Как се чувствате като разведени/самотни родители сред женените?

  • 5 303
  • 46
  •   1
Отговори
# 15
Здравейте, от 9 месеца сме разделени със бившия ми съпруг а вече и официално сме разведени. Още не мога да го преодолея много ми е трудно да гледам др. двойки да гледам как бащите водят и прибират децата си от градина и училища направо ми се къса сърцето. Помъчих се да излизам с др. мъже но не се получава. Просто незнам какво да правя. Кофти ми е комшиите да ме приказват и да ме сочат с пръст сякаш аз съм виновна че оня тръгна след една фуста, мъча се де им обръщам внимание но не мога.

# 16
  • Някъде в Европа...
  • Мнения: 3 440
Конкретно на въпроса как се чувствах - ами първия път като попаднах сред приятели -  двойки на един рожден ден, плаках. Точно след като рожденика духна свещичките, пуснаха песента на Мая Нешкова, всеки спонтанно си хвана половинката и се запъти към дансинга..Помислих си, че след няколко месеца и аз имам р.ден, а няма да има кой да ме целуне, да танцува с мен (не говоря за приятел или родител).. Не плаках конкретно за бившата половинка, а за самия факт...Това беше единствения момент на слабост...

Относно приятелите - не съм почувствала някой да си е променил държанието, заради това, че съм разделена със съпруга си, даже и семейните приятели...да уточня, че аз го напуснах... Наистина много ми помагат, но аз това не го възприемам като съжаление от тяхна страна и се възползвам максимално.

имам нормален живот, пълен с приятели - семейни и несемейни
и определено семейните не са нито по-щастливи нито по-нещастни от мен
това в добрият случай де
има и такива, дето хем са нещастни, хем ги е страх да се разделят с половинките си
е това ми става тъжно, като гледам


Да, и се примиряват като по този начин губят себеуважението си....

# 17
  • Мнения: 44
По-облекчено не съм се чувствала никога през живота ми и за секунда не се почувствах самотно.Имах подкрепата на майка ми и приятелите и това ми беше напълно достатъчно.Съжаление никой не е изпитвал към мен,защото не съм го и предизвиквала,по-скоро аз изпитвам съжаление към тези,които от овчедушие не си признават ,че са нещастни с половинките си и не смеят да ги напуснат

# 18
  • Мнения: 1 919
След 1 година и малко - хич съвсем не ми пука.
А хората, които не ги интересува около мен и не знаят - визирам колегите.

# 19
  • Мнения: 613
Моля ви споделете, вие как се чувствате, наистина искам да се чувствам "в кожата си", ама как да стане?

Аз си признавам, че не се чувствам комфортно всред женените ми приятели.
И не е въпрос толкова на това, как те самата гледат на мен, нямам забележки за това.
А повече, че някак вече сме разделени в проблемите си. Аз не мога да разбера достатъчно техните (признавам си, че понякога са ми меко казано странни и несъществуващи), както пък и те не могат достатъчно добре да разберат моите.

Определено най-добре се чувствам с хора, имащи подобна на моята съдба. От тях получавам най-много разбиране и емоционална подкрепа, те са тези на чието рамо бих отишла и поплакала при нужда, защото знам че ще бъда приета напълно непредубедено и с открито сърце и знам, че там ще бъда напълно разбрана даже и без думи.

Съзнавам, че така сама поставям някой прегради, но предпочитам да се "чувствам изцяло в кожата си" - както си се изразила - отколкото да си създавам допълнително напрежение, което така или иначе си имам предостатъчно.

# 20
  • София
  • Мнения: 8 348
имах една неомъжена много добра приятелка
още ми е приятелка, ама не е неомъжена
та живее под нас и общо мзето все едно имахме едно домакинство
тя прави сладкиши, че мен ич не ме бива
аз мъкна и кълцам салати
такива ми ти работи

като си намери мъж, аха да изпадна в депресия
на всичкото отгоре е с над 20 години по-възрастен от мен
викам си - край
ама си допаднахме с него много, приел ме е като член на семейството
колко пъти сме пили бира и люпили сечки двамата като тя е до късно на работя
а сина ми ходи у тях да гледат мачовете и да викат на воля

ПП
Ся има го и момента, че аз когато се оказах разведена и с дете, повечето ми познати още нямаха сериозни връзки
повечето още нямат де
та момента със себеподобни просто не стоеше на дневен ред...

та поуката е - не е задължително да са по-лоши нещата, просто ще са по-различни
номера е вие да се напаснете в тях без да се притеснявате, за да не предадете притесненията и на околните

# 21
  • София
  • Мнения: 6 477
Нямам никакви проблеми с приятелите ми, които са двайки - женени или просто заедно. Достатъчно дължо съм живяли и сама и с двойка, за да ми прави впечатление при другите как е. Имам приятели, които от сравнително скоро са семейство и много им се радвам като ги видя и сме заедно. Най-хубавото при миоте приятели е, че никога не питат защо и докога смятам да съм single просто защото това си е моя работа! А още по-малко да ме поставят в положението от Дневникът на Бриджит Джоунс ако се сещате онази сцена на голямо парти и всички по двойки и жестоко бъзикаха Бриджит, че е сама. Така, че живота продължава!  bouquet

