За бебетата от 0 до 6 месеца, съвети; За бързи въпроси и отговори - 3

  • 10 301
  • 300
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 632
Първо мазах с мас, но после започнах с олио...казаха ми че олиото изсушавало кожата ,а и ние имахме проблемче със сухотата. Мазах я с Линола фет, но свършва и затова ви питам с какво да продължа
Пробвай със зехтин.
На нас това ни помагаше за сухата кожа.
Даже понякога капвах направо в коритото.

# 46
  • София
  • Мнения: 2 508
И аз да попитам - вие събуждате ли бебетата си, когато дойде време за хранене или когато се събудят тогава се храните? newsm78
Моята днес беше доста сладко заспала и ми беше съвестно, че я събудих да яде, ама поне си хапна детето. Rolling Eyes

Малко със закъснение да се включа по темата.

РЕД, аз мисля, че буденето има няколко предимства:
Имам чувството, че моят син не е много в час още и се буди само, когато е обезумял от глад и яде много бързо и прекалено много, следователно след това повръща. Също така, ако не го будя да яде е ужасно кисел и плаче много повече, а когато е винаги нахранен, спи почти непрекъснато. Не му е проблем да го будя, той си яде в просъница. Simple Smile

Искам да благодаря на arkady за съвета за разнасянето на пъпчиците! Откакто внимавам, намаляха драстично.

# 47
  • Мнения: 275
Ние се ОЗЪБИХМЕ вчера!!! tooth

Сега как точно трябва да започна да му почиствам устичката? Само на кърма сме. Чувала съм, че след хранене се почиства с разтвор лайка на марличка. Вие знаете ли нещо по въпроса? newsm78

# 48
  • Мнения: 2 521
Аз все още не почиствам с нищо-има само две зъбчета.Мисля скоро да започна с паста за зъби,но чакам поне още 1 зъбче.Внимавай с лайката-тя е алерген.Не съм чувала обаче да се ползва за почистване на устата newsm78

# 49
  • Мнения: 275
Знам, че е много важно да се започне почистване на устната кухина още като се покаже първото зъбче. За лайката обаче не съм съвсем сигурна. Може грешно да съм запомнила. Затова питам първо Wink

Последна редакция: ср, 08 апр 2009, 09:39 от mari_ana

# 50
  • София
  • Мнения: 2 508
Да ви питам нещо: редно ли е да държа Йоан изправен да стъпва леко (и да подскача?!) на твърда повърхност, лекарката каза да започна от 3-ти месец, трябвало да усеща опора под краката си.

# 51
  • София
  • Мнения: 2 508
mari_ana, аз знам, че лайката е силен алерген.

(Сори за двойния пост. smihesorry)

# 52
  • Мнения: 2 013
Да ви питам нещо: редно ли е да държа Йоан изправен да стъпва леко (и да подскача?!) на твърда повърхност, лекарката каза да започна от 3-ти месец, трябвало да усеща опора под краката си.


Мисля,че няма нищо лошо в това,даже е полезно!
Когато водихме дъщеря ни на ортопед (беше на 2м.) той каза да я придържам под мишниците и да я оставям да стъпва,скача и т.н.Било много хубаво ако бебето се опитва да направи крачка напред.Биси още не го е правила,към момента сме още на клякане и изправяне.
Зависи и от мнението на ортопеда и от състоянието на ставите.  Peace

# 53
  • София
  • Мнения: 44 248
Да, алерген е .
Или чистиш с накрайник и ненадент без флуор.
Или съм чувала с марличка с разредена кислородна вода.
Или просто с накрайник или четка с водичка....
Но поне трябва да се покаже хубаво зъбчето....
И честно казано ако не ти е захранено детето, не виждам огромен смисъл да чистиш 2 мм зъб....

Най-добре питай твоят зъболекар Wink

# 54
  • София
  • Мнения: 39 845
autumnsphere според мен е рано. Направи консултация с ортопед.

# 55
  • София
  • Мнения: 44 248
Да ви питам нещо: редно ли е да държа Йоан изправен да стъпва леко (и да подскача?!) на твърда повърхност, лекарката каза да започна от 3-ти месец, трябвало да усеща опора под краката си.


аз не бих....
странно се е променила явно лекарката ни Simple Smile
моят почна да се опитва да лази на 4 месеца и тя каза в никой случай да не му давам......ест , че нито съм го спирала, ното съм се вманиачила да успее....
не знам ходили ли сте на ортопед и при кой, но спец, Драганов беше против всякакви насилствени стъпвания, сядания и т.н., камо ли подскоци....
апропо имаше някакво от този сорт упражнение май в гимнастиките, може би това е имала предвид....но мисля че тогава никаква тежест не падаше на крачетата...сега ги гледах, стоенето на крака го дават от 6-тият месец...в гимнастиките Wink раничко ви е....


може би е имала предвид "танцуването" то е от 3-тият
За развитие опората на краката през третия месец се прави т.нар. упражнение "танцуване" /фиг.30/. То се започва, ако детето може да държи главата си изправена, когато тялото му е поставено във вертикално положение. Хванете детето под мишниците, изправете го във вертикално положение и допрете стъпалата на краката му до твърда повърхност. При този допир краката му се изпъват рефлексно за кратко време, след което се отпускат. Упражнението повтаряйте ритмично 10-20 пъти. Движенията наподобяват "танцуване". Неупражняването на този вроден рефлекс води до изчезването му. Тогава при допир на стъпалата в твърда повърхност краката на детето се свиват в коленните и тазобедрените стави, като рефлексната реакция липсва. В такъв случай танцуването трябва упорито да се упражнява до появата на рефлекса. Това съдейства за навременното прохождане на детето.

 

Пасивната гимнастика с крака и "танцуването" се правят докато мускулите на краката се развиват така добре, че детето получи стабилна опора на краката. Тогава ако го поставите във вертикално положение и го придържате, то може да стои. Това обикновено става в края на второто тримесечие.


http://zadecata.com/sb/index.php?page=0_3_3 ей тук ги има по месеци.

Последна редакция: ср, 08 апр 2009, 12:05 от Angel_Dust

# 56
  • Мнения: 2 013
Аз ходих при Алексиев в Горна баня,и той ни посъветва така!  Peace

# 57
  • Мнения: 494
Да питам мамите, чийто бебета имат/са имали рефлукс- само след ядене ли повръщат бебчетата ви или и между яденетата? До кога горе- долу продължава това?

# 58
  • Мнения: 4 335
Моя главно след яденене,но се е случвало и между дях.
Мисля,че при всичко е различно.При Денис спря кьм 6-я месец.

# 59
  • Мнения: 24
laysi, мойта бебка прави абсолютно същото, все си мисля че е от колики и не съм викала лекар за това; кажи какво е казал лекаря ви, моля те!

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт