Legend of the Seeker

  • 20 208
  • 549
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 5 828
Още книги за търсача ли пише  Shocked
Нали Изповедник е последната излязла?

И аз се интересувам от хубаво фентъзи, така че препоръчай нещо  Praynig

# 76
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 419
Мистър Ди , Мартин е автора на "Песен за огън и лед" - препоръчвам ти я , със сигурност ще те изненада.
И аз се присъединявам към молбата на Amidala - препоръчай ни стойностно фентъзи Simple Smile.

# 77
  • Мнения: 27
Извинявам се за офтопика
   Най великия майстор на фентъзи за мен е Роджър Зелазни, а най добрите му книги според мен са "Господаря на светлината" - невероятен поглед върху индийските божества и "Джек от сенките" - няма толкова лош добър герой. Не са за изхвърляне и "хрониките на Амбър", "Създания от светлина и мрак" "Господаря Демон" и доста други. Разказите му са невероятни - колкото пъти прочета "Конника" ( http://www.chitanka.info/lib/text/!Konnik! само 3 страници е) винаги настръхвам сборника с тях се казваше "вариациите на еднорога"
   От по пресните (Зелазни почина преди години) наскоро четох една полу фантастика полу фентъзи поредица на Дан Симънс "Олимп" и "Илион" за да я оцениш обаче трябва да си чела Илиядата. Като споменах Симънс - "Хиперион" Седем разказа на седем поклонника различни, разтърсващи и всички завършващи в търсене на Шрайка господаря на болката Simple Smile продълженията също не са за изхвърляне и гарантирам че накрая ще се разплачеш със сълзи.
   И от по комерсиалните поредици - Тери Пратчет според мен най-добрата книга от света на диска е "Морт", и Реймънд Фиист сага за войните на разлома, хубавото тук е че във всяка книга главните герои са различни (синове или племенници на предишните). И само да спомена една по-малко известна поредица на Лоис Макмастър Бюджолд - "Рицарят на Шалион", тук най добрата част според мен е "Свещенният Крал".

Пак се извинявам за офтопика.

П.П а най-забавната фентъзи поредица поредица според мен е "Донеси ми главата на принца" за демона Аззи

# 78
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 419
От Залазни съм прочела само "Хрониките на Амбър" - всичките и ми харесаха, макар че подробностите за пътуванията през Сенките, как се променя пейзажа и т.н. малко в повече ми идваха.Причината да съм чела само това от него е, че аз го имам за писател-фантаст и съм си мислила, че само "Хрониките" са му във фентъзи стил.Чела съм Илияда / за тази на Омир ли става въпрос?/, отдавна беше , ама обичам митологични сюжети, така че препоръчаните от теб сигурно ще ми харесат.

За Пратчет много мога да пиша - фенка съм му Simple Smile.Изчела съм цялата поредица за Стражата, две от книгите с вещиците и две от вампирите, както и "Континентът"."Морт" обаче не съм чела, но той така или иначе е в бъдещите ми планове.

От Фийст прочетох първия том от "Сага за войната на разлома" - хареса ми, но все още не съм прочела другите, по това време четях "Песента" Wink.

От Лоис Макмастър Бюджолд май не съм чела нищо newsm78.

А "Донеси ми главата на принца" от кой е?Много обичам забавните фентъзи - поредици.

И като заключение ще напиша -  най- вероятно има и по-хубави фентъзи саги от "Песен за огън и лед", но след нея всички ми са някак наивни, макар че продължавам да си ги чета с интерес, просто не ме грабват така, както "Песента".

Ей сега ще видя и линка за Конника Simple Smile.

# 79
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 419
Мистър Ди, прочетох ето това - http://www.chitanka.info/lib/text/1473, но много кратко ми се видя , и някак незавършено, иначе много интересно, благодаря ти  bouquet

# 80
  • Мнения: 27
В това му е чара на "Конника", Аззи е съвместен проект на Шекли и Зелазни. А ако не си чела "господаря на Светлината" моля те непременно направи възможно най скоро Simple Smile

# 81
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 419
Мистър Ди , не съм чела "Господаря на Светлината", но при първа възможност ще си го поръчам / ако е на издателство Бард ще го поръчам по интернет, ако е на друго - имам приятел, който всяка седмица ходи до София, ще ми издири книжката/.Още веднъж ти благодаря за интересните препоръки.

# 82
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 419
Опа, намерих я в читанката / първият ти линк ми послужи/, обаче нали съм технически неграмотна не мога да се сетя как да си я сваля на компа, не да я чета он-лайн, а да си я сваля, да си я кача на флашката и да си я копирам в лап-топа, че скъпия заема компютъра вечер и няма да мога да си чета.Та ако някой се сеща как да стане , да ми обясни, ама като на лаик, та довечера да си чета Rolling Eyes.

# 83
  • Мнения: 27
http://www.chitanka.info/lib?q=%D0%B7%D0%B5%D0%BB%D0%B0%D0%B7%D0 … t&mode=simple

На този линк цъкаш зад романа където е написан размера ... трябва да почне да се сваля Simple Smile Едва ли ще намериш Господаря на светлината някъде доста бързо свършват хартиените издания Успех все пак

П.П Първите романи са поредицата за Аззи

# 84
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 419
Мистър Ди , благодаря ти, справих се, книгата е на флашката вече Simple Smile.

# 85
  • София
  • Мнения: 3 581
Извинявам се за офтопика
   Най великия майстор на фентъзи за мен е Роджър Зелазни, а най добрите му книги според мен са "Господаря на светлината" - невероятен поглед върху индийските божества и "Джек от сенките" - няма толкова лош добър герой. Не са за изхвърляне и "хрониките на Амбър", "Създания от светлина и мрак" "Господаря Демон" и доста други. Разказите му са невероятни - колкото пъти прочета "Конника" ( http://www.chitanka.info/lib/text/!Konnik! само 3 страници е) винаги настръхвам сборника с тях се казваше "вариациите на еднорога"
   От по пресните (Зелазни почина преди години) наскоро четох една полу фантастика полу фентъзи поредица на Дан Симънс "Олимп" и "Илион" за да я оцениш обаче трябва да си чела Илиядата. Като споменах Симънс - "Хиперион" Седем разказа на седем поклонника различни, разтърсващи и всички завършващи в търсене на Шрайка господаря на болката Simple Smile продълженията също не са за изхвърляне и гарантирам че накрая ще се разплачеш със сълзи.
   И от по комерсиалните поредици - Тери Пратчет според мен най-добрата книга от света на диска е "Морт", и Реймънд Фиист сага за войните на разлома, хубавото тук е че във всяка книга главните герои са различни (синове или племенници на предишните). И само да спомена една по-малко известна поредица на Лоис Макмастър Бюджолд - "Рицарят на Шалион", тук най добрата част според мен е "Свещенният Крал".

Пак се извинявам за офтопика.

П.П а най-забавната фентъзи поредица поредица според мен е "Донеси ми главата на принца" за демона Аззи
понеже чета доста фентъзи най-скучните автори, които съм чела да точно прехваления Фийст и скучната Бюджолд.
Препоръчвам горещо "Малазана" - това отнасяне и възваляне на горички, полянки и други гледки като при Джордан в "Колелото" го няма въобще. Като чета Колелото се хващам, че цяла страница незнам за какво стама въпрос защото ми е омръзнало от подобни описания в огромни книги, в които не се случва кой знае какво

# 86
  • Мнения: 27
Аз пък ще си защитя Бюджолд, добра е мацката, Майлс Воркосиган е умен и приключенията в които се забърква са сложни и неочаквани, а за мен беше интересно да видя как се е справила и на фентъзи попрището резултата е Хюго и Небюла за Шалион, мисля че залужава адмирации. И пак без да се заяждам ще споделя че Малазана е много тежка и трябва да положиш големи усилия и голяма доза внимание за да я прочетеш.А книгите са за развлечение,не да те мъчат.Не,че имам нещо против нея.

