ОДЗ и ЦДГ В СОФИЯ - кандидатстване 2009/2010

  • 77 543
  • 1 515
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 1 255

Отговорите в обратна връзка се забавят до три дена поради голямото натоварване.
Не се безпокойте, ще отговорим на всеки.


Я.Дж.

# 286
  • София
  • Мнения: 9 111
Какво се е случило, че масово деца, които си бяха с по 8,7,6 и т.н. точки сега са с по 0 т. Окола 2/3 от децата в списъка са с нула точки, а вчера бяха само около 1/3-та?  newsm78
Гледах градините в Студентски град, но предполагам, че и в другите е така.

# 287
  • Мнения: 562
Още един въпрос, г-н Джонев,

Вчера Щурчо изказа нещо, което ми се стори логично. Наистина някъде до средата на май няма да има значение колко пъти дневно се обновяват списъците според настъпилите промени, но на 21-ви ще има голямо значение, защото ако сме преценили, че някъде може да ни приемат, то някой може да направи корекция, която няма да видим и ще останем извън класираните. Респективно може да "изхвърлим" от класацията някое дете, ако ние направим промяна. Няма ли да е добре поне последните 1-2 дни (20-21 май) списъците да се обновяват ежеминутно? Мислили ли сте за това и ако да - предвиждате ли го?
Мисля, че идеята е повече от добра!

Благодаря, че ме изчетохте, благодаря за отговорите, лек ден и успешна работа!

Павл. Н.

# 288
  • Мнения: 1 255
Защо децата посещаващи частни детски ясли немогат да ползват допълнителни точки?!Повечето от децата посещатат частни,защото не са ги приели в държавни и сме имали друг вариант!Не всички деца са в частни детски,защото родителите им незнаят какво да правят парите си!Мисля,че е некоректно към нас!Нали и ние плащаме данъци в тази държава,която се грижи тоооолкова много за нас!

Имате право, но такива са правилата в момента. Самостоятелните ясли също са на Общината, въпреки че са под контрола на Министерството на здравеопазването. Допълнителната точка е дадена, за да осигури равнопоставеност на децата в самостоятелни ясли и децата в яслени групи в ОДЗ, които преминават към градинските групи автоматично.

Я.Дж.

# 289
  • Мнения: 154
Добро утро,Пиша ви и тук,защото вече много се обърках и ми трябва вашата помощ и съдействие!Бутона вече е активен,но когато добавям и втория близнак ми излиза следното събощение:ЕГН-то вече е регистрирано в системата Ако сте сигурни, че няма грешка в данните, моля, свържете се с екипа за поддръжка. Моля ви за съдействие,явно грешката е моя защото тръгнах да регистрирам двете деца поотделно.Моля за вашето съдействие за да се коригира профила ни.Благодаря 

# 290
  • Мнения: 1 255
Още един въпрос, г-н Джонев,

Вчера Щурчо изказа нещо, което ми се стори логично. Наистина някъде до средата на май няма да има значение колко пъти дневно се обновяват списъците според настъпилите промени, но на 21-ви ще има голямо значение, защото ако сме преценили, че някъде може да ни приемат, то някой може да направи корекция, която няма да видим и ще останем извън класираните. Респективно може да "изхвърлим" от класацията някое дете, ако ние направим промяна. Няма ли да е добре поне последните 1-2 дни (20-21 май) списъците да се обновяват ежеминутно? Мислили ли сте за това и ако да - предвиждате ли го?
Мисля, че идеята е повече от добра!

Благодаря, че ме изчетохте и лек ден!

Павл. Н.

Да, предвидили сме го. От пускането на реалистичната индикация, списъците ще се обновяват ежеминутно. Това непрекъснато и забързано разместване може да създаде проблеми в последните часове преди 18 ч. на 21-ви април. Ще мислим как да ги избегнем. Мислим и по най-добрите стратегии, които да предложим на родителите за подредба на желанията. Трябва да се направи математически анализ на ситуацията – този раздел от математиката се нарича „Теория на игрите”.

Я.Дж.

# 291
  • Мнения: 1 255
Добро утро,Пиша ви и тук,защото вече много се обърках и ми трябва вашата помощ и съдействие!Бутона вече е активен,но когато добавям и втория близнак ми излиза следното събощение:ЕГН-то вече е регистрирано в системата Ако сте сигурни, че няма грешка в данните, моля, свържете се с екипа за поддръжка. Моля ви за съдействие,явно грешката е моя защото тръгнах да регистрирам двете деца поотделно.Моля за вашето съдействие за да се коригира профила ни.Благодаря 


Просто пишете в обратна връзка. Ще Ви кажа какво е станало: В предишната система сте регистрирали и двете деца, но не сте установили връзка между тях като брат/сестра. Съответно, при прехвърлянето на профилите само едното дете е записано в семейството. Другото е регистрирано в системата, но не е асоциирано към Вашето семейство в момента. Като се опитвате да добавите дете, системата правилно Ви казва, че то вече съществува. Пишете в обратна връзка, дайте ЕГН на другото дете и ние ще го добавим към Вашето семейство. Не се безпокойте.

Я.Дж.

# 292
  • София
  • Мнения: 226
Внимание! Децата трябва да живеят на едно и също място. Ако имате деца, които живеят на друго място, не може да ги добавяте като членове на семейството.

Значи ли това, че деца от различни бракове не са братя/сестри и не може да се ползва предимство, когато по-голямото осещава същата ОДЗ, макар че живее в друго домакинство, но носят едно име?

