ОДЗ и ЦДГ В СОФИЯ - кандидатстване 2009/2010

  • 81 258
  • 1 504
  •   1
Отговори
# 105
Въпрос към Екипа- не би ли могло и не е ли правилно, според вас, всяка ДГ или ОДЗ да публикува списък не само на чакащите, но и на записаните деца, като на записаните да се посочва дата и час на кандидатстване (за тези по старата система) и точки, по новата?

Отговорете, моля, на този въпрос! Той касае пряко настоящото кандидатстване, защото докато ние се вълнувахме от това колко точки ще съберем по новата система и кога тя ще заработи, местата (и без това малкото места) в детските заведения се стопиха по неведоми пътища. В някои случаи, както знаем, са сведени до 0 (нула).  Прозрачност, означава да е видно за всички, кой е записан в съответната ДГ или ОДЗ и по какви заслуги т.е.  кога е кандидатствал има ли предимства и пр.

# 106
  • Мнения: 1 255
Да попитам по-запознатите от мен,проблем ли е на един е-мейл адрес да са регистрирани 2 дечица,т.с. 2 профила,защото още преди няколко месеца регистрирах и детето на една приятелка освен моето и сега когато ми върнаха потвърждение и като цъкна на връзката ми изписва:
 "Проблем при потвърждаването
Невъзможност за създаване на родителски профил в момента".
А всъщност детето си има профил,да не би проблемът да е в моят е-мейл понеже го ползвам и за дъщеря ми?
Ще се радвам,ако някой знае.Мерси. Hug

мисля че не е възможно(по горе бяха писали). в смисъл за 2 деца в различни семейства-не става. 2 деца в едно сем. (братя примерно)-става не е проблем.
ако искаш пиши в обратна връзка Peace
Писах,но още не са върнали,за това и тук да попитам.Мерси много.
А дали е възможно да сменя е-пощата на другото дете или няма как?


Не разбираме въпроса Ви. Ако знаете паролата към ЕГН за другото дете в старата система, няма проблем. Просто на страницата, на която трябва да въведете два пъти адреса на е-поща, въведете другия адрес. Ще получите съобщение за потвърждение на него.

# 107
  • Мнения: 1 255
Въпрос към Екипа- не би ли могло и не е ли правилно, според вас, всяка ДГ или ОДЗ да публикува списък не само на чакащите, но и на записаните деца, като на записаните да се посочва дата и час на кандидатстване (за тези по старата система) и точки, по новата?

Отговорете, моля, на този въпрос! Той касае пряко настоящото кандидатстване, защото докато ние се вълнувахме от това колко точки ще съберем по новата система и кога тя ще заработи, местата (и без това малкото места) в детските заведения се стопиха по неведоми пътища. В някои случаи, както знаем, са сведени до 0 (нула).  Прозрачност, означава да е видно за всички, кой е записан в съответната ДГ или ОДЗ и по какви заслуги т.е.  кога е кандидатствал има ли предимства и пр.

Да, списъците ще съдържат и класирани деца, които се записват всяка седмица. Така е и в момента за текущите групи.

Колкото до списъците на вече записаните и посещаващи деца в текущите групи, Дирекция "Образование" не би се съгласила да се обявят публично. Те би трябвало да достъпни до членовете на Работната група за осъществяване на контрол.

# 108
  • Мнения: 1 255
Е да де,но то така дефакто излиза,че не мога да обновя профила на другото дете,понеже връзката е невалидна и детето няма профил,тогава как да я сменя утре или там когато може,като не може да се влезе.
Ох то стана много объркано,мерси все пак.


Ще Ви помогнем. Напишете ЕГН на другото дете в обратна връзка, както и адреса на е-поща, който искате да бъде свързан с неговите семейни профили.