# 87
  • Мнения: X
Ох, колко сме различни.. Simple Smile И слава богу де Simple Smile

Аз на Малазана се предадох на първите сто страници, няма такава досада.. Ама аз съм си критична по принцип де, вече като видя имена с апострофи и три-четири съгласни една до друга и ми побелява косата. Кой реши, че е оригинално да се шляпат такива във всяко фентъзи, не знам. Колелото направи с мен невъобразими неща, в началото не можех да спя докато не си дочета книгата, към края (което за мен беше точно шеста книга) имах чувството, че ако Нинив още веднъж си дръпне плитката ще изгоря книгата.. То бива превземки и глезотии ама.. Оригинална и хубава идея, но парите никому не прощават, толкова глад, че чак в 11 книги да я разтегли..
В този ред на мисли и Мартин малко ме плаши, взе да се простира доста. Но пък той с толкова лека ръка затрива героите си, че.. може да се каже, че почти като Фийст пише за различни хора, макар и в общ сетинг  tooth (още не мога да му простя за клането на лудия дъртак Фрей). Бялото е за всеки случай, ако Мистър Ди реши да се захване с Песента.
Обичам малките и спретнати поредици, или тези тип Пратчет.
Според мен е неизбежно размиването на историята, когато се стигнат бройки като 10-12 книги.

# 88
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 419
Magrat , много си права за Мартин, онова , за което ти не можеш да му простиш - ами то си е непростимо, единственото положително в цялата ситуация беше , че въобще не го очаквах, макар че това може да се каже за почти всички негови драстични решения Joy. За Пратчет казах вече, ама ще се повторя - голям фен съм му Heart Eyes, обичам го този човек Crazy.

За Малазана мога да кажа малко - прочела съм само първата книга, хареса ми в смисъл , че ми се видя доста по-различна от други фентъзи саги , които ми напомнят детско - юношески романи Joy.Ама много герои, много нещо, обърквах се на места, то и при Мартин са много героите , ама ги запомняш някак си, а в Малазана ми беше трудно, краят на първата книга обаче ме заинтригува и в близко бъдеще ще се чете Peace.

nellyr , имаш право да критикуваш "Колелото", след 6-та книга наистина много се разводнява действието, ама аз си го чета, с нетърпение очаквам последната книга ooooh!.

Мистър Ди , мой пропуск е , че не съм прочела нищо от Бюджолд, дано стигна до нея, че много неща си набелязах днес  Crazy.

По темата - преди малко изгледах 16-ти епизод - много ми беше интересен, появи се и любимката на Мистър Ди - Дена Wink, но по- интересното беше, че Ричард си има сестра с интересна дарба/ няма да казвам, може някой да не е стигнал до този епизод/.Остана ми един епизод и после чакане Cry.

Приятна вечер  bouquet!

P.S.Учудващо е, че никъде в препоръките или обсъждането на фентъзи книгите не се спомена "Властелина" - не мога да не кажа две думи за тази книга - четох я, след като гледах "Задругата" , запленена бях и от филма, и от книгата, те са причината да открия  фентъзито . Мисля че всичко това го казах някъде в началото на темата, но след хубавата дискусия , която се получи днес/ за която съм ви много благодарна/ реших, че е редно отново да го спомена.

# 89
  • София
  • Мнения: 3 581
Аз пък ще си защитя Бюджолд, добра е мацката, Майлс Воркосиган е умен и приключенията в които се забърква са сложни и неочаквани, а за мен беше интересно да видя как се е справила и на фентъзи попрището резултата е Хюго и Небюла за Шалион, мисля че залужава адмирации. И пак без да се заяждам ще споделя че Малазана е много тежка и трябва да положиш големи усилия и голяма доза внимание за да я прочетеш.А книгите са за развлечение,не да те мъчат.Не,че имам нещо против нея.
Ако човек изтрае първите 200 страници от "Лунните градини" после няма да спре с четенето. Наистина е трудно с толкова много герои и събития, но честно казано ми беше писнало от Ранд  и трите му жени - не казвам че е лоша книжката, но много еднаква ми се вижда
И понеже 2 страници сме все офтопик да кажа че първата книга, която прочетох в този жанр беше именно "Първото правило" и затова се изказвам толкова ласкаво - нали знаете като като първата любов Wink
Аелис аз не ти препоръчвам Бюджолд, но ти си знаеш де
За Властелина или всичко или нищо - просто номер едно за мен, няма какво да коментирам

Общи условия

Активация на акаунт