не с акъла си или по-малко майки и квито други щуротии се пишат из форумите.....
всеки си има правото на съзнателен избор и що се отнася до живота си и този на детето си, със сигурност  нещата са добре обмислени и преценени в едно 99% от случаите.....ако не друго , то поне малко толерантност към избора на останалите да има....

# 61
  • Мнения: 1 236
 Joy
Леле,ще ме разпнете!Нали в крайна сметка форума е затова,всеки да изрази ли4ното си мнение,или бъркам newsm78
Оттеглям се преди да предизвикам още негативни емоции,нямам нужда от такива! Hug

# 62
  • София
  • Мнения: 2 006
А за осигуровките нямам думи - 8 години трудов стаж с един месец прекъсване, редовни осигуровки и досега от ЗК съм получила едно голямо НИЩО.

"Не си получила" имаш предвид пари ли? Wink..Извинявай за шегата, но касата плаща на изпълнителите на мед.помощ, но всеобщо е разбирането, че тези пари са им малко /тук може да се спори/ и за да се получи адекватна помощ се плаща под масата. За жалост има случаи, които доказват тази зависимост. И не става въпрос единствено за раждане.

Като казвам, че нищо не съм получила естествено имам предвид неща покриващи се от здравната каса. Като родих трябваше да ми сложат анти Д гамаглобулин, защото аз съм с отрицателен резус фактор, а малкия с положителен. Но понеже в момента нямаше в наличност в болницата аз трябваше да си го закупя (160 лв ако помня правилно). Да не говорим за всички изследвания, които съм си платила, защото няма направления. Последното е, че педиатърката ни отказа направление за ортопед, защото не било по ЗК. Всъщност било, но това ни го каза ортопеда.

# 63
  • Мнения: 4 292
Оф.. Много кофти стана в България със здравеопазването. Човек да няма доверие вече на лекарите като цяло, да се натиска да си плаща, защото който се е паднал на смяна вече не е лекар с дълг към пациента, а "първият срещнат в бяла престилка".
Никога не бих теглила пари, за да платя на екип. Абсурдно ми звучи.

# 64
  • Мнения: 54
Напълно подкрепям мнението на dilandii. Аз например се осигурявам , в никакъв случай не сме цъфнали финансово, но ще си платя колкото трябва за избор на екип, защото предпочитам в този най-важен момент да получа добро и професионално отношение, а не да се чувствам виновна, че се е наложило да раждам или пък да чакам някоя акушерка да си допуши цигарите, за да се сети, че съществувам. Съгласна съм, че никога няма гаранция, но каквото мога да направя за бебето си още при самото раждане ще го направя и в никакъв случай няма да се "мина" понеже не ми се е наложило да разитам на шанса да попадна случайно на някой свестен. Това са фактите- в България да разчиташ на късмета си е просто безотговорно и си е чисато оправдание, особено ако е свързано със здравето. И подчертавам и аз, че изказвам лично мнение Wink

