Постоянно се отвива

  • 4 860
  • 58
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 56
Моето бебе е на 4 месеца и ако просто й метна одеяло също се отвива. Със спалното чувалче зимата нямахме проблем, а откакто се позатопли времето и мятам едно тънко одеялце, като ръчичките й ги оставям отгоре, а краищата на завивката ги подпъхвам под гръбчето. При крачетата го оставям свободно, че обича да си ритка. Досега не се е отвила по този начин!

# 31
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 526
Ако успееш да го свикнеш да спи с чувалче, хубаво. Ако не- постоянно завиване  Tired Моята дъщеря така и не свикна с чувала. Освен това 22 градуса в стаята е напълно нормална Т за спане, едва ли ще настине.

# 32
  • Мнения: 431
Не понася чувалчета,имаме ги 4 бр. ooooh!
Ставах постоянно да го завивам и след 1 минута го чувах как изритва завивката  smile3515 .
Накрая намерих решението:вземам го да спи при мен и така го завивам без да ставам,че си го и целувам от време на време  Mr. Green Супер готино ни е така.А и нямам търпение да легна вечер и да си го гушкам  Heart Eyes

# 33
  • плевен
  • Мнения: 643
Не понася чувалчета,имаме ги 4 бр. ooooh!
Ставах постоянно да го завивам и след 1 минута го чувах как изритва завивката  smile3515 .
Накрая намерих решението:вземам го да спи при мен и така го завивам без да ставам,че си го и целувам от време на време  Mr. Green Супер готино ни е така.А и нямам търпение да легна вечер и да си го гушкам  Heart Eyes

Супер решение но моето малко човече не иска така.Ако легне до мен той го обръща на игра и няма заспиване.И аз искам да си легна да го гушна но засега няма изгледи.Как го правиш??? newsm78

# 34
  • Мнения: 1 512
Аз реших този проблем със спално чувалче.Първите 2-3 вечери докато свикне с новата придобивка показваше недоволство.

# 35
  • София
  • Мнения: 2 009
Да не му е топло на детето? И аз държах 21-22 градуса, но дребен се изнервяше, въртеше и отвиваше. На по-хладно спи по-спокойно.

# 36
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
Да не му е топло на детето? И аз държах 21-22 градуса, но дребен се изнервяше, въртеше и отвиваше. На по-хладно спи по-спокойно.

Ако е завито може и да му е топло, но като се отвива се чудя дали не  и е студено ? newsm78

# 37
  • София
  • Мнения: 23 120
Най-лесният вариант на тази възраст е спалното чувалче. Има ги тънки и дебели, всякакви. Те ни бяха спасението преди време. Сега малката вече не може да спи в чувалче и положението е сложно (спи добре облечена и отвита)  Mr. Green

# 38
  • в илюзия
  • Мнения: 1 306
Дъщеря ми е постоянно отвита докато спи.
Пробвай с чувалче  Peace

# 39
  • Мнения: 221
И големият и малкият ми син спят открити,дори когато на мен ми е студено.Чувалчетата не успяха да ни решат проблема,защото малкия щом го сложехме вътре започваше да плаче и не спираше докато не го извадим.

# 40
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Ние спим в среднотънък чувал , в стаята е 22 градуса и нямаме проблеми за сега.

# 41
  • Мнения: 567
Пробвай с чувалче  Peace

# 42
  • Мнения: 431

Супер решение но моето малко човече не иска така.Ако легне до мен той го обръща на игра и няма заспиване.И аз искам да си легна да го гушна но засега няма изгледи.Как го правиш??? newsm78
Аааа и Давид не заспива така  Stop Колкото и да му се спи,веднага скача  Crazy. Първо го приспивам според приетия ритуал(при нас това е люлеещо столче) и го прехвърлям в кошарата му.Там спи,докато аз си легна(след около 2 часа).Пренасям го веднага при мен или след като се размрънка,че съм го "забравила" Simple Smile.Интересното е,че като спи при мен по-малко шава и по-малко се отвива,явно е по-спокоен  Peace

# 43
  • Мнения: 113
Ех... дъщеря ми никога не е спала завита, чувал не понася... Naughty, на 1.7 г. е и спи с толкова дрешки с колкото е стояла през деня, например ако е била с тениска и блузка/ чорапогащник и панталонче, махам само панталона, но другото остава, даже понякога добавям чорапки. При нас винаги има влага и предпочитам да съм сигурна. Не ставам да завивам Crossing Arms, безмислено е! Grinning. Все ми е правило впечатление по филми че бебетата никога не са завити.... Thinking. Лекари са ми казвали че стига да няма течение - няма проблем, но от мен съвет - не оставяите боси краката (това и бабите ще го кажат но.... Stop)
Успех и да не се разболявате!

# 44
  • Мнения: 1 103
И ние спим непрестанно отвити Thinking

Общи условия

Активация на акаунт