За и против детето да се кръщава на баби и дядовци

  • 16 133
  • 315
  •   1
Отговори
# 285
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Че то това с първата буква си е живо отбиване на номер  Grinning
Кристиян на дядо си Кънчо.

# 286
малко но от сърце  Party

# 287
  • Мнения: 657
Против сме и двамата със мъжът ми.Смятаме го за отживелица.Детето е кръстено на себе си Laughing

п.п. винаги съм се чудела на името на тв журналист Ричард Груев Laughing

# 288
  • Мнения: 191
Детето е кръстено на себе си Laughing


Това изречение няма никакъв смисъл. Много ми е странно като пишете така. По-правилно е да се каже, че не е кръстено на никой, а родителите (вие) сте му избрали името.

# 289
  • София
  • Мнения: 903
Не мога да гласувам, защото няма такава опция. Аз съм по принцип нито "за", нито "против". Всичко зависи от ситуацията. Ако въпросния дядо ( или баба) е свестен човек и името му е хубаво, защо да не си кръстя детето на него. Ако обаче не се разбирам с въпросния роднина или пък името му е някое смахнато, което аз не харесвам - няма да си кръстя детето на него, ако ще цял живот да ми се сърди.

За протокола: Моето дете не е  кръстено на никой роднина, а на героинята от един много хубав български роман. И да е имало сърдити по тоя случай никой не е посмял да си каже.  Twisted Evil А пък и не ме интересува - важното за мен е името да е хубаво и двамата с мъжа ми да го харесваме. Е, детето някой ден може да каже, че не му харесва, но... това никой не може да го предвиди.

# 290
  • Мнения: 1 350
tAНЯ 82,само да попитам,Ния ли се казва дъщеря ти ?
Или Ирина?
И двете имена страшно много ги харесвам Hug

# 291
  • София
  • Мнения: 614
Детето е кръстено на себе си Laughing


Това изречение няма никакъв смисъл. Много ми е странно като пишете така. По-правилно е да се каже, че не е кръстено на никой, а родителите (вие) сте му избрали името.

 newsm10 

И мен ме сърбеше да го кажа, но викам айде да не обидя някого  Whistling

# 292
  • Мнения: 657
Веднага се поправям  Grinning - дъщеря ми не е кръстена на никой.

# 293
  • София
  • Мнения: 903
tAНЯ 82,само да попитам,Ния ли се казва дъщеря ти ?
Или Ирина?
И двете имена страшно много ги харесвам Hug

Ния.  Peace

# 294
  • Мнения: 998
п.п. И аз така си помислих:)
Много красиво българско име.Да е жива и здрава малката.

# 295
  • Мнения: 721
дразня се от това, че в повечето случаи бабите и дядовците очакват внуците да са кръстени на тях, обаче не да се вземе само буквичката ами цялото име.вчера имахме личен празник в семейството и се заговори за имената на внуците на леля ми.започна жената да нищи темата и казва: Магито е уж на мен, Мирко и той ама само първата буквичка.е това УЖ ме влудява, значи родителите са я уважили, 15г си мислят че са и кръстили а за бабата е УЖ на нея.моята дъщеря е Деница и чух след време, че според баба и е уж кръстена на нея.бабата е Динка-е няма да стане и като си помисля, че името и беше един голям компромис заради наложения натиск и още повече ме е яд, че не си я кръстихме както бяхме решили преди това

Последна редакция: чт, 07 май 2009, 13:23 от zllate

# 296
  • Мнения: 1 749
дразня се от това, че в повечето случаи бабите и дядовците очакват внуците да са кръстени на тях, обаче не да се вземе само буквичката ами цялото име.вчера имахме личен празник в семейството и се заговори за имената на внуците на леля ми.започна жената да нищи темата и казва: Магито е уж на мен, Мирко и той ама само първата буквичка.е това УЖ ме влудява, значи родителите са я уважили, 15г си мислят че са и кръстили а за бабата е УЖ на нея.моята дъщеря е Деница и чух след време, че според баба и е уж кръстена на нея.бабата е Динка-е няма да стане и ката си помисля, че името и беше един голям компромис заради наложения натиск и още повече ме е яд, че не си я кръстихме както бяхме решили преде това
Ето затова родителите трябва да си кръщават децата както са решили,а не под натиска на някой.Не мога да си представя цял живот да ме е яд,че детето ми се казва по начин,който не ми харесва частично или напълно.

# 297
  • Мнения: 743
Против съм тези традиции.Ако го искаш наистина,ок,кръсти го на някого,но не и защото това се очаква да направиш Naughty!Чувала съм за баби и дядовци,които не поглеждали или не обичали внучето,защото не го кръстили на тях #Crazy!

# 298
  • Мнения: 30
аз честно казано също не го одобрявам много това кръщаване на баби и дядовци защото винаги ще има сърдити
когато бях бременна с първият ми син бяхме решили да е на свекъра ми , независимо дали е мъжко или женско, обаче той ни каза че ако е женско не иска да е на него
излезе мъжко и го записахме Теодор а свеки е Тодор
и оттогава се зарекох че имам ли второ ще  е на мъжа ми кръстено, каквото и да е то, без да се съобразявам с баби и дядовци
и така и направих, второто излезе мъжко отново и си го записах на бащата, както си бях наумила

# 299
  • Мнения: 571
Принципно и аз съм против. И моето дете не е на никой.
Със второто обаче съм решила да е на един от родителите на мъжа ми. Не заради традицията, а заради уважението ми към тях.
Все пак, пак ще е на буквичка ако го оценят - супер. Ако ли не поне името ще си ми харесва.

Общи условия

Активация на акаунт