По пухкавите бебета хапват ли попара?

  • 2 160
  • 37
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 24 467
Попарата, която масово "дават" педиатрите, е дори без мляко и съставлява накиснат в топла вода хляб с масло, сирене и захар. Абе с две думи- тесто с вода, въглехидрат с белтъчини, ако има и сиренце. Дори аз не бих си причинила това.  Laughing Не мисля, че е загуба както за "пухкаво", така и за по- "чепато" или "ръбесто" бебе.

# 31
  • Мнения: 5 940
Хлябът има витамини от B групата, сиренето и маслото белтъчини, особено необходими при растежа. По принцип и аз смятам, че има доста по-полезни варианти на попарата, но не е необходимо да бъдем толкова крайни. Мен по -скоро ме учудва как е възможно въобще някои майки да не се сещат, че има и алтернативи и да хранят месеци наред детето само с едно и също за закуска. Изключвам случаите, когато детето отказва, тогава попарата определено е по-приемлива от сандвич с пастет или със салам, например.

# 32
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


 Вие нямате работа, или се чудите с кой да се заяждате?Момичето зададе елементарен въпрос, вие се скъсахте да я поучавате.
Попарата, която масово "дават" педиатрите, е дори без мляко и съставлява накиснат в топла вода хляб с масло, сирене и захар. Абе с две думи- тесто с вода, въглехидрат с белтъчини, ако има и сиренце. Дори аз не бих си причинила това.  Laughing Не мисля, че е загуба както за "пухкаво", така и за по- "чепато" или "ръбесто" бебе.

 Не знам при теб как я "дават" педиатрите, но аз като родител никога не съм слагала захар.И понеже тук сте 5-6 бройки които злобничко постоянно повтаряте как попарата е лебец с вода, да те попитам нещо.Ами като дават на децата сутрин филийка с масло, сирене и чай Thinking не ли е същото, а?И това дали би си причинила да хапнеш попара, едва ли някого го интересува тук Sunglasses

# 33
  • Мнения: 24 467
Защо "крайни"? Просто аз не съм я давала и не съм и съжалявала, който иска- си дава. Бих била крайна, ако се опитвам да убедя някого, че попарата е вредна, но не го правя. Нищо незаменимо няма в нея, а в белия хляб витамини... не се прескачат твърде много там. Говоря за масовият случай хранене с хляб.
Чак пък "злобно", боже мой, как ти хрумна, Биляна. Просто хляб и вода за мен не е храна, за мен няма смисъл, за мен няма загуба пропускът на това чудо. Филийка с масло и сирене не съм давала на малко дете, също не го намирам за пропуск.
Да, не бих яла хляб, накиснат във вода, не ми харесва. Пък дали става въпрос за мен, за теб, за моето, за нечие друго дете, е все едно. Не държа точно Х да се интересува от това.
На момичето отговорих ясно, че няма да изгуби, ако не дава, няма да спечели, ако дава. Детето едва ли ще "надебелее" точно от попара, без да е известно нейното количество и това е ясно на всеки, предполагам. И от гол хляб може да се наддаде, както и плодове, въпросът е в грамажа, това го знаят и децата. Същото важи за кашите, за митовете за "надуването" от АМ и т.н.

"Една позната ми каза ,4е когато неиното дете било бебе не му давала попарка ,за6тото било дебели4ко. Моита бебка също е едри4ка на 6 месеца е ,а в момента е 8,6 кг,но тя е и дълги4ка 69 см. Та се 4удя изобщто да давам ли тая попара
Според вас дебели4ка ли е? "

Дали бебето е "дебеличко"- има си таблици, отговорът е ясен. "Та се 4удя изобщто да давам ли тая попара"- е, моето мнение е, че няма смисъл, определено не заради теглото.

Последна редакция: вт, 07 апр 2009, 13:34 от Judy

# 34
  • Мнения: 46 529
Няма нищо лошо в даването от време на време.
Не е хубаво обаче закуската да се изчерпва само с попара. И то не заради килата, а по принцип.
Има такова разнообразие от зърнени храни (ядки и т.н.), че спокойно попарата може да се дава 1 път на 2 седмици, без детето да е лишено от невроятната й "полза". Без захар, разбира се.
А за килата - не става дума за моментално въздействие, а за възпитаване на вкуса на бебето, ако от малко свикне да се тъпче с тесто, съвсем нормално е да се храни така и в бъдеще.

# 35
  • Мнения: 15 379
٠•● Dega ●•٠, не че е по темата, но да ти отговоря и да приключим Wink.
Сравняваме несравними неща, но всеки си има мнение и е в правото си да го изрази.
Ако си от село, значи имаш начин да се снабдяваш с нашенски плодове. Аз обаче нямам и живеейки на пъпа на София ми остава единствената алтернатива да пазарувам плодове (и зеленчуци) от магазина. Какви са - не знам. Крушите от гръцко, ябълките - италиански или македонски и пр. Такова има, такова купувам. Иначе, ако чакам нашенските плодове, значи, че детето ми няма да хапне пресен плод от октомври до май! Ако за теб е приемлив вариант да чакаш пресни плодове, които са отгледани в БГ, а с попарата детето ти да приема нужните витамини и да замества плодовете, значи всичко е ОК.

П.П. Миналата седмица една продавачка в Плод и зеленчук ми каза, че ако някой ми каже, че ябълките, които купувам са български, значи, че ме лъже. Всичко е внос Grinning!

# 36
  • Мнения: 69
ние имахме подобен проблем уж с килцата.  и нашата педи ме  посъветва да не давам каши  известно време.

# 37
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
٠•● Dega ●•٠, не че е по темата, но да ти отговоря и да приключим Wink.
....................

Ти май наистина си sour...  Mr. Green

И не, не съм "от село".
А всичко, което си написала по-горе, е ясно на всеки средно интелигентен човек, дори да не е "от пъпа на София" Stop
За едно, обаче, сме единодушни: "Всеки си има мнение и е в правото си да го изрази". И другото е, че аз също приключвам до тук, защото дебата с теб омръзна дори и на мен Tired

Общи условия

Активация на акаунт