Когато близки и приятели те засегнат?

  • 6 529
  • 91
  •   1
Отговори
# 90
  • София
  • Мнения: 4 041
Ксения, ти явно си различна.  Peace
 Аз не мога да смятам на хората кувертите, не ме и засяга. Ако са преценили,че нямат 50лв за куверт-сигурно е така. И въпреки,че нямат 50лв за куверт, въпреки,че знаят,че мога да реагирам като теб и да се обидя, пак са ме поканили. Мен това ме трогва, теб те обижда, хора разни.

Това е мерило за тяхното приятелство и твоето самоуважение и достойнство. Да те трогне фактът че не си поканена и им се е досвидял куверт за теб, значи че нямаш капка самоуважение. Хора разни наистина, има такива постелки и лепки, че с нищо непробиваеми и неизгоняеми. Никакви унижения не могат да им накърнят самочувствието защото просто то липсва.

 Joy Joy

Ти наистина ли си толкова ограничена или се превземаш пред форума? Откак хвана мъжа си да кръшка, само за пари говориш. Наистина ли всичко смяташ в цена? То вярно,че човек за нещо трябва да се хване, но чак пък толкова насериозно да се вземаш-странно ми е.

# 91
  • Мнения: 676
Ксения, много зле звучи написаното от теб, без да се обиждаш.
Нима искаш да кажеш, че ако човек няма достатъчно пари и не може да си позволи да покани всичките си приятели, то по-добре да не прави сватба? Всеки сам решава за себе си, всеки знае възможностите си и това не опира до това колко ти е близък някой и колко държиш на него. Грубото в цялата история не е, че не са поканили авторката (защото явно само тя ги е приемала толкова близки, а те нея - не  Sad ), а в това, че са го крили и освен това са имали наглостта да я разпитват разни неща за сватбите, но не и да й кажат.

И понеже спомена това: "Някои даже без капка срам после устройват за потърпевшите купон с "трохи от царската маса"." няма как да не ти отговоря, защото аз съм една от тези безсрамни мизерници по твоите думи. Искрено се радвам, че моите приятели са ширко скроени хора и тъй като сме наистина близки сами могат да преценят дали мога да си позволя да направя голяма сватба и да поканя всички или не. Ако за теб х 50 лв. на човек е нищо - има хора, за които това са много пари. Ако имаш приятели, колкото пръстите на едната ти ръка - тогава разбира се, ще е скъперничество да не ги поканиш. Но човек, който има много приятели и няма достатъчно възможност да покани всички НЕ Е лош приятел.

Общи условия

Активация на акаунт