Предизвикано раждане...моля за вашите мнения?

  • 11 611
  • 52
  •   1
Отговори
  • гр. Варна
  • Мнения: 313
Проблемът дойде от това, че по здравна каса бременността ми следи една гинеколожка, а иначе за втори път ще раждам при моя си доктор в аг варна и по принцип си разчитам на него. Терминът ми е на 20 април, т.е имам още 6 дни до него. Но лекарят, при който ще раждам каза да не чакаме до 20, а утре да вляза в болницата за предизвикване на раждане с някаква таблетка, доколкото разбрах ще пия четвъртинка от нея...Плацентата ми се била калцирала и околоплодните води са доста намалели. Днес като взех направлението от другия гинеколог и споменах за предизвикването на раждането, тя каза че това било с цел да ми вземат пари, стигало се често до секцио и т.н. Не знам какво да мисля. Вярвам на моя лекар, но от друга страна като се замисля вече съм почти до термина си, защо да не изчакаме да си започне раждане само, а ако не чак тогава да го предизвикваме. Не знам, ще се побъркам, притеснявам се за водите и плацентата и то се е видяло, че утре отивам ама да ви питам аз.... Praynig Wink

# 1
  • Мнения: 575
На мен така ми го предизвикаха, но със система, не с таблетка. Стигна се до секцио, да, но не е задължително и при теб да е така.
Нещо не мога да разбера, защо да е за пари newsm78

# 2
  • Мнения: 171
И ние го предизвикахме,но защото аз бях станала огромна и много ми тежеше и се разбрахме с лекаря за ден,а предната вечер ми постави хапче,но във влагалището,сутринта отидох с леки контракции в болницата и там ми дадоха такава таблетка за устата,но моят доктор още като влезнах  в 9 месец ми каза че според него ще се наложи секцио,защото аз съм дребна 158 см,а бебе едро,аз тясна в ханша,но решихме да пробваме нормално раждане.Пълно разкритие получих за 3 часа и половина,но бебето не искаше да излиза ,почнаха да му се губят тоновете и набързо ме оперираха,аз съм доволна от резултата,така че мисля че няма нищо лошо да го предизвикате,то има 6 дни до термин,а аз родих 10 дни преди термин.Успех и леко раждане Hug

# 3
  • Мнения: 349
И на мен ми го предизвикаха с второто, не се притеснявай не е за пари, просто другата лекарка сигурно я е хванало яд  Peace.
Най важното е да имаш доверие на доктора оттам нататък се оставяш в ръцете му без да се притесняваш  Hug

# 4
  • Мнения: 830
Не е за пари гледат да не им "разваляш" празника кой иска да работи на Великден?! Искай мнение и от друг специалист, на кръсницата ми и предизвикаха раждане/с хапче/ много се мъчи.....

# 5
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 292
Защо да е за пари  newsm78 Парите се дават, не се вземат... На мен никой не ми е искал пари, раждала съм два пъти. И двата пъти предизвикано заради преносване.
А вторият гинеколог не те ли прегледа?! Все пак има явно някакви индикации за предизвикване- калцирана плацента и намалели води. Ако нямаш доверие на първия лекар, консултирай се с друг, но не изтървай нещата!

# 6
  • Мнения: 9 814
Не е за пари гледат да не им "разваляш" празника кой иска да работи на Великден?! Искай мнение и от друг специалист, на кръсницата ми и предизвикаха раждане/с хапче/ много се мъчи.....

Не само за развалянето на празника и пари ще вземе въпросният лекар за избор на екип.
Моето раждане също беше предизвикано с поставяне на вагинална таблетка. Не ме болеше особено.
Решението беше взето от трима лекари, родих в деня на термина.

# 7
  • гр. Варна
  • Мнения: 313
При този лекар ще раждам за втори път, нито първият нито сега става дума за пари, ако имаш на сърце даваш. Притесни ме това, че другата наистина без преглед започна да ги говори едни, че се стигало до секцио, а то струвало повече и неща от този род...А секциото много ме притеснява, дано не се стига до него. И между другото първото ми раждане беше на Великден, обадих се на въпросния лекар, дойде веднага и всичко беше ок. Първо обаче ми бяха изтекли водите, болки нямах, сложиха ми система, значи все пак са го предизвикали и тогава, нали?

# 8
  • Мнения: 5 997
според мен твоя лекар иска да си почива по празниците(да не би да тръгнеш да раждаш на Великден това е моето мнение),затова те вика по рано,на мен ми предизвикаха раждането с системи и инжекции,но 17 дни преди термина,защото ми изтекоха водите а нямах контракции.

# 9
  • Мнения: 9 814
При този лекар ще раждам за втори път, нито първият нито сега става дума за пари, ако имаш на сърце даваш. Притесни ме това, че другата наистина без преглед започна да ги говори едни, че се стигало до секцио, а то струвало повече и неща от този род...А секциото много ме притеснява, дано не се стига до него.

Ако наистина плацентата ти е калцирана и имаш намалели околоплодни води, по-добре не отлагай раждането.
Просто иди при друг лекар на консултация още сега и така ще си отговориш на въпроса дали въпросният лекар те лъже или не.

# 10
  • Мнения: 830

Не само за развалянето на празника и пари ще вземе въпросният лекар за избор на екип.
Моето раждане също беше предизвикано с поставяне на вагинална таблетка. Не ме болеше особено.
Решението беше взето от трима лекари, родих в деня на термина.
Да де великденски премии Laughing Поискай мнение на още един лекар, ако не преносваш бебока няма смисъл от по-ранно раждане.

# 11
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 292

...ако не преносваш бебока няма смисъл от по-ранно раждане.

Има ред други причини, заради които би се настоявало за предизвикване на раждането.

# 12
  • Мнения: 288
На мен ми предизвикаха раждането , защото плацентата ми беше започнала да изтънява . Родих 8 дни преди термина . Таблетки ми поставиха вагинално и то 3 . Трудно родих , наистина , но не заради таблетките  , а защото имам двурога матка .И при мен щеше да се стигне до секцио , но не заради таблетките , а заради анатомичните особености на матката . По-скоро е чудо , че отрвах секциито . И когато родих и се прибрах вкъщи , и дойде денят на определения ми термин , си мислех колко е хубаво , че всичко вече е минало и сме си с бебчо вкъщи Simple Smile Така че , успех и леко раждане.

# 13
  • София
  • Мнения: 8 280
Имам приятелка която 2 пъти роди така. Няма проблеми.
При мен 2рия път ускориха раждането със система окситоцин и пукане на водите - за 2 часа родих. Отидох с 3 см и понеже на "Тая вече или нощес ще родиш. Като усетиш че тръгва обади ми се(бях приета в болницата след преглед)" аз казах "Не знам дали ще разбера, първия път не разбрах" тя каза "Ще ражда сега щом е така, няма да те чакаме"

# 14
  • Мнения: 1 335
... Плацентата ми се била калцирала и околоплодните води са доста намалели.
Ако наистина са налице тези проблеми, вероятно лекаря ти е прав да иска предизвикване. Ако се съмняваш отиди и при друг специалист да си каже мнението. А това дали се стига до секцио по-често при предизвикване.... не знам (имай предвид че няма застраховка, винаги може да се наложи такова по спешност и без предизвикване); на мен ми предизвикаха раждане тъй като преносвах 6-7 дни, с таблетка беше - поставиха ми я към 12 на обяд, бях и с епидурална и родих към 5 и половина следбяд - нормално с една малка епизиотомийка.

Общи условия

Активация на акаунт