До майките с деца родени 2003г.????

  • 5 505
  • 40
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 111
Юни месец я сложихме ваксината на сина ми. Биха му я в ръчичката , веднага като се прибрахме слагах риванол, йодасепт .....поду се доста(колкото орех), посиня, полилавя, пожълтя смени всички цветове ,но топчето си стоеше. Продължих с компресите ,но ефект нямаше, личната каза ,че е нормално. Вече месец и нещо от както е сложена топченце си има колкото грахово зърно, не е изчезнало напълно.
Ето виж как си личи :


# 16
  • Където пожелая
  • Мнения: 270
Днес е по добре.Отока намаля и не куца толкова много.
Мама на Ванко,наистина си личи доста.Нали,уж не трябва да има стр.ефекти?Поне на мен така ми каза личната лекарка.Вчера е пуснала протокол до РИОКОЗ за нашия случай.Казва ми,че е длъжна да съобщи там при поява на стр.ефекти след прилагане на ваксина.

# 17
  • Мнения: 3 484
Оф, що така, бре, хора. Ето и  на Ванко  не е било редно така да се получи. Имаше ли температура? Възможно ли е просто да не е бита както трябва....в смисъл да е засегнато нервче или нещо подобно newsm78 Twisted Evil Съвсем се притесних Tired

# 18
  • Варна
  • Мнения: 136
Набор 2003 имат такава ваксина,На нас ни биха комбинираната Пентаксим в ръката,Първия ден беше добре на втория ден малко мястото се поду и зачерви но личната каза че било нормално,На третия ден вече не личеше че са го боцкали,А манту е на 7 години,                       http://www.pramed.com/imuniz_kalendar.htm  ,Това е едно полезно четиво за ориентация на родителите,Дано и аз съм била полезна

# 19
  • Където пожелая
  • Мнения: 270
Тя и Тетраксим е комбинирана,за ДТК и полиомиелит.
Мечка Малинарка при нас нямаше температура,освен куцането и отока имаме и липса на апетит.
И моя мъж се съмнява,че е засегнат някакъв нерв при боцкането,но личната е категорична,че е от ваксината.
Аз най-много се притесних,че отока не е само около мястото на боцкането,а се разпростря  по цялото бедро и от там се получи куцането.

Последна редакция: пт, 17 юли 2009, 10:13 от Santel

# 20
  • Мнения: 3 484
Цитат
от Д-р Михайлов » 13 Яну 2008 14:32

Mimito 1978 написа:
Здравейте Д-р Михайлов,в по горни теми прочетох,че панадолът и парацитамол съдържащите медикаменти вредят на черния дроб,но как тогава да се справя с реакциите след ваксина/болка,температура/.Четох някъде,че има такова хомеопатично средство,ако можете да ме посъветвате децата ми са на три месеца и половина/близнаци/ и ни предстоят още няколко имунизации.Благодаря предварително.

Здравейте,
С особено мнение Нурофен или течен Аналгин, ако толкова се налага при някоя реакция. Ако не е помогнала Belladonna 5 CH, Apis 9 (15)CH, които редувате на 30- 60 минути при температура, сърбеж, оток и пр.
По- важно е друго. За предпазване от вакцинити (постваксинални усложнения. Виждал съм доста страшни, не само температурка и неразположение.) френските лектори от Боарон препоръчват Thuya 15 CH. Препоръчвам 5 зрънца ден преди ваксинация, 5 зрънца ва деня и 5 на следващия ден. И още 3 приема по 5 зрънца през ден. И така при всяка следваща ваксинация.

д- р МихайловД-р Михайлов
Специалист
 
Мнения: 3102
Регистриран на: 08 Яну 2008 14:48
Лично съобщение

http://mama.btv.bg/forum/viewtopic.php?t=579
  http://mama.btv.bg/forum/viewtopic.php?t=4979

# 21
  • София
  • Мнения: 39 783
Дияна е родена февруари 2001. По-миналата година й слагаха две. На 7 й правиха манту. Не се наложи да й правят реимунизация.
В имунизационният календар пише

6 годиниРеимунизация против дифтерия, тетанус, коклюш и полиомиелит.
Важи само за децата родени след 01.04.2002г. На родените преди тази дата се поставя ваксината Imovax (срещу полиомиелит) и Дифтет (срещу дифтерия и тетанус)
7 годиниТуберкулоза (реимунизация след отрицателна проба Манту)

# 22
  • Мнения: 111
Мечка Малинарка, нямахме температура, хапваше си нормално.....друго освен дискомфорта и подутината нямахме. Нашия оток също се беше разпространил , не само в областта на убождането.
 Вероятно е от некадърното слагане ...засегнато е нервче и затова така.  Rolling Eyes
Важното е ,че намаля , надявам се и да изчезне съвсем Simple Smile

# 23
  • Пловдив
  • Мнения: 5 023
Синът ми есента подлежи на ваксинация /2003 набор/ - ДТК и полио.
Решили сме да не слагаме нищо...

# 24
  • Мнения: 3 484
Бенджи, и аз го обмислям, но нямам  информация. Чела ли си повечко За и Против.... ще ти бъда благодарна.....Някой друг ако има мнение - приветствам Hug

Ами по-нататък ваксините по календара? newsm78

# 25
  • Пловдив
  • Мнения: 5 023
Няма да слагаме нищо повече... Peace
За съжаление, има всички задължителни до 2г.

"За и против" може да прочетеш повече тук: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=409075.0

Потърси книгата на д-р Александър Коток : "Ваксините - въпроси и отговори за мислещи родители".

Последна редакция: пт, 17 юли 2009, 21:55 от Бенджи2710

# 26
  • Мнения: 3 484
Това е ваше право Peace
Ние нямахме избор заради детските градини

Но питах дали можеш да ми пуснеш да чета информация

# 27
  • Пловдив
  • Мнения: 5 023
Мечка Малинарка, страх ме е. Много повече ме е страх от ваксините, отколкото от евентуално заболяване. Затова няма да продължа с имунизациите.

Това е ваше право Peace
Ние нямахме избор заради детските градини
...
Избор винаги има.
Но и вече какъв избор за тях? Та тяхната ДГ по желание вече мина. Сега ще са предучилищна, която е задължителна по закон, и никой няма право да откаже на дете, независимо по каква причина, задължителното образование!  Wink

# 28
  • Мнения: 340
Днес е по добре.Отока намаля и не куца толкова много.
Мама на Ванко,наистина си личи доста.Нали,уж не трябва да има стр.ефекти?Поне на мен така ми каза личната лекарка.Вчера е пуснала протокол до РИОКОЗ за нашия случай.Казва ми,че е длъжна да съобщи там при поява на стр.ефекти след прилагане на ваксина.

Лекарката ви е свестна. Не е виновна тя, това го има описано в листовката на ваксината. Четохте ли листовката преди да ви я сложат?

# 29
  • Където пожелая
  • Мнения: 270
Да,четох листовката.Питах я специално за стр.ефекти,но ми каза,че такива няма да има.Листовката е в мен,чела съм я вече сигурно 20 пъти ooooh!
За моя радост днес вече детето не куца,отока съвсем намаля.Мога спокойно да кажа,че вече е добре.
Ама как се бях шашнала,не е истина.

Общи условия

Активация на акаунт