Варна и Бургас - качество на живот

  • 15 150
  • 184
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 3 268
Добре,изключвам това със софиянци.Бургас ми е по-любим.Варненци не знам защо са приели,че от Варна по-хубав град няма.Е нека така си мислят.хората са с различно мнение по въпроса.

# 166
  • Мнения: 2 590
Ами не знам защо така са го приели, може би защото си милеем за родния град, може би от пристрастие, може пък за нас наистина да е така. Нямам нищо против други мнения, но и варненци си имат право на мнение. Аз доста отдавна се помъчих да сложа край на спора, но все не се получава.
Хора разни, вкусове разни, идеали разни и т.н.
 Мир.

# 167
  • Мнения: 3 268
И аз си милея за София,ама как да отрека,че е прашно,има страшни задръствания,хората са изнервени и животът е скъп.Не бих живяла на дуго място,но има си както хубавите,така и лошите неща.А с Бургас ме свързват спомени от моето детсво и може би това също оказва влияние върху мнението ми за този град.Последните 4 години прекарвам по една седмица всяко лято там и се чувсвам прекрасно.

# 168
  • Мнения: 2 018
В Бургас и градът ми харесва,и хората и атмосферата.Варна не ме кефи толкова,да не говорим колко те мразят като разберат,че си от София.Много е скъпо всичко,все едно си на кой знае какво място.Бургас е моят фаворит от двата града.

Права си,много си права  Peace

За кои хора говорите? Има ли разлика между варненци и бургазлии? Хората са си хора навсякъде. Ако си пич във Варна, ще си пич и в Бургас.  Laughing
flower, ти която си живяла преди във Варна. Да не мислиш, че stefani6 ще си промени мнението за варненката flower, само защото вече живее в Бургас?  Laughing

# 169
  • Мнения: 3 268
Абе,Варна ли,Бургас ли,като си с готина компания,имаш пари за харчене и си купонджийски настроен,навсякъде ще си изкараш добре. Grinning Иии,има ли я във Варна още тази пицария "Годзила"?По-хубави пици никъде не съм яла.

# 170
  • Мнения: 2 590
stefani6 ето и аз не съм си изкривила душата и преди 2-3 страници си написах, кое не ми харесва в моя град. Няма да се повтарям сега. Но всеки един град в България си има недостатъци, просто перфектен такъв няма. Ако има едно, няма да има друго и така. А и ти прекарваш там по седмица както каза и явно не обръщаш такова внимание и си запленена от спомени и гледаш да си прекараш почивката по възможно най-приятния начин. Не вярвам да има и бургазлия, който да каже, че в града му всичко е Тип Топ и няма проблеми.
Абе,Варна ли,Бургас ли,като си с готина компания,имаш пари за харчене и си купонджийски настроен,навсякъде ще си изкараш добре. Grinning
Ето тук си страшноооо права  Party

# 171
  • Мнения: 17
В Бургас и градът ми харесва,и хората и атмосферата.Варна не ме кефи толкова,да не говорим колко те мразят като разберат,че си от София.Много е скъпо всичко,все едно си на кой знае какво място.Бургас е моят фаворит от двата града.

Права си,много си права  Peace

За кои хора говорите? Има ли разлика между варненци и бургазлии? Хората са си хора навсякъде. Ако си пич във Варна, ще си пич и в Бургас.  Laughing
flower, ти която си живяла преди във Варна. Да не мислиш, че stefani6 ще си промени мнението за варненката flower, само защото вече живее в Бургас?  Laughing

О не,Бо! Мен изобщо не ме интересува,кой какво мисли за мен. За мен е важно семейството ми,родителите и семейството на брат ми да сме живи и здрави,а на другите прав им път ако не ме харесват. Изобщо не смятам да се променям за да им се харесам. Този който ме харесва,ще ме харесва заради самата мен, без значение дали живея в Бургас,Варна или Лондон. За мен странното е,че във Варна съм живяла толкова дълго време,там са роднините и приятелите,спомените...,а в Бургас съм едва от 2 1/2 год.,но Варна ми е като чужда. Изобщо не ми беше мъчно,когато си тръгвахме за Бургас преди няколко дена. А когато влязохме в Бургас,усетих едно такова странно чувство че все едно целия ми живот е минал тук. Стана ми много мило. Просто в Бургас има някаква магия. Тук също има неуредени неща,но е много по-спокоен и задружен живота в Бургас.

