ОДЗ и ЦДГ В СОФИЯ - кандидатстване 2009/2010

  • 80 257
  • 1 504
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 255
сега излиза, че до утре няма смисъл да влизаме да актуализираме профилите нали? нещо взе да ме ядосва червения надпис
Следобед-привечер ще можеш да влезеш в семейния профил и да го разгледаш, да ви диш какви полета има, какво ще трянва да се допълва и ака и къде. Бутоните обаче няма да са активни. Утре вече ще можеш да актуализираш, да попълваш и ще почнат да се нареждат опашките.

Нали нямаше да има опашки. После пак наричат класирането така. Боже, тая система ме нерви вече!

Става дума за списъците на чакащите, не за опашки пред градините.

Класирането е чак на 23.05.2009 г.

# 76
  • София
  • Мнения: 110
Още си чакам мейла  Rolling Eyes
Би трябвало да сте го получили вече. Ако въведете ЕНГ и парола отново, би трябва да получите ново съобщение. Проверете в "спам".
Няма го и в спама, четох че ако пощата е в yahoo.com писмата отиват в спам, но при мен нищо не е пристигнало. Какво да направя, да чакам ли до довечера мейла или да отида направо в градината...?
Пощата ти да не би да не е нито в abv.bg, нито в yahoo.com, защото мойта е в mail.ru още от миналото кандидатстване. При мен вчера цял ден не дойде никакъв мейл от ИСОДГ (дори като спам не дойде), хем 2 пъти им писах във формата за обратна връзка. Днес сутринта за трети път си изпратих заявката за мейла и нищо. Реших да си напиша другия мейл от abv.bg да пробвам на него дали ще дойде - и ми дойде веднага - не съм чакала и минута. Та така стигнах до заветния червен надпис. Моят съвет е да си напишеш по възможност друг мейл - в abv.bg или в yahoo.com - поне за там се знае че ще ти дойде писмо от ИСОДГ. Незнам защо в mail.ru не пристига??? newsm78

# 77
Още си чакам мейла  Rolling Eyes
Би трябвало да сте го получили вече. Ако въведете ЕНГ и парола отново, би трябва да получите ново съобщение. Проверете в "спам".
Няма го и в спама, четох че ако пощата е в yahoo.com писмата отиват в спам, но при мен нищо не е пристигнало. Какво да направя, да чакам ли до довечера мейла или да отида направо в градината...?
Пощата ти да не би да не е нито в abv.bg, нито в yahoo.com, защото мойта е в mail.ru още от миналото кандидатстване. При мен вчера цял ден не дойде никакъв мейл от ИСОДГ (дори като спам не дойде), хем 2 пъти им писах във формата за обратна връзка. Днес сутринта за трети път си изпратих заявката за мейла и нищо. Реших да си напиша другия мейл от abv.bg да пробвам на него дали ще дойде - и ми дойде веднага - не съм чакала и минута. Та така стигнах до заветния червен надпис. Моят съвет е да си напишеш по възможност друг мейл - в abv.bg или в yahoo.com - поне за там се знае че ще ти дойде писмо от ИСОДГ. Незнам защо в mail.ru не пристига??? newsm78

Някои пощи автоматично трият спама. Грешката не е в адреса, а в глупавата система. Те би трябвало да го пращат така, че да не се разпознава като спам.

# 78
Момичета,помагайте,аз все още не съм стигнала до заветния"червен надпис" за успешно потвърждение на мейла,проблем с потвърждението ми излиза всеки път,като кликна на линка към получения от с-мата мейл,а сега чакам,чакам,ни мейл,ни нищо,като опитам да направя наново всичко по стъпка 1,ми дават съобщение,4е профила вече е прехвърлен...на формата за обратна връзка ми отговориха,че ще получа достъп,ама кога-не е ясно,притеснявам се ,защото чета,че повечето от вас са "преминали",а такива като мен не срещнах,предварително се извинявам и моля по-опитните за коментар,благодаря

# 79
  • София
  • Мнения: 7 014
Още си чакам мейла  Rolling Eyes
Би трябвало да сте го получили вече. Ако въведете ЕНГ и парола отново, би трябва да получите ново съобщение. Проверете в "спам".
Няма го и в спама, четох че ако пощата е в yahoo.com писмата отиват в спам, но при мен нищо не е пристигнало. Какво да направя, да чакам ли до довечера мейла или да отида направо в градината...?
Пощата ти да не би да не е нито в abv.bg, нито в yahoo.com, защото мойта е в mail.ru още от миналото кандидатстване. При мен вчера цял ден не дойде никакъв мейл от ИСОДГ (дори като спам не дойде), хем 2 пъти им писах във формата за обратна връзка. Днес сутринта за трети път си изпратих заявката за мейла и нищо. Реших да си напиша другия мейл от abv.bg да пробвам на него дали ще дойде - и ми дойде веднага - не съм чакала и минута. Та така стигнах до заветния червен надпис. Моят съвет е да си напишеш по възможност друг мейл - в abv.bg или в yahoo.com - поне за там се знае че ще ти дойде писмо от ИСОДГ. Незнам защо в mail.ru не пристига??? newsm78

Някои пощи автоматично трият спама. Грешката не е в адреса, а в глупавата система. Те би трябвало да го пращат така, че да не се разпознава като спам.

В yahoo.com ми е пощата, ей сега пак проверих - няма писмо  Confused И аз се замислих дали спама не е автоматично изтрит, ако е така има да си чааакам...
 Писах им в обратната връзка и оттам нямам отговор. Ако и него го пращат в спама, направо нямам думи  ooooh!
 Ще пробвам с мейл в абв.

# 80
  • София
  • Мнения: 1 715
Запис

# 81
  • София
  • Мнения: 752
Ейййй  с това ЗАПИС направо ме разбивате...във всяка тема се повтаря по хиляда пъти и разтягате темите до безкрай та човек и да иска да си намери нужната информация не може и започваме да задаваме едни и същи въпроси по не знам си колко пъти...много сме тези които следим темата ама трябва ли да има 10 страници от нея с мнения от рода на ЗАПИС, И АЗ СЛЕДЯ, И АЗ ЩЕ СЛЕДЯ и т.н. То е ясно че следим ама защо да разводняваме ситуацията...почти цялата първа страница е с такива глупости...не знам още какво да кажа...възмутена съм

# 82
  • Мнения: 560
Добре де, мили дами, майки, колежки по неволя, за къде бързате толкова? За какво е този зор?  Йок та на втория ден още всички да сме вътре.  И да бяхме влезли наведнъж всички в системата и тя да беше издържала, пак няма да има места за всички деца.
И със система, и без система, места няма. Това е.

# 83
  • Мнения: 345
Ейййй  с това ЗАПИС направо ме разбивате...във всяка тема се повтаря по хиляда пъти и разтягате темите до безкрай та човек и да иска да си намери нужната информация не може и започваме да задаваме едни и същи въпроси по не знам си колко пъти...много сме тези които следим темата ама трябва ли да има 10 страници от нея с мнения от рода на ЗАПИС, И АЗ СЛЕДЯ, И АЗ ЩЕ СЛЕДЯ и т.н. То е ясно че следим ама защо да разводняваме ситуацията...почти цялата първа страница е с такива глупости...не знам още какво да кажа...възмутена съм
Взе ми думата от устата !!! Цял ден и на мен това ми се искаше да кажа и сега намерих време да пиша. Адски странно и на мен ми звучи това"Запис" Ако искате да кажете нещо се включете, за какво се записвате, не разбирам??? Падат ми очите да чета и само безмислени постове със ЗАПИС  Thinking

# 84
  • Мнения: 1 255
Още си чакам мейла  Rolling Eyes
Би трябвало да сте го получили вече. Ако въведете ЕНГ и парола отново, би трябва да получите ново съобщение. Проверете в "спам".
Няма го и в спама, четох че ако пощата е в yahoo.com писмата отиват в спам, но при мен нищо не е пристигнало. Какво да направя, да чакам ли до довечера мейла или да отида направо в градината...?
Пощата ти да не би да не е нито в abv.bg, нито в yahoo.com, защото мойта е в mail.ru още от миналото кандидатстване. При мен вчера цял ден не дойде никакъв мейл от ИСОДГ (дори като спам не дойде), хем 2 пъти им писах във формата за обратна връзка. Днес сутринта за трети път си изпратих заявката за мейла и нищо. Реших да си напиша другия мейл от abv.bg да пробвам на него дали ще дойде - и ми дойде веднага - не съм чакала и минута. Та така стигнах до заветния червен надпис. Моят съвет е да си напишеш по възможност друг мейл - в abv.bg или в yahoo.com - поне за там се знае че ще ти дойде писмо от ИСОДГ. Незнам защо в mail.ru не пристига??? newsm78

Някои пощи автоматично трият спама. Грешката не е в адреса, а в глупавата система. Те би трябвало да го пращат така, че да не се разпознава като спам.

В yahoo.com ми е пощата, ей сега пак проверих - няма писмо  Confused И аз се замислих дали спама не е автоматично изтрит, ако е така има да си чааакам...
 Писах им в обратната връзка и оттам нямам отговор. Ако и него го пращат в спама, направо нямам думи  ooooh!
 Ще пробвам с мейл в абв.

Да, отговорът от обратната връзка е към адреса, който сте написали във формата. По никакъв начин не зависи от нас дали филтрите на вашата кутия прихващат съобщенията. Пробвайте с адрес в абв.бг.

# 85
  • Мнения: 1 255
Специално аз не се интересувам толкова от точните суми, а за мен въпроса е когато обещаеш да свършиш нещо в определени срокове срещу определена сума пари (няма значение малка или голяма), трябва преди да дадеш съгласието си да прецениш можеш ли да се справиш и как съответно, и както казах по-горе има начини всичко да се обещае така че да не се дразнят хората...никой не е виновен че във фирмата или общината няма поне един добър "търговец" който да знае как предварително да представи нещата, а съответно се нахъсват хората колко хубаво нещо ще бъде измислено и накрая за няколко години подред това се оказва просто мираж.

Точно така е. Ситуацията, обаче, е доста различна от стандартната за "добрия търговец" и парите, които получава. Доста различна и доста по-сложна. Много малко хора разбират същинската ни роля в целия процес и ползите за родителите от това - и при осъществяване на класирането миналата година, и при създаване на новия регламент.

Я.Дж.

# 86
  • София
  • Мнения: 4 035
И така г-н Джонев до къде я докарахме Mr. Green Само не казвайте "до под кривата круша" ,че и мен и Вас ще ни изядат  с парцалките Twisted Evil

# 87
  • София
  • Мнения: 663
Тази система дали ще заработи някога като хората почвам да се питам аз - аман от глупости!
Ето какво съм получих по мейла преди 14.00 днес След около половин час ще може да влезете в новите профили с адреса на е-поща и старата парола - ха сега познайте дали имам вече достъп

аз съм в същото положение и при опит да вляза в системата пак ми дава невалидна парола или име(в случая мейла ми), аз ли греша нещо newsm78
да ползвам ли "забравена парола" #Crazy newsm78

# 88
  • Мнения: 1 255
Специално аз не се интересувам толкова от точните суми, а за мен въпроса е когато обещаеш да свършиш нещо в определени срокове срещу определена сума пари (няма значение малка или голяма), трябва преди да дадеш съгласието си да прецениш можеш ли да се справиш и как съответно, и както казах по-горе има начини всичко да се обещае така че да не се дразнят хората...никой не е виновен че във фирмата или общината няма поне един добър "търговец" който да знае как предварително да представи нещата, а съответно се нахъсват хората колко хубаво нещо ще бъде измислено и накрая за няколко години подред това се оказва просто мираж.

Точно така е по принцип.

Ситуацията, обаче, е доста различна от стандартната за "добрия търговец" и парите, които получава. Доста различна и доста по-сложна. Много малко хора разбират същинската ни роля в целия процес и ползите за родителите от това - и при осъществяване на класирането миналата година, и при създаване на новия регламент, и при минимизиране на възможностите за нелегитимни записвания. Във всеки случай, нашата роля е много далеч от тази на някакви програмисти, които изпълняват някакъв сайт. Ако искате независимо мнение за това, говорете с някои от хората, участвали в Работната група – примерно, с Асоциация „Родители”.

В стремежа си да дам повече време на родителите преди класирането аз допуснах грешка в планирането на процеса на преход към новата система, като поех излишни рискове.
 
Моля за извинение!

Спокоен съм, че нещата се стабилизираха и ще продължим по пътя без особени главоболия. Ще осигурим безпристрастен прием по ясни правила, ще премахнем възможностите за манипулации, значително ще намалим нелегитимните записвания.

Опашките пред градините са също вече в миналото. Представяте ли си ужаса 15000 (петнадесет хиляди) човека да чакат на дву-три дневни денонощни опашки? Ситуацията във Варна е бегъл полъх от това, което би могло да се случи в София.

Ако успеем да постигнем тези цели, ще си струва да поемем всичките обвинения и хули.

Явор Джонев

Последна редакция: вт, 07 апр 2009, 18:02 от kg.sofia.bg

# 89
  • Мнения: 274
Тази система дали ще заработи някога като хората почвам да се питам аз - аман от глупости!
Ето какво съм получих по мейла преди 14.00 днес След около половин час ще може да влезете в новите профили с адреса на е-поща и старата парола - ха сега познайте дали имам вече достъп

аз съм в същото положение и при опит да вляза в системата пак ми дава невалидна парола или име(в случая мейла ми), аз ли греша нещо newsm78
да ползвам ли "забравена парола" #Crazy newsm78

На мен ми дава - след "известно време ще имате достъп...."
Боя се обаче че това "известно" време всъщност не е известно на никого.... Явно ни смятат за хора без работа, разполагащи с неограничено време за безброй опити Close

Общи условия

Активация на акаунт