За и против детето да се кръщава на баби и дядовци

  • 16 128
  • 315
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 8
ne sum protiv tradiciqta no ne sum i za...ochakvam dete i edinstvenoto koeto slysham ot semeistvoto na muju mi e che kak trqbva na nqkoi ot tqh i tova..nqmala sum izbor.. :cry:i prez dem zvunqt za da napomnqt...a inache nishto hybavo ne sum vidqla ot tqh kakvoto i da pravq vse sum loshata snaha i posle kak da iskam da go krustq na nqkoi ot tqh..

# 301
  • София
  • Мнения: 9 860
Голямата ми дъщеря е кръстена на свекър ми,малката-на майка ми.Имам предвид,че изцяло са на имената на дядо и баба-Бояна и Мария.Хубави хора са и двамата,имат хубави имена.Уважавам свекър си,обичам много майка си,не виждам защо да не си кръстя децата на тях.Е,на свекърва си не бих кръстила и още пет деца да имам. Laughing,но това е друга тема.

# 302
  • зад парка
  • Мнения: 1 583
Не съм кръстена на никой.

Оженихме се на 21-ви януари. Тогава баба ми ми каза, че с нейния мъж са се оженили на тази дата. (Дядо ми е убит 3 години и половина след това.) В тази секунда знаех, че повече няма да съм с този мъж. След 10 дни се разделихме, видяхме се за развода 3 и половина години след това и ето - вече година и половина не сме се виждали. Няма и да...

Ей това е съдба! Дали я ковеш сам или ти е привнесена  newsm78, не знам. Важно е да се учиш от грешното си поведение, да цениш и да се грижиш за това, което имаш.

Иначе харесвам ритуала детето да е кръстено на някой, когото цениш и уважаваш. Стига името да ти харесва.

# 303
  • софия
  • Мнения: 636
Аз съм за. Но само в случаите, че имената са свесни и добре звучащи в наше време. Кръстихме дъщеря ми на моята майка-Елена. Живот и здраве второто съм решила да го кръстя на свекър ми- ако е момче- Йордан, а ако е момиче-Даная.

# 304
  • София
  • Мнения: 614

Оженихме се на 21-ви януари. Тогава баба ми ми каза, че с нейния мъж са се оженили на тази дата. (Дядо ми е убит 3 години и половина след това.) В тази секунда знаех, че повече няма да съм с този мъж. След 10 дни се разделихме, видяхме се за развода 3 и половина години след това и ето - вече година и половина не сме се виждали. Няма и да...

Ей това е съдба! Дали я ковеш сам или ти е привнесена  newsm78, не знам. Важно е да се учиш от грешното си поведение, да цениш и да се грижиш за това, което имаш.

 

Това пък какво общо има с темата?? Thinking

# 305
  • зад парка
  • Мнения: 1 583
...
Това пък какво общо има с темата?? Thinking

Общото ми е още в главата явно  Joy

И то е , че е трябвало да нося нейното име. И в последния момент са се отказали.
А съдбата ни спрямо мъжете на живота ни е една и съща - не сме с тях.

# 306
  • София близо до Витоша
  • Мнения: 469
Нашата бебка трябва  да се роди през август и едва ли ще я кръстим на баби и дядовци. Ще има сърдити  Sunglasses затова ще я кръстим на нея си.

# 307
  • Мнения: 35
Не съм кръстена на никой.

Оженихме се на 21-ви януари. Тогава баба ми ми каза, че с нейния мъж са се оженили на тази дата. (Дядо ми е убит 3 години и половина след това.) В тази секунда знаех, че повече няма да съм с този мъж. След 10 дни се разделихме, видяхме се за развода 3 и половина години след това и ето - вече година и половина не сме се виждали. Няма и да...

разделили сте се с мъжа си 10 дена след сватбата ви,защото баба ти е овдовяла?!

# 308
  • Мнения: 92
И аз моята дъщеря не съм я кръщавала на никой.Избрах й красиво име,с което да се гордее един ден,когато се представя.Според мен името на човека оказва огромно влияние както на самочувствието,така и на съдбата.Трябва да се избира много прецизно.Погрешно е според мен да се спазват някакви отживели вече традиции да се взима името на някоя баба,дядо,леля и не знам кой още.И да,според мен също е вярно,че вземайки нечие име,носиш част от съдбата му след това.Не случайно повечето хора предпочитат да кръщават децата си с имената на светии-това е един вид надежда за специална грижа свише.

# 309
  • Мнения: 0
Моето мнение е, че не името на детето прави любовта му към бабите и дядовците. Така,че според мен няма място за сърдене от тяхна страна.

# 310
  • Мнения: 263
Много съм против тази традиция Naughty Ако името наистина е хубаво, ОК, ноо има потресаващи случаи от сорта на Груди, Наньо и т.н.
Дори се запознах с една мама чието синче е кръстено Васил - Георги. Тя милата искала Георги, защото детето си дошло с името (родено на 06.05), е дааа ама имат си и проклет дядо, който искал на него да е кръстено и...резултата е потресаващ Rolling Eyes

Както каза една съфорумка "Който иска да кръщава, да си ражда" Peace

# 311
  • Мнения: 87
нито съм 'за', нито 'против'
въпроса е как го чувстваш. дори не сме го обсъждали с мъжа ми. като бях бременна с първото дете и приятели ни попитаха как ще го кръстим, ние отговорихме почти в един глас: ми как - Иван (на свекър ми), второто като се разбра, че ще е момче беше ясно - на баща ми. и двамата дядовци си ги обичаме и уважаваме, имената са хубави, имат и имени дни.

# 312
  • Мнения: 41
  Аз лично се учудвам на хора,които държат на това детето да се кръсти на тях,че и сръдни има, а и после не му се обръща много внимание,не го обичат много,ако не носи тяхното име или поне първата буквичка. Моите деца си ги кръстих така,както на мен си ми харесваше- красиви и благозвучни имена със значение.

# 313
  • Мнения: 16
Моите бъдещи свекър и свекърва казаха че не държат да си кръщаваме децата на тях, даже свекървата каза че не иска на нея  Simple Smile

# 314
  • Мнения: 371
Кръстихме детето на баща ми.
Ако имаме второ също ще го кръстя на някой наш родител.

Общи условия

Активация на акаунт