ИЗРАЕЛ 32

  • 19 772
  • 294
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 0
Здравейте и от мен   и честит ви празник  bouquet

# 31
  • Мнения: 112
Петя,Мента,разказите ви за празуването  са много вълнуващи.. Hug newsm51

# 32
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Ааа, Пете, аз реших, че е търсил, не че е крил хамеца заради физиономията, че ми изглеждаше тъжен все едно не е намерил търсенето. Явно така сте го хванали в кадър  Peace Сладък мъничък той с важни функции на празника   bouquet

Не ми се отваря снимката, пише The server at www.snimka.bg is taking too long to respond.   ooooh!

Ние снощи си върнахме половината храна, която бяхме занесли и днес съм шапка на тояга  Mr. Green Само по едно бурмеликосче ще изпържа от маца с трици, защото само такава съм купила...  newsm78



В черната кутия се пада този сорт  Peace

Пък по някое време ще отскочим и на свиждане, жалко, че са забранили на свекър ми прием на храни през устата, не можем да му донесем от вкусотиите, но пък иначе е страшно свеж и с настроение, а най-важното е да се чувства добре  Hug

Duda, привет и на теб! Сара, голям празник е, ако знаеш каква тишина е навън, всички релаксират от снощи явно...  Grinning
Цани, и на мен ми е интересно за процедурите, ще следя през какво минавате и много ви стискам палци  Hug

# 33
  • Мнения: 13
Здравейте  сладурки  Laughing

И на мен ми е приятно да чета разказите ви  Heart Eyes

Пете прощавай за личния въпрос , родителите на Елад разведени лиса ?  Confused защото беше споменала ,че си няма татко  Confused
Тали вие снимки щракнахте ли  Laughing ?

Хайде поздрави на всички !  Wink

# 34
  • Мнения: 2 952
Отминават и тия периоди, Мента ...какво да се прави .... Дядо пък е в болница , немога да се свържа с него или с някой от нашите (незнайно защо), за да разбера .Операция на окото - слагат му мека леща , вградена.

Нашите маци са от големите кутии - обикновени маци. Има  и маци с шоколад , но ние ще си ги мажем сами  Mr. Green ...

Анди, не е женена  зълва ми, няма мъж.Не сме го виждали (освен на снимка  някои от нас ). Гледа си Елади сама , а таткото не се  вписва в никаква картинка. Не  говорим с нея за това , освен ако тя не пожелае да каже нещо.

 Ето какви картички ни разпрати пък тя за Песах (Тя и Елади на Ейлат миналата седмица):
http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=11498391  Simple Smile

 
 

 

# 35
  • Мнения: 28
Мента и Петя,да ви питам за мацата/защото споменахте и двете по нещо за хапване приготвено с маца/-снощи реших да пробвам варианта на маца с плънка и панирана-голям провал претърпях Sad,накиснах я,за да пога да я прегъна после,но тя се начупи изобщо не можах да я събера.Аз си мислех,че става еластична някак си и може да се навива,прегъва.как я мокрите-натопявате я за малко или какво... newsm78

# 36
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Ели, ако я правиш на рулца, само я намокряш, да омекне, но да не се чупи на парчета, слагаш плънка и навиваш. Ако я правиш на парченца с яйце, я киснеш повечко, изцеждаш и разбъркваш с останалите съставки  Peace



( : ) ~ ( : ) ~ ( : ) ~ ( : ) ~ ( : ) ~ ( : ) ~ ( : ) ~ ( : )



Вчера разказаха един виц... точно на английски ни го разказаха, заради децата, да не им се пълнят главите с такива неща... И така ще ви го напиша и на вас...  Wink

What is "Jewish foreplay"? Half an hour of begging  Mr. Green

В Интернет даже са още по-жестоки: http://answers.yahoo.com/question/index?qid=20090119010901AAb2TBs
(4 часа умоляване  Joy)
( : ) ~ ( : ) ~ ( : ) ~ ( : ) ~ ( : ) ~ ( : ) ~ ( : ) ~ ( : )


Допълвам: гласувах за българката, сега пращам и на Ментов... обаче ми е позната от другконкурс, не мога да се сетя какъв точно  Thinking

Последна редакция: чт, 09 апр 2009, 15:00 от Mentha

# 37
  • Мнения: 13
Българката  не е мой тип , но ще гласувам .

Мента как е крака на г-н Ментов ?

# 38
  • Мнения: 2 952
 Все набързо влизам , няма как - всички сме вкъщи и всеки нещо иска от мене  Mr. Green  ...Какво да ги правя  Whistling  Heart Eyes

 ЕЛИ, мацата се  намокря  под чешмата ...аз намокрям няколко , покривам с наелон и кърпа ,а може само с кърпа.С наелончето (торбичка) ще омекне по-бързо.Оставяш така ....Може да понамокриш пак после с ръка така и пак да завиеш. Проверяваш  докато стане   еластична като палачинка.Видя как хубаво станаха моите от тази сутрин на снимката . Неможе веднага да стане  еластична мацата , сладурка ,а  ако и по - късно не стане , намокри още и завий пак.  После плънката е по избор , пържена или не - пак .. Успех и да се похвалиш ! Мента  има предвид  накъсана мократа маца и объркана с яйце и други неща - като омлет. Това , което аз съм показала е  мокра маца  , слагам парче  кашкавал вътре , сгъвам , топя в яйце и пържа.  Може  да се сложи вътре каква ли не плънка .

 

# 39
  • Мнения: 28
Мерси,момичета  bouquet
аз си мислех,че нещо ми е стара мацата и не се получава,плънката беше супер вкусна,ама карай.

# 40
  • Мнения: 232
Ако продължавате да говорите още,за маца ще се наложи някой да ми прати,че съм бетер от бременна жена! Crossing Arms

# 41
  • Някъде там...
  • Мнения: 280
Ако продължавате да говорите още,за маца ще се наложи някой да ми прати,че съм бетер от бременна жена! Crossing Arms
Аз няма да ти говоря за маца,че не ми харесва мога да ти говоря за барбекюто което спретнахме  Grinning Тези два дни съм само на пържолки едни огромни динозавърски  Joy

# 42
  • Някъде там...
  • Мнения: 280
Искам с тези виртуални цветя да благодаря на адашката за това,че ми помогна за бъдеща професионална реализация  Hug

# 43
  • Мнения: 2 952
 Ох , и ние правим  фамилно барбекю в  онзи големия парк до  сафарито всяка година по Песах . Мръвки , хумус и маца ...кисели краставички, салатки ....сладичко ..както си му е ред. Само без пита  Crazy ... Аз без това нито пита , нито маца ям кой знае колко ...особено на  барбекю с мръвки ...

 Наина , ще се начупят маците додето дойдат , ще останат парчета от някакво си сухо нещо , мани ... те са крехки много и като ги заподмятат по пощата ще получиш трохи след 5-6 дена .

 А как  вкусно става мокра маца , потопена в яйце и изпържена ....Отгоре  слагаш  мед  и хапваш  Flutter ... А ако се навие  с  течен шоколад и орехи натрошени ....Отивам да драсна идеята в  готварската тема.

 Адашки, кажете и на нас , ще е интересно - туризъм , курсове ... как  е  този бизнес в Израел сега ... Що е то и има ли почва у нас ?  Mr. Green

# 44
  • Някъде там...
  • Мнения: 280
Ами понеже си търся професия тук(нали моята я няма легално) та реших да си работя пак в сферата на туризма и адашката помогна с инфо и линк-че към училището което предлага това което аз търся  Peace

Общи условия

Активация на акаунт