Аз съм мъничко човече, през НОЕМВРИ ще съм в люлка вече!

  • 14 455
  • 294
  •   1
Отговори
# 255
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
xelita, чувството ми е познато... с предишната ми бременност аз бях с висок риск 1/178. Аз отказах амнио, защото ме беше страх да не загубя бебето. С таткото много мислихме и взехме решение, че какъвто и да е резултата това бебе си наше и дългоочаквано, а и не се знаеше дали изобщо ще успея да забременея отново. За щастие родих прекрасен и здрав син. Вярвам че и при теб всичко ще е наред Hug
Резултатите от БХС са много относителни, зависещи от правилното измерване и кадърността на ехографиста.
Направете нови измервания при специалист по ФМ, ще те посъветвам да се обадиш на Марков и да му обясниш, че е спешно и т.н. Сигурна съм, че ще те приеме веднага.
Стискам палци Hug
БХС не дава грешни резултати, а те информира, че на 135 жени с твоите показатели 1 е носила дете с Даун.

# 256
  • Мнения: 97
Янечек -  много близка приятелка на майка ми има 31 год. дете с Даун. Като дете съм играла с него и сега също се виждаме с  това семейство. Положението е АД. Като голямо дете е, за много неща не може да се обслужва сам, като малък беше много агресивен и не рядко ми е посягал и т.н. В момента майка му, която от няколко години го гледа сама е на 56 год. Колко сили още ще има, за да работи и да се справя и със себе си и с него. Добре, че е еврейка и много и помагат от тяхната общност. Съжалявам, че съм рязка, но аз бих предпочела да си осиновя дете, вместо да гледам такова с това заболяване

# 257
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
Мария, аз подкрепям Янечек. Много се интересувах от Даун и разбрах, че е много важен подхода към детето. Тук във форума има много писано от родители на деца с Даун. Истината е, че човек с Даун може да постигне всичко, което човек без Даун. Естествено по-трудно, но е възможно.
Естествено и това, че няма по-прекрасно нещо от здраво дете,заради самото дете.
Относно осиновяването - това е много деликатен въпрос...

ПП: Има и много други по-тежки увреждани, които нито с БХС нито с амнио се хващат.

# 258
  • Мнения: 48
Момичета здравейте и от мен!Отдавна не съм ви писала,но ви чета всеки ден.Първо за предчуствието-мисля че ще е момиче,а сега имам нужда от съвета ви.Нашият бъдещ татко постоянно мрънка че иска да види бебока,а при док. която ми води ЖК е изключено да влезне.Вчера на шега реших да звънна в Фемина и да си запиша час за 3Д,а то се оказа че има за петък,записах се все пак.Обаче сега ме измъчва въпроса тъй като утре влизам в 12 г.с.,дали ще се види изобщо нещо.И да ви питам,дали някоя от вас знае,каква е цената за запис на диск

# 259
  • Мнения: 1 765
Ако се окажа на подобен кръстопът........не знам какъв би бил моя избор Не искам да разсъждавам повече, защото ще се разстроя, а и на вас едва ли ви е приятна темата...

Нещо взех да се паникьосвам, какъв ли ще е резултата от БХС Tired Сега ще си се шашкам спортно 2 седмици....

Мамите правили ранна ФМ помнят ли нухалната гънка, колко я измериха, моята веднъж 2,2 и веднъж 2,0  newsm78

Ди, права си, а и такива увреждания могат да настъпят след самото раждане, които не са генетично заложени....

# 260
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
Дано на никой не му се налага да прави подобен избор.
А колкото до БХС, аз ако съм по-смела направо амнио бих направила. Факт е че и с перфектен резултат 1:10000 не е гаранция, че този 1 няма да съм аз..  Всичко е до късмет...,
но ние всички ще имаме здрави и пухкави деца Hug
Комикс, измериха я 0,9 и 0,8. Винаги дава някаква разлика. С Виктор мибеше 2,5 и 2,3.

Последна редакция: ср, 22 апр 2009, 19:12 от Diana

# 261
  • Мнения: 1 132
Xilita, вярвам, че всичко ще е наред. Направи си ФМ. Аз точно поради тази причина този път няма да правя БХС. Не се притеснявай да споделяш с нас-точно за това е форума.  Hug

# 262
  • Мнения: 97
комикс - при мен нухалната гънка единия път 0,9, другия 0,7

# 263
  • Мнения: 95
Здравейте, моля да ме приемете сред вас  bouquet Казвам се Христина на 35г. съм и очаквам третото си бебче на25.11.2009г.
За сега имам доста трудности, четири пъти провървявам и един път лежах в болница, но много се надявам да си гушна едно момиченце накрая Praynig
Забравих да попитам Embarassed, в петък бях на преглед и размерите ни са -19 мм. в 8г.с 2д.дали са нормални за времето на седмиците newsm78

# 264
  • гр.Добрич
  • Мнения: 2 522
Добре дошла на Bela. Тези размери ми се струват много големи за 8г.с. или аз нещо се бъркам?

# 265
  • Мнения: 95
Пак погледнах снимчицата 19мм-8w2d така е написано, аз пък се тревожа да не сме мънички newsm78

# 266
  • гр.Добрич
  • Мнения: 2 522
Извинявай явно аз се бъркам нещо. Някой може ли да пусне сайт да прочета как се разчитата данните от ехографските снимки. Искам да разбера всяко съкращение на латиница какво точно обозначава.

# 267
  • Мнения: 430
Пак погледнах снимчицата 19мм-8w2d така е написано, аз пък се тревожа да не сме мънички newsm78
Сеага си погледнах книжката и там пише,че през 8-та седмица бебо е от 1,4 см. до 2,0 см.затова че няма за какво да се притесняваш!  bouquet
Погледнах и видях,че моя бебо на 8 с. и 0 д.е бил 17 мм. и тогава доки ми каза,че е ок!

# 268
  • Пловдив
  • Мнения: 585
Момичета още веднъж благодаря сърдечно за подкрепата ви. Когато разбера повече ще пиша, а на вас пожелавам, никоя да не изпита мойта болка и тревоги.

Благодаря ви.   bouquet

# 269
  • Мнения: 48
момичета дано не ставам нагла и нахална Blush,но може ли все пак някоя от вас да ми отговори ако е запозната,наистина ме интересува много.Предварително ви благодаря

Общи условия

Активация на акаунт