# 172
  • Мнения: 2 018
А когато влязохме в Бургас,усетих едно такова странно чувство че все едно целия ми живот е минал тук.

Аз изпитах същото, когато в ученическите ми години ме заведоха от у-ще на екскурзия във Велико Търново.
Абе сякаш бях живяла там. Магия - както казваш.

Абе,Варна ли,Бургас ли,като си с готина компания,имаш пари за харчене и си купонджийски настроен,навсякъде ще си изкараш добре. Grinning Иии,има ли я във Варна още тази пицария "Годзила"?По-хубави пици никъде не съм яла.

Има я.  Grinning И лятото на морето отварят пицария Годзила.  Peace

# 173
  • Бургас
  • Мнения: 1 270
За да не бъда обвинена в местен шовенизъм,да кажа,че летните ресторанти на Варна край морето са приказка. Нашите капани не могат изобщо да се мерят с тях.Още като се завъртиш край тях и те лъхва на загоряла мазнина от фритюрници.Отврат са.

# 174
  • Мнения: 17
За да не бъда обвинена в местен шовенизъм,да кажа,че летните ресторанти на Варна край морето са приказка. Нашите капани не могат изобщо да се мерят с тях.Още като се завъртиш край тях и те лъхва на загоряла мазнина от фритюрници.Отврат са.

То навсякъде е така. На мен най си ми харесва Океана,Джърсито,Хепито и Мистрала в Славейков-страшна кухня и няма чалга  Grinning.
Абе,Варна ли,Бургас ли,като си с готина компания,имаш пари за харчене и си купонджийски настроен,навсякъде ще си изкараш добре. Grinning Иии,има ли я във Варна още тази пицария "Годзила"?По-хубави пици никъде не съм яла.

Пробвай и в Акварела  Peace

# 175
  • Варна
  • Мнения: 25 255
А с Бургас ме свързват спомени от моето детсво и може би това също оказва влияние върху мнението ми за този град.Последните 4 години прекарвам по една седмица всяко лято там и се чувсвам прекрасно.

Сигурно оказва влияние и в това няма нищо лошо, напротив Hug
А варненци си милеят за родния град както и всички други хора. Нормално. Аз си признавам кусурите на нашия град, всеки ги вижда, няма какво да се правим на ударени. Но го обожавам, защото е моят роден град, защото моето детство е минало тук и с него ме свързват пък моите спомени.
Пък за биричка cheers викам да се съберем на Албата - и пици има  cook
Макар че и Годзилата верно си я бива Simple Smile

# 176
  • Мнения: 17
За да не кажат варненци,че само плюя града им  Grinning.  Любимото ми място от цяла Варна е Аквариума,по-точно заведенията. Страхотна обстановка и е добре помислено и за децата.

# 177
  • Мнения: 250
Варна или Бургас - има ли значение при положение, че става въпрос за МОРЕ! Понеже съм пристрастна, че съм от Варна и никъде другаде не съм живяла и не бих отишла / само за БГ / но ако трябва да направя своя избор - пак ще е на морето. Бургас ми харесва много, Балчик също / по-тихо и спокойно от Варна/, но на друго място само на гости.
Връзката с морето е неописуема - тя е за цял живот и затова където и да съм винаги ме тегли. И бургазлии и варненци знаят за какво става въпрос. Heart Eyes

Последна редакция: чт, 21 май 2009, 23:10 от Danito_t

# 178
  • Мнения: 17
Варна или Бургас - имали значение при положение, че става въпрос за МОРЕ!
Връзката с морето е неописуема - тя е за цял живот и затова където и да съм винаги ме тегли. И бургазлии и варненци знаят за какво става въпрос. Heart Eyes

 newsm10

# 179
  • София - Бургас
  • Мнения: 2 193
Съгласна съм с мнението, че в Бургас -  бургазлий няма, така както в София - софиянци няма!
 И Аз, и съпругът ми сме родени в София, но там в последните години е ад, преди 2 избягахме, дадохме си жилищата под наем, сега живеем в Бургас и се чувстваме перфектно, а за София не искаме и да чуем, особено мъжа ми..
 За две години с когото и да сме се запознали, всичките не приятели са кой от Пловдив, още едно семейство от София, от Варна, Габрово дори Средец от по - близките, Стара Загора и т.н, но Бургазлий не познавам!
Що се отнася до качеството на живот за Варна не мога да кажа, вно в Бургас е много по - добро от София!

Общи условия

Активация на акаунт