# 22
  • Мнения: 68
аз откакто съм родила живея сама с малката ве4е е по4ти на 3 скоросте запо4нем и дрехите да си разменяме мисля 4е съм добра майка и давам вси4ко според възможностите си а това какво мислят хората си е тяхна работа

# 23
  • Мнения: 428
Как се чувствате като разведени/самотни родители сред женените?

Може и да ви стори извратено ,ама аз се чувствах ГОРДА!
Все още се чувствам горда.
Боли ме,страдам,че нямам упора,че нямам мъжко рамо- физически ,имам предвид...
Но никога не съм показвала на света,че ме боли...
Изключително съм се дразнила на репликата -"Горкичката,сигурно ти е много тежко без мъж"
или на : "Ти си невероятно силна жена"  Честно,нито се смятам за Горкичката ,нито за силна
Приемам съдбата си.Боли ме,чувствам се слаба-понякога-пиша по форумите,за да намеря някой,който виртуално да ми избърше сополите,но като цяло успявам да седя на повърхността.
Но все пак избягвам компанията на женените двойки.е няма против да пия кафе с Госпожата или с Господина..но по отделно...
Но ако ТЕ са в комплект са чувствам тъжна....
 При първата раздяла с БНД-като ,че ли  беше по-лесно...Болеше ме от това,че НИ изостави,но се пръсках от гордост,че само на 22 години сам сама си гледах детето-Чисто физически!!! Финансово родителите ми даваха едно рамо!

Сега имам  друга връзка,в която сме на КРЪСТОПЪТ-сега ми е много по-болезнено.Сега детето вече е голямо и задава въпроси.Аз все още се гордея,че се справям без да мрънкам,ама незнам-от годините ли е,от патилата ли...малко по-голям ми дизкомфорта в компанията на женени двойки-т.е на семейните ни приятели...от неговата страна Thinking

пп..В началото бях ОБЕКТ на сплетни...бях често обсъждана тема между клюк-кома hahaha
чувах се като звезда.. bowuu С времето престана да им бъде интересен семейният ми статус...
 И да е жива и здрава най-добрата ми приятелка-също самотна майка- с нея си бяхме упора през годините Hug

Последна редакция: пт, 17 апр 2009, 10:03 от Ardea alba

# 24
  • Мнения: 151
Ardea alba  Hug Hug Hug

Тъжно ми е разбира се сред двойки, но не винаги...има хора, които са дискретни и внимателни и удоволствието да общувам с тях не дава на тъгата ми да се надигне  Grinning
Има и такива, които се стремят (уж нехайно) да ти наврат любовния си роман в очите - тогава по-скоро ми става смешно, защото неискреното и преувеличеното се забелязва  Wink
Но да..има и моменти в които ми е тъжно..макар че онази силната болка я преодолях, приех какво ми се е случило и съм благодарна на бог за това.
И в мен се прокрадва едно хубаво чуство на гордост, а понякога и едно такова на свобода и лекота, което имам чуството че е само мое и това ме опиянява Simple Smile

# 25
  • Мнения: 256
Има и такива, които се стремят (уж нехайно) да ти наврат любовния си роман в очите - тогава по-скоро ми става смешно, защото неискреното и преувеличеното се забелязва  Wink

Уф, да! А пък подмятанията, айде време ти е и на теб за второ детенце, направо ми бъркат в червата!

# 26
  • Мнения: 2 723
Уф, да! А пък подмятанията, айде време ти е и на теб за второ детенце, направо ми бъркат в червата!

На теб ли ти подмятат за второ дете, с 10 месечното бебе и без мъж  Mr. Green
Извинявай, ама или приятелите ти са пълни нещастници, или ти преувеличаваш Whistling

# 27
  • Мнения: 428
Уф, да! А пък подмятанията, айде време ти е и на теб за второ детенце, направо ми бъркат в червата!

На теб ли ти подмятат за второ дете, с 10 месечното бебе и без мъж  Mr. Green
Извинявай, ама или приятелите ти са пълни нещастници, или ти преувеличаваш Whistling
За нея не знам,но на мен ми се е случвало да ми казват,че сега му е времето за още едно,че две на веднъж се гледали по -лесно...
Дребния беше около година-тъкмо проходил-"Великите" съвети получавах от бивши колежки ,съседки... #Crazy
Що се учудвш? Wink
Няма начин да не си попадала на свраки,умиращи от кеф да те клъвнат....
 Аз в началото се  им ядосвах ,после започна да ми става забавно Simple Smile

# 28
  • София
  • Мнения: 8 348
аз пък някак го изпуснах този момент
или не ми е пукало и затова не съм забелязвала
вярно, че бях на 18 и вече сама с дете, но определено не са ме гледали странно съседите
а после някак естествено подминаха момента със съветите и подсещането за съпруг и дете

а когато някой се пак се присети, все обяснявам, че ще родя второто като порасне първото
още 4-5 години имам

# 29
  • Мнения: 256
Уф, да! А пък подмятанията, айде време ти е и на теб за второ детенце, направо ми бъркат в червата!

На теб ли ти подмятат за второ дете, с 10 месечното бебе и без мъж  Mr. Green
Извинявай, ама или приятелите ти са пълни нещастници, или ти преувеличаваш Whistling

Мхм, като са малки се гледали най-добре... Абе нямам думи...

Общи условия

Активация на акаунт