Сърдечни малформации - тема 5

  • 60 364
  • 761
  •   1
Отговори
# 750
  • Мнения: 1 588
Искам да ви попитам давате ли децата си на децка градина и дали е полезно.Аз не съм го давала Теодор и не мисля да го давам защота той е свикнал мнаго с мен и плаче за мен и там много се разболяват децата ,а ние трябва да избягваме това колкото се може повече.

Твоят Теодор на 2 години и 2 месеца е малък за детска градина, може на ясла евентуално. В първа група на детската градина тази година от лятото натам ще приемат деца, набор 2007 година, т.е. на 3 години.

Да, децата там се разболяват много, особено в началото, докато изграждат имунитет. Другият вариант е детето да си изгради имунитет, като тръгне предучилищна или в първи клас - т.е. тогава ще се разболява много. Счита се, че е по-добре това да стане в градината. Освен това там детето се социализира, свиква с други деца, с режим, изисквания, научава се на много неща и става по-самостоятелно.

Що се отнася до посиняването на ръцете при умора - какво казват за това при прегледите в Трета градска? Предполагам поне веднъж на 6 месеца или веднъж годишно ходите на такива...

# 751
  • Мнения: 408
Здравейте, операциятана Мила е минала успешно, д-р Митев за пореден път е направил всичко както трябва  bouquet, но днес ще имаме повече информация за състоянието, както знаем всички първите 24 часа след операцията са най критични.
Катетаризацията на Дари също мина вчера, снощи беше доста сърдита Grinning но беше будна и хапваше солети като се чухме с майка и.

Мила приятелко Рамзи, Честит рожден ден! newsm51 newsm51 newsm51. Пожелавам ти на първо място здраве, спокойствие, късмет от тук нататъка никакви проблеми и към това което се стремиш в момента да ти се случи. Благодаря на Господ че ме срещна със теб. Весел празник! newsm59 newsm59 newsm59 newsm59 newsm59

# 752
  • Мнения: 3 016
ЧРД Рамзи! Нека всичко лошо е минало и един спомен! Оттук нататък много радости в живота!

# 753
  • Мнения: 337
Благодаря Ви, мили приятелки!  Hug Трогнахте ме. Дано всички да сме живи и здрави, за да можем да си гледаме дечицата.  Heart Eyes

Моля се от все сърце Мила вече да е добре и бързо да се възстанови, за да може по-скоро да я свалят в отделениет.
Дари ще ги изпишат утре.

# 754
  • Мнения: 408
Мила вече диша сама, има един дренаж и ако всичко е наред утре ще и го свалят и ще я прехврлят в интензивното отделение . Дано така добре дасе възстановява и скоро мама да я гушка. Praynig

# 755
  • Мнения: 44
ЧРД Ramzi  С пожелания за упоритост-за да следваш мечтите си,смелост-да ги отстояваш,тарпение-за да ги постигнеш и любов която да дава смисъл на всичко това! Моля се за Дари и Мила жсичко да е минало и да са добре Hug

# 756
  • София-Дружба 2
  • Мнения: 1 192
Рамзи, ЧРД, мило другарче.
Да си жива, здрава и мноооого щастлива.
Наздраве.


     

# 757
  • София
  • Мнения: 99
Честит Рожден Ден Ramzy, пожелавам ти оттук нататък живота ти да е изпълнен само с хумави емоции.

# 758
  • София-Дружба 2
  • Мнения: 1 192
Момичета, отплеснала съм се и темата е минала 50 стр.
Мислех да говоря с Иги, тя да направи новата, ама
така ми се е запалила главата, че съм забравила...
Съжалявам, че пак е така постна и новата тема, но
важното е да върши работа, нали  Wink  Hug Heart Eyes

НОВАТА ТЕМА

# 759
  • Мнения: 3
Мили майки,обръщам се към Вас с едно голямо БЛАГОДАРЯ.Благодаря  Ви,че Ви има и давате сили и подкрепа една на друга.Някой от публикацийте чета с радост,а някой със сълзи на очи.Аз съм вече майка на почти 4 годишно момиченце,което всъщност съм кръстила на името на лекар в трета градска болница.Най- хубавото нещо в живота ми е дъщеричката ми. За моя радост и огромно щастие тя е жива и здрава малка палавничка.
Днес аз правя 5 години от операцията си в Трета Градска Болница.Това ми е втората операция и се моля да е последната.Сложиха ми изкуственна аортна клапа.Тежка операция,дълги часове на близките ми пред операционната.Но сега съм жива и здрава и се радвам на малкото си момиче.Нямам думи с които да опиша БЛАГОДАРНОСТИ към екипа на д-р Лазаров,екипа в реанимацията които бяха неотлъчно и ден и нощ до леглото ми, в отделението също.
Един цял живот няма да ми стигне,за да се отплатя и отблагодаря на тези положителни и изпълнени с доброта и професионализъм лекари.ПРЕКЛАНЯМ СЕ ПРЕД ТЯХ!!!
Мили майки взех решение да Ви напиша,да дам и моята подкрепа и надежда за Вас и Вашите слънчица.Те са в добри ръце и ще станат като мен голями хора,ще имат свои деца и ще живеят нормално и щастливо.Пожелавам Ви го от все сърце!
Нека ме извинят читателите ако имам правописни грешки,но го написах с много вълнение и на един дъх.
На всички мами кураж,здраве за тях и за техните съкровища.Вярвайте в себе си,в лекарите и в Бог който закриля децата ни!

# 760
  • Мнения: 10
ЧРД РАДОСТ!!! пожелавам ти всичко лошо да е минало,а всичко хубаво тепърва да предстои!!


 Успех и господ да е с вас Мила и Дари!!!

Относно да ли си даваме децата на ясли и градини моето дете е на 2г9м и от 5 месеца ходи от жреме на жреме заради играта с децата,когато усетя че е нещо не разположена я спирам за да я предпазя от болести.Но тя не им отстъпва по нищо  (на децата и болестите )има деца без нашите проблеми и са много по болнави и не посещават редовно яслите.единственото което съм помолила е да ме уведомят ако вдигне температура а не да и дават нещо и тогава да ме викат което всеки може да помоли и съответно когато пиехме лекарства да и се дават когато и както аз съм казала по предписание от софия,нямаме проблеми за сега ,но всеки сам си преценява!!! Simple Smile

# 761
  • Мнения: 4
Както вече казах в стр.46 или 47 аз съм минала през това нашите са ме водили на градина дори гимнастика тренирах.Мисля,че е добре децата да посещават градините,та те са (аз) като всички други.Не са болни това,че сме се родили с подобни проблеми отстранени в последствие не означава да стойм затворени в къщи,за да се пазим да не кихне някой,а да не ви изброявам колко неща съм тренирала като бях малка Grinning

Общи условия

Активация на акаунт