Ягодка и Саса - м. Април

  • 26 603
  • 296
  •   1
Отговори
# 285
  • София
  • Мнения: 2 061
ID кодът обикновено е на дъното на козветичния продукт. За различните марки са различни. В този сайт има възможност за проверка на датите /т.е. изписваш кода, който виждаш на гърба или на дъното на кутията или опаковката на продукта/ и ти излиза датата на производтство.

В руския сайт пък са разтълкувани значенията на кодовете. Също е по марки и разбира се не всички присъстват.

Що се отнася до продуктите без опаковка - да, много често са или с изтекъл, или с изтичащ срок на годност. Това съм установила от личен опит. Peace

# 286
  • Мнения: 280
Здравейте момичета!
От новите Топ 20 си избрах 2 крема. На 25г. съм. Кой от двата бихте ми препоръчали за нормална към смесена кожа? Ако има някой, който е ползвал кремовете, моля да даде отзиви Simple Smile
Lancaster или Lancome
Благодаря и целувки на всички  Hug

# 287
  • Мнения: 197
Аз днес получих Shiseido - Dual Balancing Foundation
Сега виждам, че за проверка ги има само в руския сайт и той не е изчерпателен.  ID кода е  DNCC и там за втора буква N разбира се, че нищо не са писали Tired. Някой проверявал ли е другаде срок на годност ooooh!?

Последна редакция: чт, 30 апр 2009, 19:15 от iava

# 288
  • Мнения: 3 835
на Шисейдо не съм намерила
пък и ми е все едно - продуктите бяха запечатани, еднаква консистенция са
 Peace

# 289
  • София
  • Мнения: 462
Аз днес получих Shiseido - Dual Balancing Foundation
Сега виждам, че за проверка ги има само в руския сайт и той не е изчерпателен.  ID кода е  DNCC и там за втора буква N разбира се, че нищо не са писали Tired. Някой проверявал ли е другаде срок на годност ooooh!?

Проверявала съм на шисейдо срокове, имам спомен че трябваше по примера в сайта да продължиш с месеците  newsm78
Сега ще се опитам да си изровя писанията.

п.с. Сега погледнах в руския сайт,трябва по двойки да сси направиш азбуката докато стигнеш до твоята 2ра буква Simple Smile
Демек крема ти е произведен 2007....имаше и една таблица с полугодията , но не мога да я намеря.

Последна редакция: чт, 30 апр 2009, 22:50 от Марипоса

# 290
  • Мнения: 197
Много благодаря  Марипоса ,  bouquet! Сега спокойно пак ще поръчам от техните слънчезащитни, че съм ги набелязала.

Стики, права си не е голяма трагедия, но е друго да провериш все пак...аз се съмнявам.  Оня ден взех едно кремче Чико за детето - ми и на него не съм сигурна за годността.

# 291
  • Мнения: 5 622
ID кодът обикновено е на дъното на козветичния продукт. За различните марки са различни. В този сайт има възможност за проверка на датите /т.е. изписваш кода, който виждаш на гърба или на дъното на кутията или опаковката на продукта/ и ти излиза датата на производтство.

В руския сайт пък са разтълкувани значенията на кодовете. Също е по марки и разбира се не всички присъстват.

Що се отнася до продуктите без опаковка - да, много често са или с изтекъл, или с изтичащ срок на годност. Това съм установила от личен опит. Peace

Много благодаря  Hug

Разбрах и ги открих най-после  Grinning

Междувременно поръчах от предложенията без кутийки, ако, обаче са с изтекъл срок, смятам да им пиша. Не желая да рискувам здравето си, заради едни 50% намаление..  Stop

А имате ли представа как мога да разбера КОГА изтича срока?Защото в сайта са дадени година и месец на производство, но колко от там нататък са годни, не ми е много ясно  newsm78 Пише само след отваряне колко време са годни  Rolling Eyes

# 292
  • Мнения: 71

А имате ли представа как мога да разбера КОГА изтича срока?Защото в сайта са дадени година и месец на производство, но колко от там нататък са годни, не ми е много ясно  newsm78 Пише само след отваряне колко време са годни  Rolling Eyes
[/quote]



И при мен голямо чудене беше с тези кодове, но накрая стигнах до заключение че, при някои марки, например есте лаудер, показва датата на която е произведен продукта. в руския сайт пък пише за някои марки какъв е срокът на годност, в месеци от датата на производството. А за някои марки, например деклеор, направо показва кога изтича срокът им на годност.

# 293
  • Мнения: 6 619
Момичета на вълна слънцезащитни съм някой ползвал ли е  PIZ BUIN  ?
http://cgi.ebay.com/PIZ-BUIN-DUO-TWIN-BOTTLES-IN-ONE-PACK-SPF-30 … 93%3A1%7C294%3A30

# 294
  • Мнения: 776
А имате ли представа как мога да разбера КОГА изтича срока?

Обикновено за повечето марки е 2 или 3 години от датата на производство Peace

# 295
  • Мнения: 540
Момичета на вълна слънцезащитни съм някой ползвал ли е  PIZ BUIN  ?
http://cgi.ebay.com/PIZ-BUIN-DUO-TWIN-BOTTLES-IN-ONE-PACK-SPF-30 … 93%3A1%7C294%3A30


straхотни са правят невероятен загар,но бях чула че са спрени от производство преди около 2год.

# 296

Общи условия

Активация на акаунт