ОКТОМВРИйче щедро пола си показва,мама,татко то безумно радва!

  • 11 206
  • 294
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 3 988
MVinzens, далеч не винаги има разкъсвания при "нормалното" раждане. С необходимата подготовка (масажи на перитонеума напр.) могат да се избегнат разкъсвания или евент. епизотомия.

Тук е момента да се уточни, че има естествено (вагинално без упойка) и стандартно вагинално с упойка (в най-честия случай епидурална).

Както вече споменах, изборът на един или друг вид раждане зависи от цялостния мироглед на една жена - колкото по-натурално/органик/био/духовно ориентирана е, толкова повече везните клонят към естественото.

Раждане с пълна упойка за мен, но и за много други майки, би било равносилно на отнемане на спомена за скъп момент. Не съм раждала до сега, но съм чакала тази бременност толкова години, че някак си идеята да родя, без да присъствам активно ми е противна. Ще се събудя, ще лежа в леглото и след часове или дори чак на другия ден, ще ми дадат детето/децата... Абсурдно е...
При секцио положението е сходно (с уговорката, че става дума за общия случай) - раждаш, показват ти го и после го виждаш чак на другия ден...

Освен кръвозагубата, шевове, евентуални усложнения както при всяка операция и възстановителния период, които точки против не ми се виждат много сериозни.

Ако това, което си изброила, не ти се струва "много сериозно", може би емоционалния елемент, за който споменах горе, ще ти се стори достатъчна причина. Ако не - ми... здраве, свят широк, хора всякакви...  Grinning

Най-важното е да направиш информиран избор. Чети про и контра, гледай филми, дискутирай, разпитвай и чак тогава прецени.

Аз много искам да си родя вагинално близнаците и ще направя всичко, което зависи от мен, за да го осъществя. Ако пък се стигне до секцио, ми каквото е писано...

# 286
  • Мнения: 571
Момичета много сте прави за по-естественото раждане. Не е лошо, стига всичко да е наред.
При мен обаче не беше. Аз бях с ужасни болки часове наред, с 37 вътрешни шева, външните изобщо не ги броя. А детето за да го извадят му счупиха ключиците.
Отделно беше полузадушено, лилаво като патладжан и грам не изплака. Незнам колко емоционален ви се струва момента.
Приеха го в интезивно за 24 часа. А аз бях със треска задрямвах и се будех на пресекулки с мисълта дали е живо изобщо.
Никой и нищо вече не е в състояние да ме накара вече да раждам така...
Но както казах всеки решава за себе си. Важното е всичко да е ок, и да са живи и здрави и бебето и майката.
А кой как родил, затова вече има избор...  Hug


# 287
  • Мнения: 103
лелееее, едираааа  Shocked
ти си герой!  Confused

# 288
  • Мнения: 1 107
Изцяло подкрепям мнението на Кюбит за информирания избор - разбира се има жени, които имат панически страх от естествено раждане, както и други от цезаровото сечение. За съжаление усложнения има и при двата случая, но все пак всички знаем, че раждането е занимание рисковано Wink Обаче каква цел има накрая, нали?
Бях пуснала в една тема клипове на цезарово сечение (много точно се вижда какво правят там) и лично аз бях изумена от кървенето на матката при операцията. После рабрах, че това е нормално поради силната й  кръвноснабденост, но въпреки това ми се видя доста страшно Shocked Който носи на подобни гледки- в youtube има доста филмчета.
Важното е да не се паникьосваме от сега (аз по принцип съм малко паника, въпреки, че се опитвам да се информирам уж Wink) и да мислим рационално, но и положително  Grinning

edira -съжалявам за преживяното от теб Sad

# 289
  • Мнения: 571
Благодаря за съчувствието  Hug
Не искам да плаша никого. Има го и другия вариант, влизаш изплюваш го за 1 час и после няма възстановяване няма дявол...
Но има и случаи като моя. Така, че и при най-малкия намек, за тесен ханш или за проблем при нормално не бих съветвала никого да рискува да ражда така.
Колкото и природно да изглежда. Като кърменето - уж е естествено, но не всички успяват...

В заключение важното е да си ги износим и да имаме доверие на докитата си. Мисля, че не биха ни дали лош съвет.

П.С. Тази вечер си купих количката и пърхах от щастие покрай нея. Първата ми покупка за бебето  Joy
Слагах дъждобрани, сменях кошове - голяма радост вкъщи. И баткото се уби да я бута напред назад из хола. Сега мисля да я вдигна върху гардероба, защото котарака ми също я хареса  Joy
Лека вечер и хубави сънища на всички  Hug

# 290
  • Лавал-Пловдив
  • Мнения: 374
Едира, напълно те разбирам за количката - аз съм така с креватчето ( то си е цяли креватище де )
Подариха ни го преди месец и сме си го сглобили в спалнята отстрани до леглото, с мартака, с чаршафите, с въртележката отгоре. Така си седи и чака  Laughing Heart Eyes Децата само се навъртат около него. Голяма тръпка е.

# 291
  • Мнения: 103
Едира, честито. много мило ми стана!
пожелавам и аз лека нощ!

# 292
  • Мнения: 3 988
Едира и Гърл, точно както казвате е. Има страшни раждания и от трите вида (естествено, вагинално с упойка и секцио). Филмчета и инфо има колкото човек дори не може да си предстви...  И с тесен, и с широк ханш, може да има проблем при вагинално раждане. Не само ханша е фактор, който трябва да се вземе под внимание.
Най-най-важното е жената да се чувства сигурна в избора си. Вече се повтарям.  Wink

Честита ти количка, Едира.  Grinning
Аз смятам моята да я купя след като се родят.  Peace

# 293
  • Мнения: 68
Леле Кюбит, мерси за изчерпателния отговор!  Hug Наизуст ги знам всички модели на Гап. Май ще поръчам от там и като стигна на място ще сменям...
За раждането- аз раждах нормално, не мога да изтъкна конкретни предимства. Но моята история е далеч по-различна от тази на милата Едира. На мен ми започнаха контракцийте, стигнах в МД с 4см. разкритие, след 1ч. ми сложиха епидурална след което възкликнах "Господ здраве да дава на хората, които са я измислили тази упойка!!! Дайте ми още 3 бебета и тях ще ги родя!" По време на цялото раждане усещах как напъвам, виждах, чуствах и чувах всичко. Видях бебето веднага като излезе и го целунах по лигавата главичка, от която си помням че ме беше гнус.... Имаше странен вкус  Joy
И аз смятам, че пълната упойка не е за мен..... Да си видиш бебето за първи път веднага е незаменимо.... Толкова мръсно и сбръчкано никога няма да го видиш  Joy
Една приятелка роди секцио с епидурална, каза че било най-ужасното в живота и защото чувала лекарите как си говорили: "Сега срежи тука, попий там, опа че много кръв, попивай по-бързо!", чувстала как я срязват и как издърпват бебето. Каза че имала чуството че са и изкарали всички вътрешности и след като извадили бебето ги наместили обратно. Зашиването накрая било съпроводено и с болка, защото вече упойката отпускала  #Crazy Това за органите най-много ме смути, тя сподели че наистина вярва че са и пипали органите, ама нали има параван...... А, и това също и било много гадно с паравана....

# 294
  • Мнения: 0
Новата тема момичета  ЦЪК

Общи условия

Активация на акаунт