# 109
  • Мнения: 1 255
Да попитам по-запознатите от мен,проблем ли е на един е-мейл адрес да са регистрирани 2 дечица,т.с. 2 профила,защото още преди няколко месеца регистрирах и детето на една приятелка освен моето и сега когато ми върнаха потвърждение и като цъкна на връзката ми изписва:
 "Проблем при потвърждаването
Невъзможност за създаване на родителски профил в момента".
А всъщност детето си има профил,да не би проблемът да е в моят е-мейл понеже го ползвам и за дъщеря ми?
Ще се радвам,ако някой знае.Мерси. Hug


При положение, че децата са регистрирани като брат/сестра в старата система: Ако вече сте преминали през процеса за едното дете, няма нужда да преминавате пак за другото.

При положение, че говорите за деца от различни семейства: Не може да ползвате същия адрес на е-поща. Регистрирайте друг адрес и ползвайте него.

# 110
  • Мнения: 2 374
Да попитам по-запознатите от мен,проблем ли е на един е-мейл адрес да са регистрирани 2 дечица,т.с. 2 профила,защото още преди няколко месеца регистрирах и детето на една приятелка освен моето и сега когато ми върнаха потвърждение и като цъкна на връзката ми изписва:
 "Проблем при потвърждаването
Невъзможност за създаване на родителски профил в момента".
А всъщност детето си има профил,да не би проблемът да е в моят е-мейл понеже го ползвам и за дъщеря ми?
Ще се радвам,ако някой знае.Мерси. Hug

мисля че не е възможно(по горе бяха писали). в смисъл за 2 деца в различни семейства-не става. 2 деца в едно сем. (братя примерно)-става не е проблем.
ако искаш пиши в обратна връзка Peace
Писах,но още не са върнали,за това и тук да попитам.Мерси много.
А дали е възможно да сменя е-пощата на другото дете или няма как?


Не разбираме въпроса Ви. Ако знаете паролата към ЕГН за другото дете в старата система, няма проблем. Просто на страницата, на която трябва да въведете два пъти адреса на е-поща, въведете другия адрес. Ще получите съобщение за потвърждение на него.
Ами пробвах,написах ЕГН-то на детето и паролата и на страницата,която се отвори за е-поща изтрих старата и написах новата,демек на майката на детето след,което я повторих,дано стане.
Благодаря Ви за бързият отговор.

Да става въпрос за деца от различни семейства.

# 111
  • София
  • Мнения: 7 170
Разгеле, внедрих се  Simple Smile На червен надпис съм вече. Значи има проблем с yahoo, защото в abv-то писмото пристигна моментално!

# 112
  • София
  • Мнения: 130
Биа, проблема ти има едно единствено решение.
Ако имаш регистриран друг  e-mail (ако нямаш правиш един), отиваш в системата и преминаваш първа стъпка:
Въвеждаш ЕГН и парола, на детето, за което е нужно;
След това изчакваш, за да получиш писмо и там въвеждаш новия e-mail.
Две деца, от различни семейства, неможе да са на един e-mail.
Доколкото знам, директорите на градини имат специални акаунти и по съвсем различен начин въвеждат децата.
Така, че те неможе да се сравняваме с тях при подобни ситуации.

# 113
  • Мнения: 2 374
Биа, проблема ти има едно единствено решение.
Ако имаш регистриран друг  e-mail (ако нямаш правиш един), отиваш в системата и преминаваш първа стъпка:
Въвеждаш ЕГН и парола, на детето, за което е нужно;
След това изчакваш, за да получиш писмо и там въвеждаш новия e-mail.
Две деца, от различни семейства, неможе да са на един e-mail.
Доколкото знам, директорите на градини имат специални акаунти и по съвсем различен начин въвеждат децата.
Така, че те неможе да се сравняваме с тях при подобни ситуации.
Значи,аз въведох ЕГН и парола след,което ми поиска е-поща на,която на пратят потвърждението и аз направих така,смених е-пощата и сега да видим дали ще стане.
Обаче аз от вчера все още нямам достъп до профилите продължава да ми изписва:
"Профилът е прехвърлен успешно. След известно време ще получите достъп до информация за семейните профили."И се чудя да не би да е заради това,демек заради другото дете.Щото там пишеше,че до половин час ще имам достъп,а вече минаха повече от 24 часа и продължава да ми го изписва.

# 114
  • Мнения: 1 255
Биа, проблема ти има едно единствено решение.
Ако имаш регистриран друг  e-mail (ако нямаш правиш един), отиваш в системата и преминаваш първа стъпка:
Въвеждаш ЕГН и парола, на детето, за което е нужно;
След това изчакваш, за да получиш писмо и там въвеждаш новия e-mail.
Две деца, от различни семейства, неможе да са на един e-mail.
Доколкото знам, директорите на градини имат специални акаунти и по съвсем различен начин въвеждат децата.
Така, че те неможе да се сравняваме с тях при подобни ситуации.
Значи,аз въведох ЕГН и парола след,което ми поиска е-поща на,която на пратят потвърждението и аз направих така,смених е-пощата и сега да видим дали ще стане.
Обаче аз от вчера все още нямам достъп до профилите продължава да ми изписва:
"Профилът е прехвърлен успешно. След известно време ще получите достъп до информация за семейните профили."И се чудя да не би да е заради това,демек заради другото дете.Щото там пишеше,че до половин час ще имам достъп,а вече минаха повече от 24 часа и продължава да ми го изписва.

Текстът за "половиния час" е останал от пъвоначалния план всичко да стане за един ден. В момента процесът е забавен и ще се случи за три дена. Още малко търпение.

# 115
  • Мнения: 1 255
аз съм в същото положение и при опит да вляза в системата пак ми дава невалидна парола или име(в случая мейла ми), аз ли греша нещо newsm78
да ползвам ли "забравена парола" #Crazy newsm78

Пишете на обратна връзка, за да проверим конкретно.
аз писах, чакам отговор Peace
ако искате ще ви дам данните си на лс

Няма нужда. В една стая сме. Simple Smile Сега ще проверим.
Peace

Проверихме. Би трябвало при пускането на профилите в режим "само четене" да може вече да влизате спокойно. Още малко търпение.

# 116
  • Мнения: 1 990
"Профилът е прехвърлен успешно. След известно време ще получите достъп до информация за семейните профили."И се чудя да не би да е заради това,демек заради другото дете.Щото там пишеше,че до половин час ще имам достъп,а вече минаха повече от 24 часа и продължава да ми го изписва.
Този надпис излиза на всички все още! Проблемът не е при теб! Peace

# 117
  • Мнения: 2 374
Биа, проблема ти има едно единствено решение.
Ако имаш регистриран друг  e-mail (ако нямаш правиш един), отиваш в системата и преминаваш първа стъпка:
Въвеждаш ЕГН и парола, на детето, за което е нужно;
След това изчакваш, за да получиш писмо и там въвеждаш новия e-mail.
Две деца, от различни семейства, неможе да са на един e-mail.
Доколкото знам, директорите на градини имат специални акаунти и по съвсем различен начин въвеждат децата.
Така, че те неможе да се сравняваме с тях при подобни ситуации.
Значи,аз въведох ЕГН и парола след,което ми поиска е-поща на,която на пратят потвърждението и аз направих така,смених е-пощата и сега да видим дали ще стане.
Обаче аз от вчера все още нямам достъп до профилите продължава да ми изписва:
"Профилът е прехвърлен успешно. След известно време ще получите достъп до информация за семейните профили."И се чудя да не би да е заради това,демек заради другото дете.Щото там пишеше,че до половин час ще имам достъп,а вече минаха повече от 24 часа и продължава да ми го изписва.

Текстът за "половиния час" е останал от пъвоначалния план всичко да стане за един ден. В момента процесът е забавен и ще се случи за три дена. Още малко търпение.
Няма проблеми.За никъде не бързам,има повече от месец,просто питам,че да не е станала някаква грешка.

# 118
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Запис да следя

# 119

Общи условия

Активация на акаунт