# 65
  • Мнения: 9 990
Разбира се, всеки има право на избор.И моето лично мнение е, че такива крайни  са мненията на предстоящи да раждат в по-голямата си част, наслушали се на кой какво казал.Защото, ако сме реалисти, шанса да си платиш и да попаднеш на "несвестен" екип е със същата вероятност.И тук, омаловажавате избора на жените, които за взели решение да не плащат.Това в никакъв случай не е  безотговорно, нито пък оправдание.Ама това ще го разберете на второто раждане евентуално, ако след като платите ви се падне "свестен" екип.Сега ви е простено, тази нападателна позиция е присъща на бременната с първо.
 LaughingНека, като раждала два пъти само ви подскажа, че да раждаш на дежурен екип далеч не прилича на тото/и тук ще дам джокер, защото някои мислят първосигнално и много превъзбудено-да е късмет и тото-веднъж, ама два пъти....теория на вероятностите моля!/, късмет или каквото и да е.Както някой беше писал на горе-не помня-дежурните са най-обиграни в ражданията.Кел файда, че ще пристигне някой, който те е следил, но няма опит в самото израждане.Кел файда, че ще избереш от белия списък някой, дето ще те закърпи накриво.
Та-с две думи-важен е Избора.Всеки има възможност да го направи, но не и да отрича и да обижда с безотговорност и какво беше вече не помня, избралите различното.И после да си носи последствията от взетото решение-няма да спра да коментирам зашитата на чомпек колежка по легло, която си бе избрала прехвален екип.Защото за Всеки-и лекар и леяр ще има Добри и Лоши отзиви.Един ще  излекува твоята хрема, но няма да излекува на съседа хремата.Ако се сещате за какво иде реч.Риска да те окепазят или да се изпусне положението го има без и с плащане/избор на екип.Утре, ако се наложи спешно секцио на дамата, дето постъпва отговорно, като избира екип, след месеци ще я четем в темата по-по-най-раждала и раждане ли е секциото и как препоръчва с две ръце, защото е отговорно.Тази серия сме я гледали, затова-като изказвате лично мнение, което не е базирано на опит си мерете малко приказките.Инак в личното мнение лошо няма.
Айде-и леко на първескините, да повторят и потретят им желая. Hug
Охх, още малко ще ви занимая, че сега изплуваха спомени. CrazyРаждам аз втората.На дежурен.Нощ е,в предродилна сме 3.Едната-не бързат да я настаняват, защото чакат поръчката-т.е.-поръчания лекар.Жената едва стои на крака, щото е с контракции.Дойде платения екип, настаниха я.Изборът по нищо не се различаваше като действия и отношение от дежурните-влизаха, излизаха, гледаха, цъкаха с език, па се и поскара малко в стил-нищо не правиш момиче, затова ли ме викна посред нощ-или напъвай или да си тръгвам LaughingТа-понасили родилката-да ражда вече.Това е лекар от най-белите списъци държа да уточня, който го вълнува кой е-на лични.И същевременно-тези реплики те амбицират, дават ти тласък наистина да напънеш.И същевременно, същата, избрана от някоя се включи и в моето раждане, докато чакаше следващата бройка.И същевременно-не спря да мрънка как всички тази нощ се сетили да раждат-една уморена жена, цял ден израждала, защото е била на смяна и после-цяла нощ пак на крак с тези, които са я избрали.Еми-мерси, тя спеше на втората си родилка вече. Crazy

Последна редакция: ср, 01 апр 2009, 12:23 от пенелопа

# 66
  • София
  • Мнения: 3 064
Имам чувството, че е широко разпространено мнението, че докторите са едни меркантилни изроди, които, ако не им бутнеш, ще те оставят да пукнеш. Това не е така. Категорично съм против даването на пари по нерегламентиран начин. Аз лично и по регламентиран не съм дала. Отидох си в болницата, родих си и получих прилично обслужване - не повече и не по-малко от очакваното.

Следващия път, живот и здраве, може и да платя, но това е защото искам да родя във вода, ако всичко е наред.

# 67
  • София
  • Мнения: 44 120
пенелопа - не се хаби...няма да те разберат, то  част и от раждалите дори не могат да разберат, пък какво остава за слушалите само градски легенди за раждането.......

# 68
  • Мнения: 9 990
Не бе, нямам работа в момента и ме налегнаха спомени-дет се вика-от първа ръка истории разказвам, а не  кой какво подочул. Laughingдощя ми се трето.. Wink

# 69
  • Мнения: 103
Ааааа ще я слушат как  Laughing ... аз и без това се колебая все още дали да си платя или не, така че за мен една такава дискусия е добре дошла. Още повече пък, че майки споделят, че не е толкова важен лекаря колкото акушерката. Т.е. по-добре да платиш за акушерка, която да ти обръща внимание през целия престой вместо на доктор, който те изражда и си хваща шапката и после няма кой да ти обясни как да накърмиш бебето.
И аз все си мисля, че във водещите АГ-та в София едва ли има лоши лекари. Аз бях на амниоцентеза в Майчин дом и нарочно предпочетох да не плащам, защото знаех, че или доц. Карагьозова или доц. Димитрова (мисля че и тя беше доцент) щяха да я правят. Падна ми се Карагьозова и мога да кажа с ръка на сърце, че нямам абсолютно никакви оплаквания нито от отношението нито от самата процедура. Затова си мисля, че в крайна сметка "Да" това е работата на лекарите да работят за тяхната си заплата, а не за допълнително дадените пари. Още повече, че повечето лекари имат и частна практика, със запазени часове за дни напред. Т.е. не би трябвало да се ръководят само от това дали една пациентка си е платила или не. Ама знам ли, за отношение и преживявания около раждането ще говоря след има няма 4 месеца  Laughing
И в крайна сметка всеки си решава дали да плати или не. Определено имам финансовите възможности да си заплатя, но мисля че тези пари спокойно мога да ги уползотворя за много други неща пак свързани с бебето. А и честно казано предпочитам да плащам за свършена работа - какво е това плащане предварително, а после рекламации приемат ли Grinning Предпочитам след това да направя скъп подарък на хората, които наистина са ми помогнали при раждането и след това, отколкото на хора които евентуално може и да помогнат.

# 70
  • София
  • Мнения: 44 120
Да, ако  раждането тече без проблеми, най-важна е акушерката - лекаря само шие накрая ако има какво....а ако акушерката си разбира от работата може и да няма какво..... Обаче ако има някакви усложнеия, лекаря е решаващата фигура.

Относно плащането - естествено то става накрая, като напускаш болницата - на каса плащаш каквото има да плащаш - избори, випове, упойки и т.н....то предварително никой не плаща.....щото лекаря при все уговорки например - може и да не дойде Wink

# 71
  • sofia
  • Мнения: 73
така, аз съм от безотговорните и то по една проста причина,за което никога няма да съжалявам.При един от корифеите на Шейново ме прати мой познат гинеколог,като попитах за цената тя ми каза \"Ако нямаш нищо по-важно за купуване ми ги дай ,но ти гарантирам перфектни екипи и отношение дори и да не си си платила\".Стана точно така имах най прекрасните ражданя и страхотно отношение от всички,от санитарки до лекари.Казвам всичко това защото бях свидетел как оставиха едно момиче да се мъчи сума ти време защото чакаха избрания доктор да се дотутри от Правец.А след като си решила да раждаш в Шейново можеш спокойно да си спестиш даването на пари и да ги използваш доста по рационално.

# 72
  • Мнения: 1 972
Здравейте,
благодаря ви за бързите отговори! ˙·٠ pretty٠·˙ ще разгледам октомврийския форум, благодаря за поканата!

Отдавна се преглеждам при един и същ лекар, той следи и бременността ми и искам именно той да ме изроди. Когато разгледах саита на болницата (Шейново) видях че раждането с екип струва около 1000 лева; не искам който и да е да ме изроди, аз имам доверие на точно определен човек и искам него. Имате ли идея коя институция би финансирала раждането ми?

А мойто раждане иска ли някой да го плати????? пишете на ЛС да не оспамим темата hahaha
Абе мислете преди да пишете:)))  Хем иска момата екстри хем няма пари ooooh! е това ако не е.....

# 73
  • София
  • Мнения: 2 430
Цитат
А мойто раждане иска ли някой да го плати????? пишете на ЛС да не оспамим темата
Абе мислете преди да пишете:)))  Хем иска момата екстри хем няма пари  е това ако не е.....

Абе то на нас може да ни е смешно.Но на мен ми е тъжно за момичето,защото повярвайте ми не знаете какви се "ръсят" във форума.Добре,че тук срещнах болшинство от мами,които не са си плащали и нямат такова намерение.В началото ентусиазирано питах за Майчин дом и Шейново.Естествено бях пояснила,че ще си взема торбичката и ще си отида хей така Laughing
Нямате и най-малка представа ,какъв вулкан от предупреждения предизвиках с това моето "Ей така".Писаха ми,че само циганките ходили така,били свитетелки на "изпуснато бебе",абе щури и изтрещяли хора.Та се питах,онзи доктор,аку му бяха платили дали "щеше да изпусне бебето,или да се направи на по-добър вратар" Mr. Green
Сега ще потърся темата и да видите какви ги творят.Така че,ако момичето е попаднало на тези теми,освен да му съчувствам и да му препоръчам да не влиза в Здравния Mr. Green или в контакт с определени потребителки,нищо друго не мога да я посъветвам.

Ето и линк към въпросната тема:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=343263.0

Последна редакция: ср, 01 апр 2009, 16:14 от Madam Stasita

# 74
  • Мнения: 3 268
За да излезне раждането ти по-евтино и за да си пак спокойна когато раждаш,осигури си акушерка.За около 200 лв ще ти свърши прекрасна работа.И упойка ще ти сложи за тези пари,не епидурална разбира се.

Общи условия

Активация на акаунт