Бъдещи майки - АВГУСТ 2009 - тема 32

  • 12 896
  • 296
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 569
Хелоу девойки Simple Smile Супер темичка, май до сега тази най-много ми харесва, браво на Сънбийм  Hug

С килограмите аз май съм вече 8-9+. Много се надявам да не кача повече от 15 за цялата бременност, остават 3 месеца дано спазвам 2та кг на месец, които се качвали през последните 3 месеца...
Айси Куийн, то не е само после да се мисли как ще се свалят, а и на бебето се отразяват Sad + Раждането е по-трудно ако сме с много кг...  Embarassed

Ангел1: Муци видях в Щъркел. Имаше точно една, която се купуваше на части  Shocked Отделно шасито, отделно кошовете, никакви допълнителни работи не вилзаха в цените и познай - излизаше минимум 1500лв количка от шаси с летен и кош за новородено! А повярвай ми, беше ужасен моделът Sad Много странно... Другаде засега не съм виждала, но със сигурност има в по-големите магазини? Разбра, че в Айко има много модели и мисля и там да ида по-натам!

Сутринта и моята бебка не ме остави да спя един час поне  Crazy До преди седмица най-много се въртеше като лежах по гръб, а сега вече и на страна. Някой път е много странно усещането, но и много сладко. До днес цяла седмица почти през цялото време бебка спа и ми беше много скучно почти да не я усещам  Mr. Green

Terpsyhora: абе слънце как можа така??!!  ooooh! Еее ма нали си говорихме, че вече трябва да приемем, че не можем да вършим пълноценно повечето домакинска работа!!

Данчееее: аман от нескопосани лекари!! Много ли е синьо сега? Sad

Последна редакция: ср, 22 апр 2009, 22:30 от yana-sladurana

# 46
  • Мнения: 3 372
Относно чистенето - аз съм си добре и си чистя Peace Даже миналата седмица мих прозорците, а и правим ремонт та се налага да се чисти, няма начин Peace Свеки разбира се много помага Peace Като има нещо по-тежко за вършене го прави тя, а аз например готвя и така Peace
Днес купихме латекса за детската стая Heart Eyes Син Heart Eyes Дано лекарките не са сгрешили, въпреки че синьото си става и за момиче Peace

# 47
  • Мнения: 27
Данчееее: аман от нескопосани лекари!! Много ли е синьо сега? Sad
Много е синьо и ме боли цялата ръка, подута е почти цялата и синя от горе до долу  Confused Егати, една вена ако така пукат не ми се мисли за по сериозните неща  Confused
За килата ще видя в петък на ЖК, но не са по малко от 10. До преди месец бях +8  Laughing
Аз съм голяма чистница  Mr. Green ама в последно време ми е много трудно и не си давам зор  Whistling

# 48
  • Пловдив
  • Мнения: 67
Радвам се че ви харесва темичката  bowuu  Blush

охххх това чистенееее така ме мързи напоследък  Embarassed хич не ми се започва и се гледам да излезна някъде като стане въпрос за чистене  Mr. Green

# 49
  • Мнения: 219
Страхотна е темичката   bouquet

А килата, момичета внимавайте, сега последните месеци се качва най-много. Хубаво е, че поне сега ще се стопля времето, ще се ядат по-леки храни, ще се разхождаме повече, но въпреки всичко се качват повече килограми. Аз до тук съм +5, и дано да кача не повече от 8кг, защото предния път качих 25кг и знам какво е (то не можех да се движа просто, като патица бях, ама дебела патица, ужасно е). А някой каза за драстична диета след раждането, то хубаво, ама ако не кърмим, а аз се надявам пак да кърмя поне годинка (дано), но ще подкарам някоя лекичка диетка, освен ако не сваля от самосебеси, ама се съмнявам.

За срещите, гледам, че утре го дават малко по-хубаво времето, т.е. няма да вали, ама 16 градуса си е хладно. Петък слънчево, но пак хладно, събота и неделя пак дъждове. Ох, да се оправя вече, че ми писна това гадно време (макар, че ме мързи и да излизам, няма угодия).


За чистенето, аз понеже доста искам да поразместя и ме хваща яд и да чистя, като знам, че нещата не са си на мястото, но и моята баня плаче за миене, но плочките ще останат за доста по нататък, само вана, мивка и тоалетна. Другото ще мине с едно бързо забърсване и оплакване, колкото да не е без хич. А и малката никак не ми помага с чистенето на апарт, сигурно щеше да се задържа по-чисто, ако нямаше кой да разхвърля толкова. А прозорците, ще чакам да се затопли времето, че ще ме е яд после като завали един дъжд. Аз мисля след празниците да сменям гардеробите с летни дрехи, а и да видя какво имам за малкия, и на каката какво ще става, какво не, та ще имам занимавка поне 1 ден.

Нев, ти си почивай  Peace

# 50
  • Мнения: 636
И аз си взех жена да чисти и то идва всеки ден, но с две деца, който е знае за какво става въпрос  Laughing Не пипвам нищо, освен готвенето.

Аз дотук съм 8 кг. отгоре, а ми остават още 4 месеца. 20 кг. отгоре не ми мърдат, но нямам никакви притеснения, на диета да мина няма да стане. Два пъти качвам по над 20 кг, а преди да забременея бях 49 кг., така че и този път се надявам да си ги възвърна. Аз по принцип нямам никакъв апетит и ям колкото едно коте. Като родя знам, че ще изчезне апетита ми и ще си  върна кг. от само себе си. Диета през живота си не съм спазвала.

Аз пък спя като заклана, като знам какво безсъние и умора ме чака после  Grinning Имало е много нощи, в които съм спала не повече от 2-3 часа, а като се натрупа става лошо.  Ще се върнат черните ми сенки под очите и ще ходя като зомби през деня, ама и това минава   bouquet Само да са живи и здрави децата

# 51
  • Мнения: 510
Аз съм 8 кг + но какво да се прави.Предния бях 30+.Сега се надявам да са по малко.Съня обаче ми бяга и все кошмари.

# 52
  • Мнения: 735
Добро утро и от мен!

За килограмите-не знам колко съм качила от първи април до сега, но не ми дреме особено. PeaceСамо бебо да е добре пък килата се свалят.
За чистенето-голям зор.Аз една прахосмукачка като пусна само в едната стая и вече нямам сили за повече.Сядам ,почивам и после пак.И така...Блазе ви , че можете да си позволоте чистачка.Аз нямам такава възможност.Мъжа ми мърмори, че не е много чисто, ама му казах да си чисти той като може. NaughtyМама е голяма чисница, просто не знам дали има такова същество!Та тя обеща, че ще ми изчисти най-най-основно за бебчето, та не се притеснявам особено.
Продължавам да си пия лекарствата за фарингитчето и дано скоро ми мине, че тая дразнеца, суха кашлица ме побърква... ooooh!
Някой беше говорил, че е ял ягоди и круши и познайте-цяла нощ сънувам , че круши ям.Сега ще изляза да си търся-дано намеря.Много ми се преяждат разни неща.Направо съм чудо!За това на никой около мен не давам да говори за храна, освен ако не говорят за агнешко,щото това не обичам!:)
Извинете, че стана малко дългичко...Лек ден на всички! Hug

# 53
  • Мнения: 308
Добро утро на всички и от мен.  Hug
Аз пиша рядко, но ви чета редовно. Просто нямам много възможност да пиша. Много хора сме в офиса и трябва да се съобразявам. Лек и успешен ден на всички.

# 54
  • Мнения: 636
Славенче, на мен пък няма роднина, която да ми помогне - нито майка, нито свекърва. На повечето предполагам, че в началото все някой ще има наблизо, при мен не е имало, няма и да има, за една минута дори.

# 55
  • София
  • Мнения: 791
Добро утро! Ох,пих си сутринта след закуска витамина пренатал и докато стигна до работа с колата малко оставаше да видя сутрешния козунак за втори път Sick На входа по стълбите с голям кеф се оригнах,поотмина ми,но сега си пийвам фантичка за всеки случай! Бремелински неволи!
 Снощи пратих снимка на татито как изглежда женичката му,че стана месец от как е в командировка. Само дето съм го послъгала в килцата,сутринта се претеглих и сме +6 килца сланинка.
Ееее,ще ги сваляме после,то пък не може бременни и кльощави! Татито каза да се храня,детенцето слабичко му се видя ,ребърцата му се броят на снимката Laughing
Мамите софиянки,кажете за домашна помошница или фирма за почистване,да не се натреса на някой,я да ни обере, я да си остави ръцета!
Хубав ден на всички,аз ще поработя сега.

# 56
  • Мнения: 60
Добро утро за спукана вена от лекар искаха да ме прибират в районното щото съм се била друсала и съм си била спукала вената  Joy но като си показах направлението за операция и ме пуснаха....Стискайте палци пак имам болки и незнам какво ще ми каже док този път.Стискайте ги за бебето не толкова за мен колко то да е добре ..... Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Лек ден ако ми се размине болницата ще пиша по късно пак

# 57
  • Мнения: 735
Люлякова, не съм искала да те натъжавам.Само споделих, че ми се иска да си взема домашна помощница, но нямам възможност да го направя. Hug

Невче,  Praynig Praynig Praynig

# 58
  • Мнения: 308
Nevnev, стискам палци всичко при теб да е ок и да ти се размине болницата.  Hug

# 59
  • София
  • Мнения: 2 698
Христос Воскресе, да сте живи и здрави и вие и всички около вас, желая от сърце на всички леко раждане и здрави бебенца.

Да се разпиша само да ми излиза в последни публикации и да кажа, че стискам много палци на Невчето.
После ще пиша и на другите.

Старата я дописахме - нищо важно, да не хабим виртуално пространство  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт