ОДЗ и ЦДГ В СОФИЯ - кандидатстване 2009/2010

  • 80 203
  • 1 504
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 743
Защо нищо не мога да вкарам като информация?
1. Не мога да добавя адрес, нито телефон;
2. Не мога да видя всички детски градини, по никакъв начин не се показват;

Дали в последствие, ще имаме възможност да попълним необходимата информация, както и да ли ще можем да виждаме всичко, което ни интересува?
Благодаря!

# 226
Да ренирис,но въпроси от тип" На първа страница излиза само малкото име на детето" са напълно излишни.Когато се разгледа профила ясно се вижда,че има пълна информация за детето:имена ,егн и т.н

# 227
  • Мнения: 562
Защо нищо не мога да вкарам като информация?
1. Не мога да добавя адрес, нито телефон;
2. Не мога да видя всички детски градини, по никакъв начин не се показват;

Дали в последствие, ще имаме възможност да попълним необходимата информация, както и да ли ще можем да виждаме всичко, което ни интересува?
Благодаря!

Още не можем да променяме, но и аз питах това за детските градини - защо дори не можем да ги виждаме??? Кога и къде ще можем?

# 228
  • sofia
  • Мнения: 8 936
Защо нищо не мога да вкарам като информация?
1. Не мога да добавя адрес, нито телефон;
2. Не мога да видя всички детски градини, по никакъв начин не се показват;

Дали в последствие, ще имаме възможност да попълним необходимата информация, както и да ли ще можем да виждаме всичко, което ни интересува?
Благодаря!
Защото може само да се разглежда (повторено е n-пъти). Утре (най-вероятно) ще могат да се нанасят корекции.
За да видиш градините, излез от профила.

# 229
  • Мнения: 2
И аз да задам един въпрос, на който от ИСОДГ ми отговориха автоматично с линк, водещ към правилата, но нищо общо с моя въпрос.
КАК СЕ ПОЛУЧАВА ТАКА, ЧЕ ПРИ ПРЕХВЪРЛЯНЕТО НА ПРОФИЛА НА СИНА МИ ОТ КАНДИДАТУРИТЕ Е ИЗЧЕЗНАЛА ТОЧНО ДЕТСКАТА ГРАДИНА, КОЯТО Е ПЪРВО ЖЕЛАНИЕ ЗА НАС? ДО НАЧАЛОТО НА ТАЗИ СЕДМИЦА, ТАЗИ ДЕТСКА ГРАДИНА (113 цдг) СИ СТОЕШЕ КАТО ПЪРВИ ИЗБОР В КАНДИДАТСТВАНИЯТА НА СИНА МИ, А ДНЕС ИЗВЕДНЪЖ Я НЯМА???!!! Предварително благодаря на всички, които биха ми помогнали, защото явно от ИСОДГ няма да го направят!

Точно в тази градина имаше проблем при обявяване на свободните места. Той вече е решен и ще видите кандидатурата още днес. При всички положения, ще може да добаяте кандидатури след ден.

Сърдечно благодаря за своевременния отговор!

# 230
  • Мнения: 562
А защо трябва да излизаме от профила, за да видим градините? Не мисля, че е добре да бъде така.

# 231
  • Мнения: 345
didika, по късничко ще стане и това, спокойно  Stop

# 232
Ето за това говоря.Никой не чете,всеки истерясва и пита по 100 пъти едно и също! ooooh!

# 233
  • sofia
  • Мнения: 8 936
А защо трябва да излизаме от профила, за да видим градините? Не мисля, че е добре да бъде така.
Защото още се РАБОТИ ПО САЙТА.

Четете бе хора!

# 234
  • Мнения: 562
А защо трябва да излизаме от профила, за да видим градините? Не мисля, че е добре да бъде така.
Защото още се РАБОТИ ПО САЙТА.

Четете бе хора!

Чета, но това не го намерих! Прочетох първото съобщение на тази тема, прочетох и началната страница на ИСОДГ, както и нещата в профила, но за това няма отговор (ако греша, някаой да ме поправи, моля)! И не се чувствайте длъжни да отговаряте. Въпросът ми беше зададен към ИСОДГ. Вместо да спамите и да обвинявате, че се задават въпроси, на които няма отговор на първите страници, може просто да не отговаряте. Да отговарят е работа на ИСОДГ!
Не съм длъжна да чета цялата тема (както казах - прочетох първото мнение), а в крайна сметка темата е именно за задаване на въпроси към Екип ИСОДГ!

Последна редакция: ср, 08 апр 2009, 11:52 от Pavlina Nikolova

# 235
  • София
  • Мнения: 4 035
...Ако кандидатстваш за първа градинска в ЦДГ свободните места са по-малко, защото има деца набор 2006, коити до март месец са навършили 3 години, предварителните им кандидатури са се активирали и те са приети според старата система чрез текущия прием и са записани да тръгнат от септември. Аки има още въпроси, оставам насреща Grinning
Аз имам въпрос във връзка с горния цитат. Всичко това някак не ми се връзва с новата система, която уж цели да даде равен старт на всички. В този смисъл, не трябва ли и навършилите вече 3 години също да кандидатстват наново? Старите класирания за одз-та са вече премахнати от профила ми и ще започне "класиране от нулата". Не виждам логика да е различно за цдг. Доколкото помня, промените в с-мата се правят за набор 2006 и по-малки. Или греша?

