Курс за бъдещи и настоящи мами - ПАЗАРДЖИК 6

  • 16 764
  • 288
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 938
    Има, има, но четящи. Grinning

# 61
  • Мнения: 3 499
Ми що не пишат? newsm78

# 62
  • Мнения: 1 938
Щото все още нямат такава потребност! Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 63
  • Мнения: 3 499
Я пък умрем да клюкарим Mr. Green Mr. Green Mr. Green  Ми така ми.... то тук ако не си позволиш да си побъбриш на спокойствие hahaha

# 64
  • Пазарджик
  • Мнения: 13
Здравейте на всички! С малкия Даниел ви благодарим за хубавите пожелания.
Нели, видях снимките на Деси от родилното. Папката "Защо да кърмя" ми изглежда много позната  Wink.  Ако подготвиш и една "Как да се справим с коликите" ще е чудесно  Hug

# 65
  • Мнения: 941
искам да събера просто статистически данни с едно питание:

Имали ли сте кърмаческа стачка? и в кой месец? и колко продължи ?

ние нямаме но  питам, защото  newsm78  .....да съм подготвена


mariа-01 въпреки твърдението, че момчетата имат по силни колики - ние почти не ги усетихме.. ето някои от нещата които аз правех..
1.Най-лесно се справяхме с тях като го сложа на гърда
2. минах на абсолютната диета - без бобени, без газирани, без цитруси, без шоколад и т.н.
3. чая на ХИП за кърмачки, го спрях да го пия за два дена и малкия веднага започна да се присвива и да плаче ...като го започнах отново - спря.
4. една вечер си позволих да се поглезя с нездравословна пържена храна и на другата вечер до 5 сутринта се дра от рев... - и тогава изпих АЗ около 3 литра чай от анасон и всичко отшумя...
5.само на кърма е - без вода, без адапте, без чайчета, без сокчета (които провокират дори коликите)
6. давала съм капки Еспумизан, но по два пъти на ден...незнам дали са имали ефект  newsm78
7.ааааа и имаме едно джуркащо се креватче на Чиполино с вибрация....спял е по цели дни в него , даже и по коремче...и там се чувстваше много спокоен -   креватчето не люля , а тресе...
...............
накои мами загряват със сешуар коремчето от разумна граница, като и шума им действа на бебоците успокоително...
има и още много методи за справяне...аз споделих как ние се справихме с коликите и говоря в минало време, защото по моя преценка от одавана нямаме  Thinking

# 66
  • Мнения: 3 499
Гери, за твоята статистика - отговарям Laughing Laughing Laughing

Имахме кърмачески стачки от началото на втория месец до четвъртия, когато вече ми писна и я спрях (продължих да изцеждам)
А за колко често - всяка седмица hahaha Crazy Mr. Green

# 67
  • Пазарджик
  • Мнения: 187
За статистиката Калоян не е правил пълна кърмаческа стачка. Известно време неискаше да яде от едната ми гърда, не знам колко дни, да кажем седмица. Беше вече голям 4-5 месец. Но това не го броя за стачка защото може да е свързано с много неща- неудобна поза, малко му е пускала и т.н. А и е имало моменти когато на едното хранене не я иска, но на следващото яде. Пълен отказ от гърда с рев не е имало.

# 68
  • Пазарджик
  • Мнения: 13
Гери, благодаря за бързия отговор. Общо взето и аз правя същото. При нас най-помага слагането на гърда, почти веднага заспива, но проблемът е , че като го махна, веднага пак се почва рев. А не мога да го държа на гърда непрекъснато, макар че той май точно това иска. Капките Еспумизан май също му помагат, но не всеки път.

# 69
  • Мнения: 3 499
Мария, добре дошла и от мен Hug

# 70
  • Варна
  • Мнения: 858
 Hug    малко нови снимки от нас, парола viki    http://www.snimka.bg/album.php?album_id=365722&pid=11675432
Защо не пишат бременните тук, то май вече няма бременни в темата  newsm78

Последна редакция: ср, 22 апр 2009, 11:47 от dessiss

# 71
  • Мнения: 3 499
Само Дъждовна сянка и Мария май..... newsm78  bouquet Hug

(и може би аз newsm78 Joy)

# 72
Привет от Банско!!!  bouquet  bouquet  bouquet
Мими, добре до6ла!  bouquet
Припомням, 4е сбирката е днес от 17.00 4аса!

# 73
  • Мнения: 239
И други има   preggo. Много искам да дойда на някоя от сбирките и  да се запознаем , но засега нямам възможност. Ще се опитам да дойда поне на 30.04.

# 74
  • Мнения: 3 499
Привет на новото мамче!  bouquet Разкажи ни за себе си, ако искаш Heart Eyes

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт