ИЗРАЕЛ 32

  • 19 776
  • 294
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 952
Нека , нека ...Тя работи в тази сфера .Може да каже как й се вижда като перспектива и изобщо.

# 46
  • Мнения: 1 410
Цитат
Ако продължавате да говорите още,за маца ще се наложи някой да ми прати,че съм бетер от бременна жена!
И аз,и аз!Колкото пъти вляза все за маца си говорят.Има ли рецепта в готварската за тази маца поне да я видя дали мога да спретна нещо такова.
Излизам по разходки с малките. 1swingВчера и каката се прибра от Видин.Като ме оставят да се задържа на комп,ще кача снимки. smile3509
Та излизаме по разходки,ама ми липсват разгворите с вас.Едно ми  е скучновато.Дори не сядам при другите мами.Установявам ,че с вие сте ми по-близки,дори и надалеч.Не съм се изолирала ,просто не ми се говори само за паморси,бебешка храна и други такива.А пък и ми писна да ме питат как се справям и да ми се чудят,а някои и акъл да ми дават. Confused Сигурно изглеждам странна? newsm78

Бягам!

# 47
  • Мнения: 0
Танче
евала,на жени като теб шапка свалям.Аз сьщо искам още 1-2деца но за сега няма как да стане Wink
добро утро на всички  Rolling Eyes

# 48
  • Някъде там...
  • Мнения: 280
Добро утро  Grinning
Танче  Hug
Дуда я си кажи теб какво те свързва с Израел   bouquet Нали знаеш,че тук сме мосадки и искаме всичко да знаем  Joy
Хайде на пазаааааааааар Grinning

# 49
  • Мнения: 641
Добро утро
Заповядайте кафенце!

Най-накрая да успявам да ви изчитам.  Hug
Петя, не успявам с тази маца, да я намокря леко, все неще да омекне просто, направо се разпада, ядно прекалявам с водата. Ама нищо де, пържа кюфтенца с мацата. Ей 100 кила ще стана.
Татянка, и аз не обичам нещо при другите майки в градинката, предпочитам да си седна сама и да си чета или да си блея просто.
Хубав и усмихнат ден от мен   bouquet

# 50
  • Мнения: 0
Борянка,преди около 7год. бях в Израел,работих,забавлявах се.....Домачня ми за България и хайде обратно Simple Smile

Последна редакция: пт, 10 апр 2009, 12:32 от duda

# 51
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Duda, Ноа в Израел ли е родена? И как се справят българите с израелското и име? Сигурно ви питат защо така сте я кръстили, не е срещано име в България....

Espa, радвам се, че ни "настигна"! Мерси за кафето   bouquet Четох разни идеи в нета за мацата - най-простото е да се начупи на малки парченца, да се смеси с мед, ядки и сухи плодове, и да се яде с мляко като корнфлекс за закуска... Имаше и една идея с карамелизирана захар и бадеми - става нещо като бонбонки с маца... А ако толкова ви се чупи, направетя я на лазаня, хем е без пържене  Wink

Татянка, не си странна  Hug Аз пък се чудя кой ти дава акъл, при толкова опит, който имаш с деца  Laughing
Не се прави маца в домашни условия, но ти си в София, можеш да си купиш от синагогата, както Ели  Peace

Вчера бяхме на кино през нощта  Grinning Канионът беше пълен с хора, за първи път виждам да работи толкова до късно...  След 12 останаха само млади, но до тогава - всякакви хора се срещаха. Магазините не работеха, но заведенията - да. И не всички са кашерни за Песах  Wink

Приготвям се и аз за пазар, че вчера бяха затворени суперите и днес следобяд като ги затворят - до неделя ще са така, трябва да се използва промеждутъкът от няколко часа... Утре, ако всичко със свекър ми е наред (очакваме да го изпишат), ще пътуваме на север  newsm68

# 52
  • Мнения: 0
Добро утро на всички!  bouquet

Бубе , благодаря за чудесните цветя , много си мила.

Ще се радвам да помогна с каквото мога и на когото мога.
Много сте мили всички , всеки помага с каквото може , и така трябва да бъде , но отдавна не бях срещала такава групичка хора. Имах чувството че вече всички хора са станали лоши.

За 17 години в Израел не бях научила толкова много работи за празниците в Израел , колкото научих от вас тук. Може би защото повечето сте женени за изрелци и празниците наистина ги празнувате както трябва а не като повечето българи в Израел .

Причтен ден на всички.
аз съм на линия

# 53
  • Мнения: 0
mentha,Ноа е родена в България.Наистина ме питат защо така се казва но истината, е че все повече хора избират нестандартни за бг имена.И аз съм ЗА..Името ми е Цветелина.В Израел никой неуспя да го изговори Laughing

# 54
  • Мнения: 490
Записвам се и аз в темата на бързо, да ни е честита новата тема Mr. Green. Аз не мога да се доредя до компа и едва се прибираме вкъщи, то е скитане, то чудо ooooh!.
      Хубав ден на всички Hug Heart Eyes  bouquet

# 55
  • Мнения: 641
Ментичка, радвам се че свекър ти е по-добре
duda, Ноа е име, което и аз много харсевам. Падам си по-кратките имена. Някой ден живот и здраве, ако имаме момиченце ще се разкъсам между Ема, Ева, Ана и още 100 красиви кратки имена. Моят син се казва Самуел, и въпреки, че както казваш в България, вече повечето имена са нестандратни, малко ми се чудят хората, и вече на няколко пъти се случва да ме питат, защо така сме кръстили детето и че правилното име било Самуил. Confused

# 56
  • Мнения: 0
ами кое е правило аз незнам но Самуел на мен ми звучи по-хубаво.

# 57
  • Мнения: 0
А и Иван да е пак ще има някой да пита-ЗАЩО

# 58
  • Пловдив
  • Мнения: 292
  Привет   bouquet

Espa следващия път им кажи следното:
 Шмуел /שמואל / е най-правилно ,ако трябва да се позоваваме на Танах .
 Означева " Неговото име -Бог".
 Ако бъркам ,може да ме поправите  Peace

Самуил е много разпространено име сред католиците в Бг и затова може би си мислят, че е по-правилно .

duda ,добре дошла     bouquet
Аз пък съм Цветка и също им беше трудно да го произнасят .Чувах какви ли не варианти ..ще помисля и ако се сетя ще ги напиша.

# 59
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Еспа, и Самуил да бяхте го кръстили, сред еврейската общност щяха да си знаят, че е с еврейско име.  Peace  В Израел Самуил е с по-различно звучене - Шмуел. Самуел е с по-английско значене като че ли...  Thinking Но "-ел" си е ивритско, "-ил" е кирилизирано, наистина, и аз тук все обеснявам, заради името на баща ми, което обаче на иврит го записаха "-ел" без дори да ме питат  Mr. Green
Хубаво е, че сте избрали име, което е благозвучно в различните езици  yes
Разбирам, че ставаме две почитателки на кратките имена  Hug

Дуда, а Цвети не можеха ли да произнасят? Цветелина им е дълго Crazy. Мъжът ми се шегува, че в списъка на служителите на фирмата можеш да разбереш кой е израелец-кореняк (цабар) и кои са олим по дължината на името, тъй като израелските имена са кратки обикновено, освен тези, които са  запазени с "чуждестранно" звучене ина които притежателите не са се подвели да ги превеждат и ивритизират... Бащата на мъжа ми си е превел името, защото не е харесвал немското му звучене, дипломният ми ръководител (ז"ל) е бил с фамилия Бруно по баща, но когато си е вадил лична карта на 16 години, се е записал Бар Он, т.е. да е близко до звучене, но да си е на иврит  (бар он означава на иврит - притежател на мощ, на голяма сила...)

Общи условия

Активация на акаунт