ОКТОМВРИйче щедро пола си показва,мама,татко то безумно радва!

  • 11 224
  • 294
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 23 112
Ипанемче,не им се чуди на хората.Май само в България има толкова раждания секцио.хората приемат секциото като наложителен и краен  ватиант.

# 256
  • Мнения: 183
Здрасти!

тук пак сте хванали много интересни темички. Аз качих моя списък в пошата ни. Който иска може да го погледне. Файла е Book1.xls и се опитвам да допълвам постоянно. Всъщност това си е работната ми "тетрадки" където си събирам информация. Скоро ще си попълня и какво в кой магазин съм харесала и на каква цена.....

За дрешките в начало... Според мен е добре да имате дрешки за мин 56см, защото иначе може и да не станат на бебето. Все пак по-големи дрешки може да му облечете, но по-малки.... трудно!

За кошарката... аз ще си купя преносима, но задължително с цип! Така бебо като порасне ще му отворя дупката и ще може да си мърда където иска. Другия плюс е че дори и с главата надолу да слиза трудно би се ударил, защото е ниско. С хубаво матраче.... става супер! Герчо, в тази връзка... ти какво матраче беше купила за Иван? четох че си ползвала такава кошара с него. Ако може да споделиш някоя препоръка (освен че трябва да е по-широкичка) за този тип детски легла....
Аз днес разглеждах едни каталози и дори си мисля да взема и подобно гардеробче (има едни сгъваеми с жип), дето после мога да сложа и на терасата дето се казва! Има и скринчета такива, но това е само хрумка за сега....
 Евентуално на един по-късен етап ще направя едно пълно обзавеждане на стаята. Искам като я почна да стане цялосто без да се чудя как да комбинирам старото с новото!

# 257
  • Мнения: 141
bunsy, но добре изглеждаш на снимките де:-) явно си свалила излишъка;-)

а списъкът е наистина страхотен. И аз си го запазих:-)

Що се отанся до раждането...май аз клоня повече към секциото .... Thinking но ще видим, живот и здраве. Бях попитала момичетата от Варна, за някакво много добра АГ клиника. Доста бургазлийки ходят там. Някой от Варна, може ли малко детайли моля:-)

Melly G, аз съм от Варна. Тук има няколко болници, където можеш да се насочиш- АГ болница, която е държавна, но има и ВИП етаж,където условията са по-добри, от към стаи , внимание и т.н,поне така съм чувала. Другата възможност е Майчин дом, която е частна клиника и третата възможност е Окръжна болница,където имат АГ отделение. Относно това кое от тези места е най-доброто, е много субективно .Аз ходя в Майчин дом, там смятам и да раждам. Всичко там обаче се заплаща, само няколко лекари работят със здравната каса ,но раждането пак е платено. Можеш да разгледаш сайтовете и на трите болници и да прецениш за себе си,къде ще те устройва .За Бургас и аз съм чувала ужасни неща за АГ отделението им и знам,че много бременни се насочват към Варна за раждане, а и за следене на бременността.

Може ли някой да ми прати паролата за пощата ни и за качване на снимки също?

# 258
  • Мнения: 152
И аз искам да помоля за паролата и ID на пощата.
Melly G, miracle82 ти е отговорила много точно. И аз ще раждам в частната клиника. Там родих и първия път.

# 259
  • Варна
  • Мнения: 18
Докато ви изчета и си забравих мисълта!
Миналата година за БХС ми взеха 40 лв., мисля, в МД, а сега ходих в Терапията и ми взеха 25лв. Тук го правят на жени над 30 години.
А дрехите за бременни- обиколих вси4ки магазини и нямаше нищо, което да ми допадне и да ми стане. Едва вчера намерих един сукман, дънкин, който ми допадна и си го взех. А нямаше цена под 50лв. на нито една дреха в магазина! Но си го купих, че няма кво да нося. А колкото до килцата - от миналата година си имам 10кг. отгоре и сега още не съм качила. Имам си го и коремчето и хората не могат да разберат, че сега то се пълни от друго Simple Smile Само ми казват,че съм напълняла, но не им минава друга мисъл в главите. А и аз не казвам, не ги вадя от заблудата им. Този път сме решили да не казваме на никой, докато не си проличи,тогава вече няма  как  Laughing . На лекциите в МОЛа във Варна ходих  на последната и ми хареса. Смятам и на следващата да отида.
За срещата на варненките - стига да не е през празниците, че няма да съм тук, и аз ще се включа.
И още нещо щях да пиша, но...

# 260
  • Мнения: 1 107
Момичета , вижте какво филмче намерих- йога за бременни . Бяхме обсъждали по-рано гимнастиките и сега го свалих и аз. Дано ви хареса- качеството е добро.

# 261
  • София
  • Мнения: 969
Здравейте,
включвам се набързо. Мога да се включвам само докато дребната спи, после няма вече кога, следва следобедна закуска, ако има такава изобщо и излизане навън. Обува си обувките, якето и ме чака на вратата. Та да ви кажа, аз съм си вкъщи, но съм си на работен ден. Сутрин сме минимум по 3 часа навън и следобяд по 4.
Та вчера да ви кажа за прегледа при ортопеда. Ами най-вероятно е от претоварване. Прави ми разни раздвижвания на краката, по корем, по гръб, кара ме да ходя на пръсти на пети, пита ме кога ме боли и къде. Като лежах нямах никакви болки. Обясних му че с първата бременност съм качила 22 кг и той каза това не е добре за ставите, все едно не си го знам. Казах му че лятото съм тичала много след детето и след като съм почнала работа вече не съм имала болки. Каза че може да има разтегнати сухожилия или мускулни влакна, но според него нямало патологични отклонение. Посъветва ме след 6-ия месец да избягвам да вдигам детето и да не тичам много, а само разходки. Е това няма как да стане при мен. И каза след бремеността, ако пак имам оплаквания пак да ида и това е. Нищо не ми каза съществено.
Като гледам колко неща сте накупили вече. Аз само една активна гимнастика. После ще видя. Сигурно ще поръчам на някой шезлонгче. Дрешки разбира се ще пазаруваме синички и зеленички, ако се окаже вярна прогнозата за момче.
Довечера може пак да се включа
Приятен ден от мен и да се пазите  Hug

# 262
  • Мнения: 2
Може ли и на мен да дадете паролата за пощата и за качване на снимки  Grinning
Мерси предварително!

# 263
  • Мнения: 58
bunsy, но добре изглеждаш на снимките деSimple Smile явно си свалила излишъкаWink

а списъкът е наистина страхотен. И аз си го запазихSimple Smile

Що се отанся до раждането...май аз клоня повече към секциото .... Thinking но ще видим, живот и здраве. Бях попитала момичетата от Варна, за някакво много добра АГ клиника. Доста бургазлийки ходят там. Някой от Варна, може ли малко детайли моляSimple Smile

Вероятно имаш впредвид Майчин дом Варна. Аз  ходя там на ЖК и смятам да раждам там, на този етап съм много доволна. Прави ми впечатление че паркинга е пълен с коли с бургаски номера.Ето тук можеш да погледнеш по подробно www.maichindom-varna.com.

# 264
  • Мнения: 183
Аз забравих преди малко да ви покажа тумбачето си от тази сутрин. Ето тук е. Днес не мога да вляза в снимка.бг нещо..... не ми зарежда.

аз за раждането вече незнам какво да правя! Колкото повече разпитвам и се интересувам, толкова повече се отчайвам! Много ме е яд че няма басейн във Варна. Много искам да раждам във вода.

Бебко днес, а и вчера е много активен. Не спира да се върти и да ме подритва.

# 265
  • Мнения: 199
Момичета, чак сега се сетих да си запазя час за Др Марков за втора ФМ и съответно има свободен чак за юли ooooh! Sad. Много ме е яд, че проспах така нещата. За Фемина скоро бяхте споменали, че май има часове за юни, така ли беше? И може ли да ми препоръчате при кого да отида там и да ми дадете телефон, че пък сайта им нещо не работи Whistling. А във Фемина какъв беше случая правят само ФМ без Фетална кардиография така ли беше? Ох как ми се щеше да ида при Марков Crazy
Благодаря ви предварително за помощта Hug

Sofy аз имах големи проблеми със ставите предната бременност, но към края,  болеше ме ту единия, ту другия крак горе в ставата ,че имаше дни в които не можех да ходя.  След раждането нямах проблеми. На ортопед не съм ходила, но другите лекари казаха, че е от килограмите и разширяването на таза Thinking Дано скоро да отшуми при теб.

# 266
  • Мнения: 2
Аз също още не съм мислила къде ще раждам, иначе на консултации ходя в Курортна поликлиника (Варна) и съм доволна, засега.

# 267
  • Мнения: 3 641
Мууни, много сладко коремче Heart Eyes За раждането във вода не се ядосвай.Знам много случай в които не се получава и те препращат за секцио или естествено. Hug

# 268
  • Мнения: 23 112
Лилчо,там знам,че хвалят Врагалева,прочети теми във форума.
Мууни,супер коремче имаш,малко и стегнато.Обещавам и аз скоро да пусня моя...хм...шкембак.
Моето бебе не е много активно,подритва,но не непрекъснато.И Дани не еме ритал много,за което съм благодарна,естествено .Wink

# 269
  • Мнения: 15
Здравейте мили мами!
Сега сядам да ви изчета,защото съм го ударила на голямма почивка тези седмици в които съм в болнични! Peace Скоро започваме и ремонт на стаята за бебока ,че времето лети неусетно.Дрехите вече не ми стават-коремчето расте.След 3 седмици съм на ФМ.
Приятен ден!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт