За и против детето да се кръщава на баби и дядовци

  • 16 136
  • 315
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 2 803

3.Признавам само една традиция, тази да се кръщават децата на светците от православния календар.

Peace Също така не да се чудиш кога ти  е именния ден, защото името ти няма такъв презник, да се търси под вола теле.

# 271
  • Мнения: 1 269
Харесвам традицията и я спазвам!Така няма да се загубим скоро като народ. Кръстих детето си и на двамата му дядовци! Надявам се и той някой ден да продължи традицията, ако не - здраве да е!

# 272
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Аз пък не харесвам тази традиция. И какво като не е кръстено на никой детето ще се загуби родата ли. Хайде стига глупости.

# 273
  • Мнения: 1 738
Ако родителите решат така, няма нищо лошо детето да носи името на баба или дядо. Но това решение да е взето от двамата, без натиск, скандали и прочиее. Нашето дете не е кръстено на баба или дядо. Имахме списък с 9 имена и след елеминиране на 8 от тях стигнахме до консенсус. Демокрация Grinning.

# 274
Здравейте Мамчета,

Аз съм твърдо против да се кръщават децата на баби и дядовци! Винаги ще има засегнати и обидени.

Нашите деца са кръстени на кръсниците ни!
Имаше сеири и панаири, НО ние така си избрахме и много си им харесваме имената!

ДА СИ ЖИВИ И ЗДРАВИ ВСИЧКИ ДЕЧКОВЦИ, ДА РАСТАТ ВЕСЕЛО И БЕЗГРИЖНО!

# 275
Държа да допълня, че много харесвам БЪЛГАРСКИ имена, а не например като заемки от латино-американски сериали!

# 276
  • Мнения: 1 418
когато бях бременна на моят мъж баба му реши да ме информира че първото дете се кръщавало на свекървата.Аз и отговорих че ако някой има претенции за име да вземе да роди той.Реших синът ни да се казва Александър като баща си.Харесваше ми името затова.После пак мърмореха защо така а отговора ми беше че като раждах мен ме питаха за името,а не тях LaughingТаткото естествено ги отряза от раз Grinning

# 277
  • Мнения: 14 654
Аз съм твърдо против да се кръщават децата на баби и дядовци! Винаги ще има засегнати и обидени.

Tова е най-тъпят довод, който обче се чете през ред  Rolling Eyes Ако роднините ви са идиоти ще има засегнати, ако са нормални хора - не.

# 278
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Янечек, при така поставената теза, 80% от поколението на родителите ни са идиоти  Laughing

# 279
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Янечек, при така поставената теза, 80% от поколението на родителите ни са идиоти  Laughing

 hahaha  rotfImbo rotfImao newsm10

# 280
  • Мнения: X
 #2gunfire Ще кръстя детето си с име което ми харесва!  Пък свекитата да се пукат от яд smile3533

# 281
  • Мнения: 718
И аз съм против децата да се кръщават на баби и дядовци. Е, ако много ви харесват имената - лошо няма, но не и само за да се спази  традицията. Сега с моят мъж чакаме бебче и живот и здраве ще му изберем име, което и на двамата се харесва  Peace

# 282
  • Мнения: 4 362
Децата ми са кръстени на баба си и дядо си.За мен има значение какво име носи детето ми,не искам като ме пита на кой е кръстено,аз да отговарям "ми на никой".Но това си е наш личен избор  Peace

# 283
  • Мнения: 2 084
Аз бях против, но склоних да е с първата буква. Децата се радват, че са кръстени на баба и дядо. Добре, че не съм се заинатила.

# 284
по принцип винаги съм била против тази традиция но... от личен опит разбрах че не е лошо да се направи стига да има причина за това. в моят случай имахме много трудности с мъжа ми напоследък и родителите ми бяха хората които дадоха всичко от себе си за да ни помогнат. затова сме решили в знак на благодарност да вземем първата буква на баща ми , но името като цяло ще е съвсем различно  Peace

Общи условия

Активация на акаунт