ИЗРАЕЛ 32

  • 19 773
  • 294
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 746
Хаг Самеах на всички от форума!

# 16
  • Мнения: 81
Hag Pesach Sameach!   bouquet

# 17
  • Мнения: 610


Хаг Песах Самеах !


Мента бързо оздравяване на свекър ти  Hug
Тали имаш страхотни дечица  Heart Eyes
Приятно изкарване на Кинерет  Party

# 18
  • Някъде там...
  • Мнения: 280
Добро утроооооооооо,събуди ме целувката на Елияу  Grinning дано вие и вашето семейство също сте целунати  Praynig
Като най-раннобудна сервирам закуската и кафето:
   

# 19
  • Мнения: 1 410
Привет и от мен!
Станах по-рано да пиша ,ама ей ги на ,как м еусетиха ,че ставам и малките рипнаха с мен!

# 20
  • Мнения: 160
Честит празник на всички!

# 21
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Добро утро и от мен!

Мимкис, благодаря за темата! Чудесно си се справила, вече само ти ще ги пускаш  Mr. Green

Банда, мерси за пожеланията за свекър ми! Вчера го включихме на спикър и той да усети атмосферата на празника, макар и по телефона. Накрая 7 годишната братовчедка на Ментов намери афикомана и я питаха какъв подарък иска, а тя каза, че иска да направим подарък за него, за себе си не иска  Hug Детето се е притеснило явно за чичо си, не и е естествено той да не е на празника... А ако знаете в каква паника излязохме от вкъщи  ooooh! Свекърва ми се обади, че тръгваме по-рано от заплануваното (понеже пътувахме до Херцелия) и аз в бързината даже не си обух чорапи, само си навлякох обувките и така излязох  Joy Изобщо бяхме една гледка - комедия от грешки, но най-важното е, че всичко това е вече зад гърба ни  Simple Smile

Имахме страхотна трапеза, благодарение на това, че лелята и сестра и са истински специалисти в кухнята - едната е диетоложка, но готви невероятно, а другата е сладкарка - ние винаги си знаем, че у тях храната ще е по-вкусна отколкото в някой 5 звезден ресторант, нямат равни двете! Снимките - може би по-нататък, ние не снимахме, така че трябва да изчакаме да ни изпратят снимки, а като познавам семейството на мъжа ми това може да отнеме доста време  Whistling


Пете, Саги зад вратата в ъгъла хамец ли е търсил?

# 22
  • Мнения: 28
  bouquetДобро утро!  bouquet
Мента,хубаво ми звучи разказа ти за снощи,с изключение отсъствието на свекър ти-бързо да се оправя.А какво е"афикоман"?
Очаквам снимките с нетърпение Hug
На всички ви пожелавам чудесен ден!

# 23
  • Мнения: 0
Добро утро на всички и хаг самеах же касхер ле кулам  Hug
Mentha - Дано всичко се оправи със свекарти и да ви наистина хаг самеах.
Вчера бях заета и не можах много да се включвам но днес ще съм на линия надявам се.
Ение тук в бг си бачкаме , нищо че съм в Израелска фирма , ама няма начин.

Хубав ден на всички Wink Grinning

# 24
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Ели, това е парченце маца, което по време на седера се скрива, а след като приключим вечерята казваме на децата да го намерят - който го намери, получава подарък (на практика на всички деца носят подаръци, но детето, което намери афикомана, го питат и какво ще си поръча допълнително и после му купуват евентуално). За децата това е най-веселата част. "Ма нищана" тази година се пя от 5 годишния братовчед, който не ни даде да припяваме  Laughing само някой да се обадеше на припева по навик и той ни викаше "Само аз, само аз" (рак ани, рак ани)... след което и на следващите песни, които възрастни ги пеят - мъжът ми и братята му и те започнаха с претенции само те да пеят, така че падна голям смях вечерта... не усетих кога прочетохме агадата  Simple Smile

http://www.countries.ru/library/countries/israel/seder.htm

http://en.wikipedia.org/wiki/Afikoman

Тук е семейство, пеещо "Ма нищана": http://www.dailymotion.com/relevance/search/maher/video/x1m6wh_m … h-nishtanah_music Но по принцип се пее от най-младия член на семейството  Peace Това е песента "По какво се различава тази нощ от другите нощи": http://en.wikipedia.org/wiki/Ma_Nishtana

Бубе Б, мерси! Аз в България ходех по празниците в синагогата, то там само така можеш да усетиш духа на празника... иначе рутината те повлича...

Последна редакция: чт, 09 апр 2009, 10:30 от Mentha

# 25
  • Мнения: 0
Е аз бях с децата и майка ми в синагогата ,снощи , ама те са толкова палави , че само тичах по тях , и имах чувството че малкия ( който е на 6г) ще се качи още малко при рава , и накраяа си тръгнахме по рано.
Е поне малко видяха и почувстваха нещо , така като ги водя всеки празник поне нещо ще запомнят от празниците. Е те са и в еврейско у-ще така че и там празнуват.

# 26
  • Някъде там...
  • Мнения: 280
В клюкарника намерих интересна тема:Момиче родено в Бг се бори за мис Америка :
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=387376.0
Много е хубаво девойчето  Peace

# 27
  • Мнения: 81
Те там не се спряха да пускат теми за нея. Mr. Green

# 28
  • Мнения: 2 952
 Хаха , Саги като най-малък съзнателен човек (че Елад е по-малък, но ....още  е на вълна пищяне само  hahaha .... пляска де също  hahaha ) ...Та Саги пя "Ма нищана" ама  срам ....и после лека полека всички с него , че ...детето се засрами  Embarassed Mr. Green ....И  афикомана Саги намери ( с помощта на етърва ми мароканката)  и сега се чуди к'во да си иска подарък, че той и без това всеки път получава нещо от  свекъра .Този път получи един голям Спайдърмен - пеещ ..мяле си ! Бая силно пее  ooooh! Ужас!  hahaha

 Мента , Саги зад вратата крие хамеца. Това бяха 7 парченца от пита , увити във  фолио. Аба (тати) не гледа (уж  Whistling) , а децата ги крият из цялата къща , във  всяка стая. Аз наглеждам , за да не се наложи да става истинско търсене половин час  Mr. Green ... Загася се лампата. тати с  една лопатка и свещ започва да търси , а те пискат от вълнение , аз намигам  в правилната посока предателски  hahaha . Святкат се лампите , чете се една молитва за "биур хамец" (изгаряне на хамеца) от сидур (молитвеник). Изнасят се извън къщата в наелонче парченцата и на другата сутрин  се горят. На разходката , от която видяхте снимки сутринта  минахме покрай доста малки огънчета между блоковете. Пали се там хамеца и се казва молитва от сидура.Който не знае само хвърля в огъня , а някой може и да  му помогне да каже - те са 5  думи на кръст .

 Да ви черпя по една маца с кашкавал вътре , топната в яйце и пърженка - от тази сутрин :

http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=11497765

 

# 29
  • Мнения: 12
Хаг Песах Самеах!
 mimkis,честита първа тема,много добре си се справила!
Ментичка бързо оздравяване на свекър ти!
Цитат на: Borayna
Много искам да видя как ще накарат мъжа ми да се моли,колкото и да бъда притеснена в тоя момент ще ми стане весело   Цани какво следва сега???
Борянка,сега юни имаме среща отново в Натания,трябва да попълним един документ с 3 души който познаваме,и предполагам че въпросите който ни задават ще ги питат и тях.След това ако всичко е Ок мисля,че започва процедурата за личната ми карта.Но ще видим едно ,по едно.Ще ви държа в течение.
Хубав ден на всички!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт