Семейни финанси

  • 7 166
  • 83
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 136
Общи са,
но винаги в моята карта остава известна сума пари.
Просто защото и двамата сме с много редки пръсти
и е хубаво да има човек едни 'забравени"  Joy

# 61
  • Мнения: 6 619
Нашите са общи.Правим си разпределение на парите, първо оправяме заеми, сметки и каквото остане го държим на едно място и всеки си взема от там пари, не мога да разбера семействата, които харчат заплатите си отделно.
Кое по-точно не разбираш?
Аз пък не мога да си представя да ми стоят на купчинка у дома и да си вземам джобни.

Те не стоят вкъщи на купчинка. Стоят си по картите, ама картите са у мен.
И джобните на мъжа ми му ги давам аз.

Ако някой от двамата харчи неразумно и ощетява много семейния бюджет разбирам да му се дават джобни ,ама иначе ми е смешно просто.

# 62
  • София
  • Мнения: 114
Нашите доходи са приблизително еднакви - с известни различия в определени периоди. В началото на месеца плащаме кредит, лизинг и сметки, като събираме пари поравно от двамата. Храна, гориво и др. подобни плаща този, който купува на момента. Все пак е долу-горе равностойно, за да не се налага някой да иска от другия за "джобни". Процедираме така, откакто живеем заедно. Нямаме купчинка, няма и да имаме. Важното е, че и двамата се чувстваме добре така.  Peace

# 63
  • Мнения: 3 634
Ако някой от двамата харчи неразумно и ощетява много семейния бюджет разбирам да му се дават джобни ,ама иначе ми е смешно просто.

Въпреки, че както казах по-горе заплатата на съпруга ми разпределям аз, той ще се обиди много, ако получава джобни. Получава доходи от две места и едните са за семейството, а другите лични.

# 64
  • София
  • Мнения: 12 554
Нашите са общи.Правим си разпределение на парите, първо оправяме заеми, сметки и каквото остане го държим на едно място и всеки си взема от там пари, не мога да разбера семействата, които харчат заплатите си отделно.
Кое по-точно не разбираш?
Аз пък не мога да си представя да ми стоят на купчинка у дома и да си вземам джобни.

Те не стоят вкъщи на купчинка. Стоят си по картите, ама картите са у мен.
И джобните на мъжа ми му ги давам аз.

Ако някой от двамата харчи неразумно и ощетява много семейния бюджет разбирам да му се дават джобни ,ама иначе ми е смешно просто.

Смешно може да ти е, ако имаш толкова пари, че да не правиш сметка за всяка стотинка. На мен като трябва да кажа на сина ми, че нямам пари да му купя мляко - хич не ми е смешно.

# 65
  • Мнения: 6 619
Нашите са общи.Правим си разпределение на парите, първо оправяме заеми, сметки и каквото остане го държим на едно място и всеки си взема от там пари, не мога да разбера семействата, които харчат заплатите си отделно.
Кое по-точно не разбираш?
Аз пък не мога да си представя да ми стоят на купчинка у дома и да си вземам джобни.

Те не стоят вкъщи на купчинка. Стоят си по картите, ама картите са у мен.
И джобните на мъжа ми му ги давам аз.

Ако някой от двамата харчи неразумно и ощетява много семейния бюджет разбирам да му се дават джобни ,ама иначе ми е смешно просто.

Смешно може да ти е, ако имаш толкова пари, че да не правиш сметка за всяка стотинка. На мен като трябва да кажа на сина ми, че нямам пари да му купя мляко - хич не ми е смешно.
Това е друга работа  Peace

# 66
  • Мнения: 5 370
Ахххахахам , не мога да се сдържа, не знам кой го е казал, щото са една камара цитати , но това "давам джобни на мъжа ми" е култово, миФки кърти Mr. Green
Е как ше му давам , като картата му си е у него????? Joy

# 67
  • Мнения: 5 710
това с джобните на мъжа хич не е екзотична практика.
при нас е обратното, аз съм тази с джобните , не може да ми се вярва Grinning

# 68
  • София
  • Мнения: 12 554
Ахххахахам , не мога да се сдържа, не знам кой го е казал, щото са една камара цитати , но това "давам джобни на мъжа ми" е култово, миФки кърти Mr. Green
Е как ше му давам , като картата му си е у него????? Joy

Мивки, не мивки, както казах картите са у мен.

# 69
  • Мнения: 5 370
Добре де, значи, картите са у вас, вие , ако решите, на него ще му отпуснете като на църковна мишка, а за вас, да речем-нови обувки? Flutter
Трябва да му я покажа тая тема на моичкия и ептен ще си вдигна акциите. Няма и да си помисли ама въобще да ме смени....някога. Joy
Джобни на мъжа....оле , оле..... ooooh!
Извинете моя емотиконов изблик , но е.....невероятно.
П.С. Сетих се още нещо-значи, 2 години както бях у дома и не получавах заплата, а той даже ми отпускаше допълнителна сума, аз прибирам двете карти и казвам "МиУо, ако искаш за бензин-ми казваш точно колко. И за чорапи и гащи-също". Joy

# 70
  • София
  • Мнения: 12 554
Добре де, значи, картите са у вас, вие , ако решите, на него ще му отпуснете като на църковна мишка, а за вас, да речем-нови обувки? Flutter
Трябва да му я покажа тая тема на моичкия и ептен ще си вдигна акциите. Няма и да си помисли ама въобще да ме смени....някога. Joy
Джобни на мъжа....оле , оле..... ooooh!
Извинете моя емотиконов изблик , но е.....невероятно.

Виж, всяко семейство си има своята формула. Ако питаш мъжа ми и той няма да ме смени, защото с приходите ни, които не са високи, успявам да платя сметките, заемите и така да наглася парите, че да има за храна.
За твое сведение нови обувки не съм си купувала от 3 години.
И когато коментираш нещо - е хубаво да не го правиш просто по принцип или изхождайки от базата на своите приходи.

# 71
  • Мнения: 5 370
Добре бе, Нана, това не го оспорвам.
Но самото словосъчетание "давам джобни" звучи унизително. Поне на мене. Аз мога да давам джобни на детето, което още не знае да си прави сметка. Но не и на МЪЖ на 41 почти години. Разбираш ли ме сега по-добре? Семантиката е, която ме разсмя на ранина.
А всеки има право на мнение, нали, както и да вижда нещата от своя позиция.

# 72
  • София
  • Мнения: 12 554
Добре бе, Нана, това не го оспорвам.
Но самото словосъчетание "давам джобни" звучи унизително. Поне на мене. Аз мога да давам джобни на детето, което още не знае да си прави сметка. Но не и на МЪЖ на 41 почти години. Разбираш ли ме сега по-добре? Семантиката е, която ме разсмя на ранина.
А всеки има право на мнение, нали, както и да вижда нещата от своя позиция.

Аз те разбирам чудесно. Просто ситуацията вкъщи е такава, че трябва да се прави сметка за всяка стотинка, ако искаме да оцелеем до следващата заплата.
А и който ме познава добре знае, че аз мога и да карам на една баничка цял ден, но синът ми и мъжът ми са нахранени, облечени и т.н
И аз искам да не водя сметки - но се налага.

П.С Унизително ще е, ако се прави с цел унижение. В противен случай е просто добро разпределение на средствата.

# 73
  • Мнения: 5 370
Обичам, когато говоря с хора на един и същи език.  bouquet
Да, и аз те разбрах.

# 74
  • София
  • Мнения: 12 554
Обичам, когато говоря с хора на един и същи език.  bouquet
Да, и аз те разбрах.

  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт