Постоянно се отвива

  • 4 856
  • 58
  •   1
Отговори
  • Мнения: 340
Малкия е на 2 месеца и половина. Проблемът е, че докато спи доста се върти и нарочно се отвива. Той се обръща на гръб от преди да направи месец, но сега вече си е направо въртене. А в стаята температурата е 22 градуса и не мисля, че е добре да спи отвит. Какво да правя?

# 1
  • Мнения: 4 111
Можеш да използваш спално чувалче, има и тънки. Аз използвах само като беше много малък сина ми. Сега постоянно спи отвит, като е беше по-студено му оставях чорапките на краката и спеше с по-плътни дрехи.

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 1 233
Моя син завит не спи  Grinning
Не мисля че е студено при 22 градуса, затова пък винаги му слагам чорапки ако гащиризончето не е от затворените.

# 3
  • Мнения: 743
И при нас е същото. Никога не спи завито това дете. А Цяла нощ не мога да седя будна да дебна, кога точно ще се отвие. Старая се в спалнята да е достатъчно топло, за да не настине. Като беше по-малка я слагах в чувалче и беше супер, ама сега не мога да намеря толкова голямо чувалче. А и тя не иска крачетата да са близко едно до друго. Така че й трябва чувалче, което да е с отделни крачета. Ако знаете къде има такива - казвайте!

# 4
  • Мнения: 1 174
Аз ползвах в началото спално човалче с презрамки на раменете, като потник, които се закопчават с копчета тик так. Беше много удобно и когато го вземеш да не го отгъваш. После преминах на по - голямо чувалче като спален чувал с цип от трите страни, като торба. Него ползвах и за количката. А пробвала ли си завивката му да я увиеш около него като пеленка и така да го сложиш да спи. Така едва ли ще успее да се отвие. Имам също една кръгла възглавница, такива има като подлакътници на дивани, ползвах я като го сложа настрани легнал да му подпра гръбчето да не се обръща, но пък се захлюпваше по очи, тъй че ако ти е много подвижно бебето - по добре чувалче  Peace

# 5
  • Мнения: 1 428
Спалното чувалче въобще не ми влезе в употреба.Не искаше да спи в него.И за сега постоянно я завивам.

# 6
  • Мнения: 351
Аз имам този проблем вече 1 година и 9 месеца!Чувал вече не понася моят син..много се върти а торбата му пречи и се буди!Сега всяка вечер ставам през два-три часа да го завивам.  ooooh!

# 7
  • Мнения: 1 174
И при нас е същото. Никога не спи завито това дете. А Цяла нощ не мога да седя будна да дебна, кога точно ще се отвие. Старая се в спалнята да е достатъчно топло, за да не настине. Като беше по-малка я слагах в чувалче и беше супер, ама сега не мога да намеря толкова голямо чувалче. А и тя не иска крачетата да са близко едно до друго. Така че й трябва чувалче, което да е с отделни крачета. Ако знаете къде има такива - казвайте!

Виждала съм такива като спален чувал големи колкото детско легло - 140 / 70, закопчава се с ципове от двете страни и колкото и да се фъчка не може да се отгъне, а си шава без нищо да му пречи на детето.  Ето тоя например е доста големичък: http://www.como.bg/detski-spalen-chuval.html пък иначе можеш обикновено шалте да го сгънеш на две и да му зашиеш един цип от двете страни и ще се получи наполовина по - малък спален чувал  Peace

# 8
  • Мнения: 99
 и ние сме същите!

# 9
  • Varna
  • Мнения: 191
Моят син също се отвива от момента, в който стана лято и тогава беше на 7-8 месеца (по-голям от вас), в момента е на 1,6 год. и спи завит първия си сън. След това става едно въртене докато се отвие и с крачета махне завивката от себе си и просто го оставям. Спи през повечето време отвит. Тъй като сте много малки, може да пробвате да спи с чувалче, има такива и без ръкави. Нас това ни спасяваше в тази възраст.

# 10
  • Мнения: 2 015
Пробвай с чувалче докато е по-малко, че после няма да иска да спи в такова нещо.

# 11
  • Мнения: 175
Пробвай с чувалче докато е по-малко, че после няма да иска да спи в такова нещо.


 Peace Така е! Дъщеря ми и свикнала и в няма проблеми,с отвиването също.

# 12
  • Мнения: 2 334
И аз имах същия проблем и ставах по 20 пъти на нощ да я завивам  Tired На 8-9 месеца опитах със спален чувал но не стана и само плачеше докато не и го махнах и реших че е по добре да ставам ,но като стана на една година и я намерих сутринта завита през глава така се уплаших че си казах по добре да реве 1 седмици от чувалчето от колкото да се задуши.Плака само първия ден че е с чувал но след това не съм имала проблеми.Сега си спя спокойно защото знам че колкото и да се върти няма да се отвие .Мой съвет купи си спален чувал.

# 13
  • Мнения: 542
то 22 градуса са си добре,ако се притесняваш да не му е студено просто му сложи по-дебела блузка!аэ никога не съм ставала да завивам малката,тя се се завива сама като и е студено,още от малка!

# 14
  • Мнения: 2 376
А в стаята температурата е 22 градуса и не мисля, че е добре да спи отвит. Какво да правя?


Ами при 22 градуса.. спокойно можеш да си го оставиш да спи по боди с къс ръкав. Или намали малко температурата.
За да не се отвива решението е чувалче, но имай впредвид, че за бебетата е много по-опасно да се претоплят, отколкото да са на по-хладно отколкото трябва. 16-20 градуса е нормална температура.

# 15
  • Мнения: 1 372
Ползвам спално чувалче от раждането на дъщеря ми. Тя постоянно се открива и й прави удовоствие да изритва одеалото. Друг е въпроса че сега вече разкопчава и маха и чувала.

# 16
  • Мнения: 3 695
Пробвайте със спално чувалче. Успех!  Peace

# 17
  • Мнения: 2 960
Пробвай с чувалче докато е по-малко, че после няма да иска да спи в такова нещо.
точно PeaceСинът ми от раждането е в чувалче,свикнал е!!
Много си го харесва и нямам притеснения за отвиване.Знае как се разкопчава ,но явно му е кеф да е сгушен вътре.
Удобно е !!

# 18
  • Мнения: 2 677
Единственото спасение е чувалчето.
Лошото е, че е много временно решение.

# 19
  • София
  • Мнения: 5 079
Купи му чувалче.  Peace

# 20
  • София
  • Мнения: 1 524
Пробвай с чувалче докато е по-малко, че после няма да иска да спи в такова нещо.

Абсолютно - ние сме така от малки и никога не я слагам в леглото без чувалче.

# 21
  • София
  • Мнения: 17 592
Спален чувал.

# 22
  • Мнения: 7 201
Аз имам този проблем вече 1 година и 9 месеца!Чувал вече не понася моят син..много се върти а торбата му пречи и се буди!Сега всяка вечер ставам през два-три часа да го завивам.  ooooh!
А аз вече 6 г. ... Tired Като вас сме,постоянно завиване.

# 23
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Моя син спи в чувалче от около 1 година.Супер е така,никви грижи.

# 24
  • Мнения: 2 447
Моят син също се отвива,но само когато му е топло.Ето снощи например,цяла вечер спа отвит-в момента в който го завия се събуждаше и почваше да реве.

# 25
  • Мнения: 194
Може просто да му е топло на детето, дъщеря ми спи отвита от самото начало, чувалите още на няколко месеца ги разкопчаваше, а като не успяваше - рев...докато не я отвия...Сега вече сама се завива като и е студено, но това се случва мноооого рядко. Като е свикнала от началото така, не сме имали проблеми с това - е, завивам я от време на време, но за успокоение реших, че това си е вид закаляване, в това време вече ходи полугола изкъщи и казва, че й е топло...Така че спокойно, не е толкова страшно според мен  Peace

# 26
  • Мнения: 1 155
От бебе, до сега спи с чувалче, купила съм й зимни и летни. Така реших проблема с отвиването и не се притеснявам, че ще настине. Peace

# 27
  • Мнения: 1 586
Моето дете и до сега постоянно се отвива,ставам и завивам,ако видя.... Crazyкато беше бебе спеше в спално чувалче,много е удобно в такива случаи! Peace

# 28
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 919
Аз лично си реших проблема с отвиването със спално чувалче.  Peace
Но така като гледам щом детето ти спи на 22 градуса и да се отвие няма място да притеснение. Това си е направо топло. За дъщеря ми, която е пролетно бебе препоръчаха такава температура при раждането, но тя беше преждевременно родена, тоест осмаче, и имаше малко по-строги изисвания по отношение на поддържаната топлина в стаята й. За нормално родено бебе, че и вече на два месеца и половина, 22 градуса даже е твърде топло. Вероятно и затова се отвива. Thinking

# 29
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
И моята дъщеря е постоянно отвита.Сега правя опити да спи в чувалче , но в него няма такава свобода да рита и не му се радва особено.

# 30
  • Мнения: 56
Моето бебе е на 4 месеца и ако просто й метна одеяло също се отвива. Със спалното чувалче зимата нямахме проблем, а откакто се позатопли времето и мятам едно тънко одеялце, като ръчичките й ги оставям отгоре, а краищата на завивката ги подпъхвам под гръбчето. При крачетата го оставям свободно, че обича да си ритка. Досега не се е отвила по този начин!

# 31
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 422
Ако успееш да го свикнеш да спи с чувалче, хубаво. Ако не- постоянно завиване  Tired Моята дъщеря така и не свикна с чувала. Освен това 22 градуса в стаята е напълно нормална Т за спане, едва ли ще настине.

# 32
  • Мнения: 431
Не понася чувалчета,имаме ги 4 бр. ooooh!
Ставах постоянно да го завивам и след 1 минута го чувах как изритва завивката  smile3515 .
Накрая намерих решението:вземам го да спи при мен и така го завивам без да ставам,че си го и целувам от време на време  Mr. Green Супер готино ни е така.А и нямам търпение да легна вечер и да си го гушкам  Heart Eyes

# 33
  • плевен
  • Мнения: 644
Не понася чувалчета,имаме ги 4 бр. ooooh!
Ставах постоянно да го завивам и след 1 минута го чувах как изритва завивката  smile3515 .
Накрая намерих решението:вземам го да спи при мен и така го завивам без да ставам,че си го и целувам от време на време  Mr. Green Супер готино ни е така.А и нямам търпение да легна вечер и да си го гушкам  Heart Eyes

Супер решение но моето малко човече не иска така.Ако легне до мен той го обръща на игра и няма заспиване.И аз искам да си легна да го гушна но засега няма изгледи.Как го правиш??? newsm78

# 34
  • Мнения: 1 512
Аз реших този проблем със спално чувалче.Първите 2-3 вечери докато свикне с новата придобивка показваше недоволство.

# 35
  • София
  • Мнения: 2 007
Да не му е топло на детето? И аз държах 21-22 градуса, но дребен се изнервяше, въртеше и отвиваше. На по-хладно спи по-спокойно.

# 36
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
Да не му е топло на детето? И аз държах 21-22 градуса, но дребен се изнервяше, въртеше и отвиваше. На по-хладно спи по-спокойно.

Ако е завито може и да му е топло, но като се отвива се чудя дали не  и е студено ? newsm78

# 37
  • София
  • Мнения: 23 098
Най-лесният вариант на тази възраст е спалното чувалче. Има ги тънки и дебели, всякакви. Те ни бяха спасението преди време. Сега малката вече не може да спи в чувалче и положението е сложно (спи добре облечена и отвита)  Mr. Green

# 38
  • в илюзия
  • Мнения: 1 306
Дъщеря ми е постоянно отвита докато спи.
Пробвай с чувалче  Peace

# 39
  • Мнения: 221
И големият и малкият ми син спят открити,дори когато на мен ми е студено.Чувалчетата не успяха да ни решат проблема,защото малкия щом го сложехме вътре започваше да плаче и не спираше докато не го извадим.

# 40
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Ние спим в среднотънък чувал , в стаята е 22 градуса и нямаме проблеми за сега.

# 41
  • Мнения: 567
Пробвай с чувалче  Peace

# 42
  • Мнения: 431

Супер решение но моето малко човече не иска така.Ако легне до мен той го обръща на игра и няма заспиване.И аз искам да си легна да го гушна но засега няма изгледи.Как го правиш??? newsm78
Аааа и Давид не заспива така  Stop Колкото и да му се спи,веднага скача  Crazy. Първо го приспивам според приетия ритуал(при нас това е люлеещо столче) и го прехвърлям в кошарата му.Там спи,докато аз си легна(след около 2 часа).Пренасям го веднага при мен или след като се размрънка,че съм го "забравила" Simple Smile.Интересното е,че като спи при мен по-малко шава и по-малко се отвива,явно е по-спокоен  Peace

# 43
  • Мнения: 113
Ех... дъщеря ми никога не е спала завита, чувал не понася... Naughty, на 1.7 г. е и спи с толкова дрешки с колкото е стояла през деня, например ако е била с тениска и блузка/ чорапогащник и панталонче, махам само панталона, но другото остава, даже понякога добавям чорапки. При нас винаги има влага и предпочитам да съм сигурна. Не ставам да завивам Crossing Arms, безмислено е! Grinning. Все ми е правило впечатление по филми че бебетата никога не са завити.... Thinking. Лекари са ми казвали че стига да няма течение - няма проблем, но от мен съвет - не оставяите боси краката (това и бабите ще го кажат но.... Stop)
Успех и да не се разболявате!

# 44
  • Мнения: 1 103
И ние спим непрестанно отвити Thinking

# 45
  • Мнения: 1 187
От раждането ползвам чувалче. Имам си летни и зимни. Така и аз спя по-спокойно.

# 46
  • Мнения: 27 524
Ами, слагай чувалчета - има всякакви - летни, зимни, с дълги ръкави, с презрамки, широки, тесни... И синът ми не спира да се върти и мята и още си спи с чувалчета, много съм доволна  Simple Smile

# 47
  • Шумен
  • Мнения: 67
До сега сме така, слагам и тънка блузка с дълъг ръкав и чорапогащник, температурата в стаята е около 20 градуса   Peace.

# 48
  • Мнения: 6 713
Чувалче ползвай - даже сега като го свикнеш - по-добре, че после може и да не иска

# 49
  • от Луната
  • Мнения: 1 752
Пробвай с чувалче докато е по-малко, че после няма да иска да спи в такова нещо.


 Peace Така е! Дъщеря ми и свикнала и в няма проблеми,с отвиването също.
При нас е същото. Само като беше малко по-топло спеше без чувал, но с пижама и чорапки, та и да се отвие да не настине

# 50
  • Мнения: 233
спално чувалче Peace

# 51
  • Мнения: 4 335
Чувалче е добро решение,ако иска бебето да спи в него.
Синьт ми сьщо много се отвива,вечер просто спи по дебело облечен и с чорапки.

# 52
  • Мнения: 247
Същия проблем имам и аз . Щом я завия започва едно пъшкане, въртене и накрая,ако не се е отвила се буди . Не знам при теб дали ще помогнат разните чувалчета ,но аз просто не я завивам . Температурата е около 25градуса и да чукна на дърво до сега не ми се е разболявала Praynig
Само ми е малко странно, защо когато мъжа си я взима да спят заедно, и я завива под неговото одеяло не смее да мръдне и спи, като препарирана

# 53
  • Мнения: 5 255
Чувалче или пижама от този тип  Peace
или

# 54
  • България
  • Мнения: 457
Решението е -чувалче  Peace И аз имах същия проблем,с чувала е супер

# 55
  • BG
  • Мнения: 123
Подариха ми такава ватирана пижамка, обличам го с боди,памучна пижама от същия тип и отгоре въпросната пижама. Не го завивам, а температурата в стаята е между 18 и 20 градуса. Чувалът ограничаваше движенията му и се будеше често. Сега спи спокойно.

# 56
Използвай спално  чувалче.

# 57
  • Мнения: 678
Спалното чувалче ни реши проблема  Peace Относно незавиването - все пак става въпрос за бебе на месец и половина и не ми се струва разумно да го оставиш да спи незавито  Rolling Eyes

# 58
  • Варна
  • Мнения: 1 817
И моята щерка постоянно се отвива. Обличам я с една дрешка повече, т.е. пижама и елече отгоре, за да не и е студено през ноща

Общи условия

Активация на акаунт