7,5 месеца безпроблемно кърмене и сега -мастит

  • 13 071
  • 102
  •   1
Отговори
# 90
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
Момичета от вчера гърдата ми е зачервена ,наболяваше ме, но не силно .Започнах лецитин и днес болката я няма , но зачервеното се увеличава. Цедя се  , ще потърся и зеле.Дали ще излезе запушен канал или мастит? newsm78

# 91
  • На бял кон в Pierrefonds
  • Мнения: 1 451
Прочети напред в темата, описват се различни симптоми, но определено за мастит трябва да имаш Т, поне в началото. Продължавай с цеденето и ако не се подобриш е добре да те види лекар. Приемай витамини ако имаш и не прекалявай с топлите компреси. Мисля, че при зачервяване не са толкова препоръчителни.

# 92
  • Мнения: 2 376
Гале, дано се възстановите бързо.  Hug
Анели, добре е, че взимаш мерки. Дано се размине.
Аз днес се чувствам по-добре. Слагах тесто, обелки от краставици върху бучката, правих и масаж с топъл душ и мисля, че има ефект. За съжаление, като мине час от последното сукане, чувствам как пак вдигам температура. Вчера на два пъти бях с 39, дано днес не се повтори. За витамините, може и да има връзка. По принцип се храним здравословно, но съм решила да наблегна на пресните плодове и зелнчуци. И двата ми проблема досега възникнаха при комбинация от госпожицата - яде много друга храна и аз ям нещо мазно.
Нямам никаква идея как ще заместим кърмене. За сега менюто е такова :
закуска няколко лъжици овесена каша с кисело мляко. На обяд облизва хлебче с масло Simple Smile  Вечер яде от нашата храна -две три хапки + плодове и зеленуци, което може да означава, от няколко гризки краставица до половин пъпеш  #Crazy / при тоя половин пъпеш възникна запушването/

# 93
  • В чуден свят с четири Слънца
  • Мнения: 487
Брит, надявам се вече си по-добре  Hug  Аз почти разнесох бучката, Михаела не спира да суче, даже вчера ходейки по Витошка я кърмех. Е, съвсем дискретно, та никой дори не заподозря, но това постоянно сукане оправя най-бързо мастита. Очаквам утре по план суперлактацията, но и с нея ще се справя  Crazy
Видях, че споменаваш заместване на кърменето, ако имаш идеи как да стане без тези ужасни запушвания, моля да споделиш, може и на лични. Аз макар и с второ дете, съм в голямо затруднение как да предложа твърда храна, без да получа мастит на другия ден  newsm78 Михаела има следния режим-нон-стоп цица, като междувременно към10-11ч.  яде пъпеш, като и аз това закусвам , няколко лъжички хапва. За вечеря - малко краставица, чушка, морков или домат, което е и моето меню. На обед много рядко опитва малко задушени зеленчуци от моята порция, но основно е закачена на цица. Не бързам да замествам кърмене, но все някога ще се наложи, затова събирам ноу-хау.

# 94
  • Мнения: 2 376
Пак 39 градуса, бучката я няма, но имам болезнено място от другата страна на гърдата  newsm78
За заместване на хранене и идея си нямам. И аз не бързам, но и да бързам, не става Rolling Eyes

# 95
  • На бял кон в Pierrefonds
  • Мнения: 1 451
Britt непременно отиди на лекар. Абцеса е много по-страшен от приема на антибиотик. При моя мастит така и не се появи бучка.

# 96
  • Мнения: 11 087
Изобщо как стои въпросът с хиперлактацията на тая "преклонна" кърмаческа възраст?
Нали знаете, че в периодите, в които не ядат твърда храна, правим по 1000-1100 мл мляко на ден?
Аз дето никога не съм можела да изцедя нищо, сега само като си стисна съвсем лаишки гърдата и почва да шурти... (сега сме такъв период, иначе нашата плющеше два пъти дневно доста сериозни количества, макар да няма заместено хранене).
Надявам се да не се налага да се разписвам по същество в тази тема, но и мен ме тормози "поддръжката" напоследък - детето се е наяло от едната гърда, а аз му бутам и втората, щото ми е препълнена и ми е неприятно... сутрин особено е направо ад. Ама яде по сто пъти нощем напоследък и бликам като река...

# 97
  • Мнения: 2 376
Аз мисля, че съм по-добре. Дано ни се размине доктора  Praynig , но ако пак се повтори историята от вчера вечерта, утре отивам на доктор.

# 98
  • На бял кон в Pierrefonds
  • Мнения: 1 451
Параход, да ти кажа и при мен стои този проблем. Детето суче нощем повече от денем и през деня има моменти, когато се налага да цедя.

Според мен "поддръжката" е същата, както и в началото на кърмаческия стаж. Като усетиш напрежение цедиш до облекчение. За съжаление с хубавото лесно се свиква и някои от нас оставят така гърдите без да цедят, което  води до съответните проблеми.

Аз за себе си съм решила така проблема - денем давам на детето да яде твърда храна по-често, но по малки количества. Няма заместено хранене, но винаги преди да я накърмя й давам я малко пюре, я малко каша, я малко плод. така си набява нужната енергия и после кърмя, за да не се пръсна. След като я накърмя поизцеждам от гърдата 10-15 мл, не повече и приверявам другата за препълване. Ако няма я давам на следващото кърмен.

Изобщо всеки организъм е различен и трябва сама да усетиш кога и как произвеждаш млякото. Страхът от мастита е реален, но според мен има жени, които са по-предразположени от други. Въпрос на имунна система и организъм.

Britt
стискам палци да се оправиш бързо. Не подценявай витамините. Въпреки, че се храниш здравословно има неща, които организма не може да усвои така добре от храните, които пък не винаги  са с желаното качество, така че, докато кърмиш според мен е добре да ги пиеш. Но това е мое лично мнение.

# 99
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
My Ronniе права си за всичко .Какви витамини да си взема и аз да пия, защото откакто съм родила съм вечно болна Sick?

# 100
  • На бял кон в Pierrefonds
  • Мнения: 1 451
Аз лично пия матерна за бременни и кърмачки.

# 101
  • Мнения: 11 087
Рони, тъй, тъй, ама аз след трудно начало имах по-скоро малко кърма първите 4-5 месеца.. та въобще не съм свикнала.
Ще се радвам и някой по-опитен да се включи.
Брит, оздравя ли?

От витамините аз препоръчвам Пренатал - канадския на Джеймисън и американския на Стюърт. Но не прекалявайте все пак. И бирената мая добре действа, но тя е още башкА лактогонна...

# 102
  • Мнения: 2 376
Мерси, е питате  Hug все още съм с о/о 37 градуса, но мисля, е напредваме
За витамините, аз като бременна пиех пренетал. Те са с естествен произход. За 20 дена ми вдигнаха хемоглобина с 20 единици.
За изцеждането, аз пак казвам, че не мога да го правя. Когато са ми препълнени гърдите , минаваме на предлагане. До сега отказ нямам. давам храна след кърмене, мисля след годинката да обърна "режима"

Общи условия

Активация на акаунт