Не грешиш, така е, но така или иначе тези деца вече са приети. Минало свършено. Как и защо са въпроси, които могат да се поставят на протеста, а за мен по-резонен е въпроса защо изобщо набор 2006, който цяла година вися по опашките и мина през деветте кръга на ада миналата година тябваше да се прехвърли по новия регламент. Както и да е, дори и отписването на вече приетите деца набор 2006 няма да реши проблемите, така че предлагам да ги оставим поне тях да дишат спокойно, нашите нерви няма да спрат дори и всички места в ЦГГтата да са свободни. Определено не са 8000, така че е безмислено.

Отговорът на този въпрос е ясен. Родители, които миналата година не са искали да кандидатстват за ясла трябва да имат същите шансове тази година за 1-ва група. Следователно, новите правила трябва да се приложат към всички, за да има равнопоставеност. Разбираме, че родителите, които бяха в началото на опашките от миналата година сега са разочаровани, но няма как иначе. Всички трябва да бъдат класирани по едни и същи правила. Не може да има предимство за 1-ва група от септември само защото родителят миналата година е кандидатствал за ясла.
Така или иначе равнопоставеност няма, защото децата навършили 3 години са приети по старите критерии. Родителите, които не са искали да кандидатстват за ясла, са направилил ЛИЧНИЯ си избор, аз се бия като водя в бряг от самото начало на системата. Така, че точно това не е равнопоставеност, но пак казвам това е свършен факт, караме по правилата, които са приети, гризем си ноктите от яд и нерви, че вече сме виждали отворената врата на детскта градина и течечнието я е затворило под носа ни и разучаваме къде са най-ниски таксите в частните детски градини или докога можем да изържим, без да работим и да си гледаме децата вкъщи. Twisted Evil

# 236
  • Мнения: 345
Ти пък, Веси, що да четат, като има хора, който отговарят на всеки въпрос, който се задава, що да четат??? Ама тези, които четат предлагам да спрем да отговаряме, та да видим......

# 237
  • София
  • Мнения: 4 035
А защо трябва да излизаме от профила, за да видим градините? Не мисля, че е добре да бъде така.
Защото още се РАБОТИ ПО САЙТА.

Четете бе хора!

Чета, но това не го намерих! Прочетох първото съобщение на тази тема, прочетох и началната страница на ИСОДГ, както и нещата в профила, но за това няма отговор (ако греша, някаой да ме поправи, моля)! И не се чувствайте длъжни да отговаряте. Въпросът ми беше зададен към ИСОДГ. Вместо да спамите и да обвинявате, че се задават въпроси, на които няма отговор на първите страници, може просто да не отговаряте. Да отговарят е работа на ИСОДГ!
Виж сега, всички разбраха, че повече от първия пост няма да прочетеш, така или иначе Ели надали би смогнала да синтезира там цялата информация от темата. Щом не искаш отговор от нас, защо не пишеш до ИСОДГ чрез формата за обратна връзка и не чакаш отговора, а през 2 поста се самоцитираш, навирайки ни в очите, че не искаш да чететш и да ти отговаряме ние?

# 238
  • Мнения: 562
Ти пък, Веси, що да четат, като има хора, който отговарят на всеки въпрос, който се задава, що да четат??? Ама тези, които четат предлагам да спрем да отговаряме, та да видим......

Без да се заяждам  Hug  - отговор на моя въпрос няма на първа страница в темата, няма на начална страница на ИСОДГ, няма в профила. И да - спрете да отговаряте, вместо да се заяждате. Въпросът ми беше отправен не към някой от форума, а към Екип ИСОДГ. А темата е за въпроси към ИСОДГ. Тях питам. Ако не спамите, може и да сварят да видят какво ги питам ... А на мен няма да ми се налага да чета 13 и повече страници спам, за да разбера отговора.  Crossing Arms

# 239
  • Мнения: 1 255

НЕ МОГА ДА ВЛЕЗНА ВЪВ ВТОРА СТЪПКА.НО ГРАДИНИТЕ В КАНДИДАТУРИ СА ПРОМЕНЕНИ.ЗНАЕТЕ ЛИ ДАЛИ ТОВА СТАВА АВТОМАТИЧНО ОТ ПРЕДИШНИТЕ НОМЕРА НА КЛАСИРАНЕ НА ДЕТЕТО.

Подредбата може да е разбъркана поради обединението с предварителните кандидатури. Ще може да възстановите подредбата и да добавяте нови.

Общи условия

Активация на акаунт