страх ли ви е от промените?

  • 3 018
  • 74
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 17 592
 newsm78 ми май не, не се страхувах. Това не ме прави герой, а може би по- безотговорна...

# 61
  • Мнения: 755
Имам леки притеснения, как ще се справя с две съкровища в емоционален план. Страхувам се да не пренебрегна някой. Rolling Eyes Само това са ми страховете... за сега. Crazy

# 62
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Не не съм изпитвала страх. Детето ни бише планирано и съпруга ми ме остави аз да предценя кога съм готова за тази стъпка.

# 63
  • кв.Изток
  • Мнения: 1 219
Когато забременях с първото ми дете се чувствах така объркана.Не бях сигурна в себе си дали ще мога да се справя с отглеждането.Но с раждането на бебето нещата се променят.Ще осъзнаеш, че ти си целия свят за това безпомощно мъниче, а то пък се превръща в смисъла на твоя живот.Бъди спокойна и уверена, нещата се нареждат полека Peace

# 64
  • Мнения: 857
Страх - не. Беше ми любопитно, интересно и бях наясно, че нещата ще бъдат различни. Нямах и представа колко  Heart Eyes.

# 65
  • Мнения: 1 305
Аз бях повече объркана отколкото уплашена . Моята бременност беше планирана, но към края аз самата бях в голяма чуденка дали ще бъда добра майка, дали ще се справя.  Но като дойде момента си възвърнах увереността и сигурността в мен със самото раждане, и най вече когато видях дъщеря си.

# 66
  • София
  • Мнения: 1 395
Не ме е страх от грижите за бебето. Вярвам че си го обичам и ще си се грижа за него винаги, и все пак ще гледам да не го обсебвам че като знам какви има..

Страх ме е как ще се справям и с бебето и с мъжа. Той има нужда от 3 дни юркане един боклук само да изхвърли, седяли сме без брави, без лампи, само защото го мързи да свърши нещо. Ако не трябваше и за него да се грижа като за болен щях да съм спокойна, но уви.. А имаме и куче, което нямаше да е проблем, ако поне понякога мъжа я му чистеше, я го хранеше, я го извеждаше.. С тримата не мога да се оправям, а той твърдо отказва да махнем кучето, понякога имам чувството, че съм му чистачка и по милост живея тук.

# 67
  • Мнения: 204
Сега не толкова ,но преди да се роди дъщеря ми много се страхувах за куп неща ,от който много бяха глупави.Мислех си дали ще бъда добра майка ,дали ще се справя,дали няма да имам време за мъжът ми и т.н. ......

# 68
  • Мнения: 406
Нормално е човек да се притеснява как ще се справи. Но няма причина за страх - човек се научава на всичко   bouquet

# 69
  • Мнения: 2 478
Никога не съм изпитвала страх от раждането, по-скоро се страхувах как ще се справям с грижите по бебето. А то се оказа доста по-лесно от колкото си мислех, при положение, че почти сама го обгрижвах. Сега се притеснявам как го възпитавам, къде греша, кой е най-добрият подход, достатъна ли е само любов и т. н.

# 70
  • Мнения: 2 960
За страх не може и да става дума.През двете си бременности бях смела ,изпълнена с оптимизъм ,трепетно очакване ...летях в облаците.Явно при мен така се отразява хаосът от  гонещи се хормони.След раждането ,грижите ,безсънието-следва стъписване ,което слава богу е за кратко.
Има го обаче едно леко /или по силно/ притеснение дали всичко ще се нареди ,според очакванията ,дали ще достаги времето и силите за всичко.Следват тревоги около израстването,оформянето на характера ,насоките -правилно ли постъпвам ,къде съм права ,къде не.

# 71
  • Мнения: 11 607
Страх не съм изпитвала.......Но съм си задавала нормални въпроси.....По принцип с каквото и ново човек да се сблъска - винаги има въпроси в главата си. Като не е задължително те да са от страх продиктувани...А какво остава, когато се отнася за дете.......Въпроси, притеснения - това са нормални неща, както и радостта, щастието, любовта от появата на нов член на семейството......Вярвай,че с любов всяко предизвикателство ще преодолеете......

# 72
  • София
  • Мнения: 137
Притеснено ми е, трудно е още да си го представя. Това е друго човешко същество,  Simple Smileнашия живот ще се промени коренно...все пак ние сме си свикнали двамата, но вече го чакаме с нетърпение, за да си го гушкаме бебчо Simple Smile Първите промени при нас започнаха, ето изнесохме телевизора от спалнята

# 73
  • Мнения: 2 110
Страх не съм изпитвала ,защото  имам пълно доверие и знам ,че мога да разчитам на човека до мен !
Имам притеснения единствено за здравословното състояние на децата ми !

# 74
  • Мнения: 805
Преди първото се страхувах.
Сега съм станала толкова организирана  Embarassed, че и с пет деца ще се оправя...

Общи условия

Активация на акаунт