Варна и Бургас - качество на живот

  • 15 148
  • 184
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 2 590
Чудно защо от много варненци съм чувала,че южното черноморие винаги е било по-красиво и по-добре уредено от северното?  Wink
Аз съм чувала обратното от бургазлии, но нали всеки си има усещане и вкус. Е хайде да не зачекваме отново подобни теми. Конкретно темата е за качеството на живот.


А според теб качеството на живот какво обхваща? Само цените по магазините или и всичко заобикалящо?
Аз например къде говорих за цени по магазини ? newsm78
Тук беше намесено лично светоусещане и чувство за атмосфера., което за всеки е различно, нали така.
Точно от варненец и аз не съм чула подобно нещо.

# 136
  • Мнения: 2
Цените са нещо много относително.В Бургас можеш да пиеш кафе,както за 0.70,така и за 70 лева-"Копи Лувак"да речем.Така че,няма как да сравним.И двата града са на морето,така че не мисля,че има кой знае каква разлика. Wink

# 137
  • Бургас
  • Мнения: 2 090
Ау, темата възкръснала!  Laughing

Така...  продължавам да си мисля, че и Бургас, и Варна имат нещо много общо, даже прекалено общи неща! С тази разлика, че всеки от пишещите в тази тема влага свои лични мнения и усещания, всеки е от Варна или Бургас  Laughing

А за събирането и напиването, никой нищо не казва  Party

# 138
  • Мнения: 17
Чудно защо от много варненци съм чувала,че южното черноморие винаги е било по-красиво и по-добре уредено от северното?  Wink
Аз съм чувала обратното от бургазлии, но нали всеки си има усещане и вкус. Е хайде да не зачекваме отново подобни теми. Конкретно темата е за качеството на живот.


А според теб качеството на живот какво обхваща? Само цените по магазините или и всичко заобикалящо?
Аз например къде говорих за цени по магазини ? newsm78
Тук беше намесено лично светоусещане и чувство за атмосфера., което за всеки е различно, нали така.
Точно от варненец и аз не съм чула подобно нещо.


Към теб беше само първия въпрос и го зададох от любопитство какво мислиш,а не за да се заяждам. Да,чувала съм това мнение от варненци,но хайде да допълня,че от варненци пришълци - болната тема на някои варналии  Wink. Мимита права си,Варна и Бургас имат прекалено общи неща,но пустото им его на някои  Laughing

# 139
  • Мнения: 2 590
Ами и аз смятам, че градовете имат много общи неща.  Но не съм си позволила да се изказвам по подобен начин и да задавам провокативни въпроси относно другия намесен град в дискусията.
С така направеното уточнение, може. Защото едно са варненци, а съвсем друго варналии  Wink
И да аз не се кривя имам си его, но и пусто нападателно отношение от други. 

   И ето да кажа за качеството. Що годе съм доволна. Е в момента няма много работа, но то в цялата страна положението не е розово с тази криза. Преди нея обаче се намираше.
Живея в що годе спокоен квартал, добре уреден(самата ти го отбеляза). Има доста зелени площи. Имаме парк с детска площадка , както и Морска градина (естествено и Бургас си има), достатъчно голяма за чудесни разходки, а откакто е с подменени алеи и осветление още по-добре стана. Има нови игрища за практикуване на спорт (май беше безплатно ползването им). Намират се прилични заведения, също така се провеждат и други културни мероприятия. Има и скъпи магазини, има и евтини магазини. За всеки по нещо.

Сега да кажа от какво не съм доволна: определено трафика е доста натоварен, дупки колкото щеш, но тях къде ли ги няма newsm78. В някои квартали като Левски например, застрояването е много гъсто (за мое лично щастие не съм там) и просто липсва въздух между сградите, както и места за паркиране.
Явно и местата в детските градини и ясли са огромен проблем, но аз лично още не съм се сблъсквала с него. Силно се надявам скоро да се пооправят нещата. Знам , че има една нова градина вече, а и в момента май се строи още една.
Това за сега от мен.  Peace

# 140
  • Мнения: 17
Ето,градовете наистина си приличат и то много. Казала съм вече какво ми харесва и какво не и за двата града и няма да се повтарям. Това което най не ми допада в Бургас е въздуха,но пък и Варна си имат ТЕЦ-а и Соди Девня. Живяла съм във Варна малко повече от 20 год,а в Бургас от около 2 1/2 год,но с две ръце съм за Бургас.  Peace

# 141
а като цени на жилищата, има ли разлика между Варна и Бургас?

# 142
  • Мнения: 2 259
а като цени на жилищата, има ли разлика между Варна и Бургас?
Естествено.
Във Варна кв.м. е по-скъп и от София даже.
Бургас има да гонииииииии........

# 143
  • Мнения: 17
а като цени на жилищата, има ли разлика между Варна и Бургас?
Естествено.
Във Варна кв.м. е по-скъп и от София даже.
Бургас има да гонииииииии........


Ах,умрях си от яд  Mr. Green. Варна ни бие по цени на жилища,има да я гоним  Joy Joy Joy

# 144
  • Мнения: 296
[quote author=Vali Simple Smile .....Бургас има да гонииииииии........
Абе някой има какво да гони .... ама дали Бургас Варна по цени на имотите , или Vali Simple Smile някого за нещо... За всеки влак си има пътници. Различни са градовете по атмосфера. И да - във Варна има повече възможности за развитие и бизнес. И да - в Бургас е по-уютно. Т'ва за чалгата в Бургас е глупост - много по-малко е отколкото в други градове.
Към авторката - защо беше тази анкета ? От скука - за да гледаш сеир /предвидим е /, или си търсиш място за живеене ?

# 145
  • Варна/Лондон
  • Мнения: 1 441
Ау, темата възкръснала!  Laughing

Така...  продължавам да си мисля, че и Бургас, и Варна имат нещо много общо, даже прекалено общи неща! С тази разлика, че всеки от пишещите в тази тема влага свои лични мнения и усещания, всеки е от Варна или Бургас  Laughing

А за събирането и напиването, никой нищо не казва  Party
Нямам думи ,прочете ми мислите ....особено с последното .Бирата е от мен Hug

# 146
  • Бургас
  • Мнения: 2 090
Ау, темата възкръснала!  Laughing

Така...  продължавам да си мисля, че и Бургас, и Варна имат нещо много общо, даже прекалено общи неща! С тази разлика, че всеки от пишещите в тази тема влага свои лични мнения и усещания, всеки е от Варна или Бургас  Laughing

А за събирането и напиването, никой нищо не казва  Party
Нямам думи ,прочете ми мислите ....особено с последното .Бирата е от мен Hug

Ами хайде де!  Mr. Green
Но май никой от първоначално навитите за срещичка не се отзовава, хм.... Защо така, момичета?

# 147
  • Мнения: 17
Ау, темата възкръснала!  Laughing

Така...  продължавам да си мисля, че и Бургас, и Варна имат нещо много общо, даже прекалено общи неща! С тази разлика, че всеки от пишещите в тази тема влага свои лични мнения и усещания, всеки е от Варна или Бургас  Laughing

А за събирането и напиването, никой нищо не казва  Party
Нямам думи ,прочете ми мислите ....особено с последното .Бирата е от мен Hug

Ами хайде де!  Mr. Green
Но май никой от първоначално навитите за срещичка не се отзовава, хм.... Защо така, момичета?

Защото ще се даде повод за друга тема със заглавие "Бургаската или Варненската бира е по-хубава?".   Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 148
  • Мнения: 2 590
Е защо пък не срещата да е обща. Някъде по средата на неутрален терен. А по темата за бирата- и двете не стават  Mr. Green

# 149
  • Мнения: 17
Е защо пък не срещата да е обща. Някъде по средата на неутрален терен. А по темата за бирата- и двете не стават  Mr. Green

На мен пък ми харесва Бургаско-то  Grinning. А за терена-права си. Май е най-добре в Обзор - на половината път Бургас/Варна е и така няма да има сърдити,че едни бият повече път от другите  Mr. Green.

Общи условия

Активация на акаунт