Курс за бъдещи и настоящи мами - ПАЗАРДЖИК 6

  • 16 766
  • 288
  •   1
Отговори
# 240
  • Пазарджик
  • Мнения: 372
Гери много са сладки на клипчето.Аз също раждах в Хигия при д-р.Павлова и съм доволна,но наистина през ноща има само акушерки.Ние имахме голям престой тогава и през една от нощите Павлова пристигна по анцуг и маратонки,но това за мен е неудобство както за родилките така и за лиекарите.Смятам,че е крайно  време да се намери начин да има дежурен лекар за през ноща а също и неонатолог.Между другото там неонатолог идва само на повикване което за мен не е нормално. Hug

# 241
  • Мнения: 1 938
    Искам специално да благодаря на Гери и Нинка за презентацията!  bouquet  bouquet  bouquet
   
Кратко инфо от днешната среща на Курса...

http://nikol16.multiply.com/video/item/6/SV_A0028.mp4

За повече - Неллина  Wink

    Гери, давай до края, като си почнала! Hug Hug Hug

# 242
  • Мнения: 3 499
Да ви изям `иците Laughing Hug Супер сте

# 243
  • Мнения: 116
здр момичета.аз май бая рано се включвам де smile3506 във 34 седмица съм вече и бебка още не се обърнала.знаете ли някакви упражнения за обръщане.така ме е страх от секцио много искам да родя нормално  Rolling Eyes от темата "СМЕШНО ЛИ Е РАЖДАНЕТО"още повече Grinning а като познавам баща й и мен май няма да се обърне ще е голям инат  ooooh!(има на кой да се метне)

# 244
  • Мнения: 941
Мила....бебето може до 39 г.с. още три пъти да се обърне Peace

Рано ти е за притеснения Hug  Сега трябва да си само спокойна  Peace

Дани до 27-28 беше седалищно, после се обърна напречно предлежание и последната седмица си се обърна с главата надолу, хем той беше едро бебе и не би трябвало да има място да се върти (4 кг се роди)

# 245
  • Пазарджик
  • Мнения: 760
ива2424, както ти е казала mother-of-pearlS, напълно възможно е бебето да се обърне само - все още има достатъчно време.

И все пак, няма да ти навреди, а по-скоро ще те успокои, ако предприемеш някои действия. Цитирам ти статия от www.bg-mamma.com

Цитат
Маневра на Елкин.
Съществува предположението, че ако на всеки два часа майката стои по 15 мин. на колене, това ще помогне на бебето да се обърне. Изследванията обаче показват, че методът не е много ефикасен.

Обръщане.
Легнете на леглото, обърнете се на страната, където е главата на бебето (обикновено тя е в дясното или ляво подребрие). Останете в това положение от 3 до 10 минути, а след това се обърнете на другата страна. Повторете упражнението 3-4 пъти през 10 минути. Изпълнявайте го 3 пъти на ден. Дали има ефект, ще разберете още първата седмица. Ако бебето изобщо се обърне, то ще е тогава. Препоръчва се да спите на страната, на която е главата на бебето.

Индийски мост.
Изпълнява се на празен стомах. Легнете по гръб, така че тазът ви да е на 20-30 см по-високо от главата. За целта можете да използвате възглавници. Останете в това положение между 5 и 15 минути. Под силата на тежестта главата на бебето се опира в дъното на матката, на бебето това очевидно няма да му се понрави, но пък може да го накара да се обърне. Изпълнявайте това упражнение 2 пъти на ден по 10 минути в продължение на 2-3 седмици. Можете да започнете от 32 г. с. Изследванията показват, че този метод е ефективен в 80 % от случаите.

Коленно-лакатно положение.
Алтернативно на предишното упражнение. Застанете на колене и лакти, като тазът е по-висок от главата. Правете упражнението няколко пъти на ден.
Ако по време на упражненията усетите по-бурни движения, вероятно сте успели да накарате малкото слънчице да заеме подходящото положение. Една разходка може да фиксира положението. Дали сте успели, ще покаже видеозонът.


Противопоказания за коригираща гимнастика

    * Риск от преждевременно раждане
    * Аномалии в развитието на матката
    * Наличие на ръб на матка
    * Малформация на плода
    * Спонтанни аборти
    * Токсикози на  бременността
    * Предлежание на плацентата
    * Маловодие или многоводие
    * Многоплодна бременност

Алтернативни методи

Няма научни потвърждения за ефективността на следващите методи, но ако не помогнат, поне няма да навредят, пък и ще ви позволят да посветите повече време на малкото съкровище в корема ви.

Визуализация. По време на пълна релаксация си представяйте, че вече бебето е заело правилното положение.

Светлина. Разположете източник на светлина непосредствено над корема си. Това може да накара плода да започне да се обръща по посока на светлината. Можете да използвате джобен фенер или лампа.

Музика. Сложете слушалки с приятна музика върху корема си ниско долу. Звуковите стимули като музика или гласовете на родителите, особено гласът на таткото, който е по-нисък, предизвикват раздвижване на бебето.

Вода. Плуването увеличава вероятността бебето да се обърне.

Хипнотерапията и акупунктурата, според някои, също помагат бебето да заеме главично предлежание, макар че все още няма достатъчно изследвания в тази посока.

Самата статия е предоставена от сп. Кенгуру.

Ето и линк - ТУК - в нея се говори за седалищното предлежание.

# 246
  • Мнения: 116
благодаря ви момичета  Hug аз защото все си мисля че ще родя по рано  newsm62 нали знаете нетърпелива съм да видя бебка.иначе бременноста не ми пречи.

# 247
  • Мнения: 305
Ива доколкото знам детето може дори в хода на раждането да се обърне с главичката надолу!

# 248
  • Мнения: 175
Здравейте мами знам че някои от вас се обочават за консултанти по кърмене, имам една позната която има проблем с бебето на 1мес е, и искам да я иди някой профисионалист защото ми се струва че нещата не са добре. Бебето суче само от дясната гърда ,лявата я изсцежда и дава със шише, снощи го идях как суче  за мен е добре но проблема е че има ракади което ме притеснява че не захапа правилно. нека ако някой може да помогне да ми пише на лични видях че следващия курс е на 08.07 но ако може да е по рано по добре.

# 249
  • Мнения: 163
Здравейте мами знам че някои от вас се обочават за консултанти по кърмене, имам една позната която има проблем с бебето на 1мес е, и искам да я иди някой профисионалист защото ми се струва че нещата не са добре. Бебето суче само от дясната гърда ,лявата я изсцежда и дава със шише, снощи го идях как суче  за мен е добре но проблема е че има ракади което ме притеснява че не захапа правилно. нека ако някой може да помогне да ми пише на лични видях че следващия курс е на 08.07 но ако може да е по рано по добре.
Потърси Нелина на лични тя ще ти помогне Peace

# 250
  • Мнения: 941
Mirela ,  мисля че момичетата вече са те потърсили  Wink

# 251
  • Мнения: 175
да свързаха се сега остава да намеря мамата и да ги срещтана, благодаря за бързия отговор.

# 252
  • Мнения: 3 499
Иве ,ти ли си долу в подписа ти... Много си хубава Hug

# 253
  • Мнения: 116
Иве ,ти ли си долу в подписа ти... Много си хубава Hug

 Embarassed аз съм.много ти благодаря  newsm03

# 254
  • Мнения: 116
само не знам как да си сложа и снимчица от страни на лична картинка  Embarassed ако може някой да ми каже  Hug

Общи условия

Активация на акаунт