# 293
  • Мнения: 562
Още един въпрос, г-н Джонев,

Вчера Щурчо изказа нещо, което ми се стори логично. Наистина някъде до средата на май няма да има значение колко пъти дневно се обновяват списъците според настъпилите промени, но на 21-ви ще има голямо значение, защото ако сме преценили, че някъде може да ни приемат, то някой може да направи корекция, която няма да видим и ще останем извън класираните. Респективно може да "изхвърлим" от класацията някое дете, ако ние направим промяна. Няма ли да е добре поне последните 1-2 дни (20-21 май) списъците да се обновяват ежеминутно? Мислили ли сте за това и ако да - предвиждате ли го?
Мисля, че идеята е повече от добра!

Благодаря, че ме изчетохте и лек ден!

Павл. Н.

Да, предвидили сме го. От пускането на реалистичната индикация, списъците ще се обновяват ежеминутно. Това непрекъснато и забързано разместване може да създаде проблеми в последните часове преди 18 ч. на 21-ви април. Ще мислим как да ги избегнем. Мислим и по най-добрите стратегии, които да предложим на родителите за подредба на желанията. Трябва да се направи математически анализ на ситуацията – този раздел от математиката се нарича „Теория на игрите”.

Я.Дж.

Това, което казвате е чудесно! Още веднъж поздрави и лек ден от мен! Благодаря за отговорите и успешна, безпроблемна работа!   bouquet

# 294
  • Мнения: 1 255
Какво се е случило, че масово деца, които си бяха с по 8,7,6 и т.н. точки сега са с по 0 т. Окола 2/3 от децата в списъка са с нула точки, а вчера бяха само около 1/3-та?  newsm78
Гледах градините в Студентски град, но предполагам, че и в другите е така.

Нормално е. Просто има повече родители, които започват стъпките на прехода, но още не са въвели данни в профилите, за да се изчилят точките. Както казахме, процесът на формиране на списъците ще продължи няколко седмици. Затова непрекъснато обясняваме, че от това да се следят списъците в момента, освен да ви изнервя, друга полза няма. Изчакайте началото на май за реалистична индикация на шансовете ви.

Я.Дж.

# 295
  • Мнения: 32
Какво се е случило, че масово деца, които си бяха с по 8,7,6 и т.н. точки сега са с по 0 т. Около 2/3 от децата в списъка са с нула точки, а вчера бяха само около 1/3-та?  newsm78
Гледах градините в Студентски град, но предполагам, че и в другите е така.

И ние сме така. Вчерашните ни точки (8, 7 , 6) се НУЛИРАХА (в списъците на детските градини).  Как става така?! Защо и ДОКОГА?! При всяко "оптимизиране" на системата едно се оправи и друго се развали. Това, което вчера работеше вече не работи!

# 296
  • Мнения: 3 886
Какво се е случило, че масово деца, които си бяха с по 8,7,6 и т.н. точки сега са с по 0 т. Около 2/3 от децата в списъка са с нула точки, а вчера бяха само около 1/3-та?  newsm78
Гледах градините в Студентски град, но предполагам, че и в другите е така.

И ние сме така. Вчерашните ни точки (8, 7 , 6) се НУЛИРАХА (в списъците на детските градини).  Как става така?! Защо и ДОКОГА?! При всяко "оптимизиране" на системата едно се оправи и друго се развали. Това, което вчера работеше вече не работи!
масово тези който са били по назад искачат напред  Rolling EyesЕй като гледам в детските градини които кандидатствахме  излизат над 5-6 арапчета и турчета а аман от тях бе #2gunfire #Cussing out( не съм расистка)

# 297
  • Мнения: 4 393
Г-н Джонев, бихте ли казали дали се обсъжда /или дали вече е решено/ при равен брой точки директорите да вземат решение кое дете да бъде класирано?Защото днес по БНТ1 Г-жа Фандъкова е казала точно това...а вчера беше пусната информация от вас, че ще има допитване до родителите кой вариант предпочитат.Надявам се на отговор, защото на мен ми се струва, че това ще увеличи корупцията и много повече деца от миналите години ще влязат по "втория начин".

# 298
  • Мнения: 1 255
Внимание! Децата трябва да живеят на едно и също място. Ако имате деца, които живеят на друго място, не може да ги добавяте като членове на семейството.

Значи ли това, че деца от различни бракове не са братя/сестри и не може да се ползва предимство, когато по-голямото осещава същата ОДЗ, макар че живее в друго домакинство, но носят едно име?

Не. Ако имат поне един общ родител по Удостоверения за раждане, ще ползват предимство за брат/сестра в същатата градина. Няма реалистичен начин да се докаже друго, а и тези случаи са единични.

Я.Дж.

# 299
  • Мнения: 32
Какво се е случило, че масово деца, които си бяха с по 8,7,6 и т.н. точки сега са с по 0 т. Окола 2/3 от децата в списъка са с нула точки, а вчера бяха само около 1/3-та?  newsm78
Гледах градините в Студентски град, но предполагам, че и в другите е така.

Нормално е. Просто има повече родители, които започват стъпките на прехода, но още не са въвели данни в профилите, за да се изчилят точките.  ...

Я.Дж.
Данните съм ги ВЪВЕЛА още първия възможен ден! Вчера в списъците бяхме с 8, 7 и 6 точки, а сега навсякъде сме с 0 !!!

Общи условия

Активация на акаунт