Как се борите с високата температура???

  • 6 735
  • 96
  •   1
Отговори
# 60
  • Bristol
  • Мнения: 9 370
Парацетамол и Ибупрофен ( със съответните им търговски наименования) се редуват през 2-3 часа. Събличала съм го чисто гол. В изключително редки случаи съм правила компреси от чиста вода.

п.п. Течен аналгин ( и въобще всякакъв) не се дава на деца. Както и аспирин!
Дава се , дава се , особено пък в детските болници как го дават ooooh!... но това е друга тема.

Добре, виждам, че това явно е масова практика в България. Никой не се обезпокоява от факта, че Metamizole Sodium може да причини Апластична анемия дори и от само един прием при малките деца... Sad Не знам как да си го обясня...
До 1970 година аналгинът се е ползвал масово по света, тогава откриват за страничния ефект. Вероятността да се получи този страничен ефект е много малка, въпреки че усложнението е опасно и фатално. Някои страни изцяло забраняват ползването на аналгин, Швеция, САЩ, Япония, Австралия, Иран, част от страните в ЕО, общо повече от 30 страни. Други продължават да го продават, но само с рецепта, например Германия. В трети се продава свободно в аптеките, Испания, Мексико, Индия, Бразилия, Русия, Турция, Македония, България, Румъния, Израел ... Информацията е от Уикипедия.

# 61
  • Мнения: 1 380
Ако Т е над 39 градуса слагам свещичка Нурофен...
Ако е около 38 давам Беладона, иначе чакам сама са се пребори с вируса.

# 62
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
За температура досега съм давала само Панадол.
Най-високата беше 38.5.

# 63
  • София-Дружба 2
  • Мнения: 1 192
Освен обичайните лекарства пълня коритото с вода около 37- 38 градуса и оставям детето да си поиграе вътре, докато се поохлади водата- около 30- 40 мин.
Определено има ефект.

# 64
  • Мнения: 789
Давах  последователно Панадол и Нурофен(през 4 часа),случвало се е и да увивам ходилцата и дланите с мокри кърпи.

# 65
  • Мнения: 4 335
Редувам Панадол и Нурофен.Компреси с оцет и вода, а гьрба го мажа сьс сапун.

# 66
  • Мнения: 1 725
При нас панадола и нурофена не помагат, дори и хексалгина (единия път само помогна, а втория и третия не). В чаршаф с оцет стана работата - плака от шока, но поне беше за кратко. Другото мокрене с вода и по-продължително ми се вижда по-гадно - моята пак реве, съответно много по-дълго заради доста по-продължителната процедура. Само да уточня, че говоря за дете над годинка.

# 67
  • Мнения: 6
Редувам Панадол с Нурофен, защото ако давам само от едното, ще превишим дневната доза, а температурата ни не спадаше - 39,5 и нагоре.
След като е натъпкана с тези двете и не спада, слагам на главата кърпа/тънка шапчица, напоена с оцет+вода, на краката обувам тънки чорапки, натопени в същото. Като поизсъхнат, пак ги натопявам и пак и ги слагам.
След като пак не спада, детето е само по гащички и потник, завито с нещо леко, и, изкарвам първо едната ръка извън завивката, обтривам без много да натискам с кърпа, натопена в оцет+вода, малко да поизсъхне и я прибирам пак под завивката, след това правя същото и с другите ръка и крака.
И накрая вече (ако не спада), като крайна мярка по съвет на лекаря 10 капки течен аналгин (за дете на 1,5 г.).
При нас много висока вдигаше и много бавно спадаше. Към 4-5 ч сутринта, след всички гореописани процедури, темп. спада, оставям я вече да спи, и тъй спада, че направо пребледнява много и "на замръзване я кара". През деня е добре, играе, а вдигането започваше след 1-2 часа след полунощ.

Сега, след като поотрасна, не вдига вече толкова висока температура.

# 68
  • Мнения: 2 011
Досега само веднъж вдигна Т от един летен вирус.Редувах свещички Ефералган и Нурофен през 2-3 часа,защото бързо се вдигаше над 39.Не бих рискувала с аналгетик.

# 69
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Извинете ме,но не исках да пускам цяла тема и тази е много подходяща за въпроса ми.
Малкия е с ангина и от 2 дена се борим денонощно с Т.Варира и се сваля трудно,особено вечер.Сега е с 38,6.В 21ч му давах Хексалгин и му направихме един много бърз душ с хладка вода.Тогава беше 39,3.Но не иска да спада повече.Оттогава не сме спряли да правим компреси на челото и да слагаме оцетни чорапки.И не и не!!!!Мисля,да му дам Нурофен.Не съм му давала тея дни.Все Панадол и Хексалгин ,защото все е висока....
Въпроса ми е кога най-рано мога да му дам Нурофена,от приема на Хексалгин са минали почти 2 часа.Колко да чакам и да му давам ли изобщо?

П.П Пак много дълго стана,съжалявам....

# 70
  • Мнения: 6
Извинете ме,но не исках да пускам цяла тема и тази е много подходяща за въпроса ми.
Малкия е с ангина и от 2 дена се борим денонощно с Т.Варира и се сваля трудно,особено вечер.Сега е с 38,6.В 21ч му давах Хексалгин и му направихме един много бърз душ с хладка вода.Тогава беше 39,3.Но не иска да спада повече.Оттогава не сме спряли да правим компреси на челото и да слагаме оцетни чорапки.И не и не!!!!Мисля,да му дам Нурофен.Не съм му давала тея дни.Все Панадол и Хексалгин ,защото все е висока....
Въпроса ми е кога най-рано мога да му дам Нурофена,от приема на Хексалгин са минали почти 2 часа.Колко да чакам и да му давам ли изобщо?
П.П Пак много дълго стана,съжалявам....
Desert`Rose,
Това, което писах по-горе се отнасяше точно за ангина (гнойна), когато детето ми беше на 1 г. и 4-5 мес. На колко е твоето?
Според мен непременно трябва да се консултираш с личния лекар, дори и по телефона - за временната ситуация и последните промени в състоянието на детето!!!
Лекарката ни предупреди, че при ГНОЙНА ангина така се поддържало висока Т. в продължение на 3-4-5  дори дни.
Значи, както казах, аз съм давала и от двата вида лекарства за Т. (Панадол и Нурофен), редувайки ги и през 3-4 часа. Например, в 9 ч.-Панадол, в 12 ч.-Нурофен, в 15 ч.-Панадол и т.н., защото ако давах само от едното нямаше да ни стигне дневната доза. И останалите процедури с оцет. 10-те капки течен аналгин (или каквото там имаш-Хексалгин) само като последна крайна мярка!

Но, пак ти казвам, свържи се с личния лекар. Той затова е такъв и носи отговорност за вас, особено що се касае за малко дете. Длъжен е да се отзове!

# 71
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
пропуснах преди да споделя,че лекарката ни каза в много тежки случаи,около 39,5-40 градуса,че могат да се комбинират Хексалгин със свещички Ефералган.не съм го пробвала обаче,не знам доколко помага наистина.

# 72
  • Мнения: 221
При нас помагат само свещичките.

# 73
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Desert`Rose,
Това, което писах по-горе се отнасяше точно за ангина (гнойна), когато детето ми беше на 1 г. и 4-5 мес. На колко е твоето?
Според мен непременно трябва да се консултираш с личния лекар, дори и по телефона - за временната ситуация и последните промени в състоянието на детето!!!
Лекарката ни предупреди, че при ГНОЙНА ангина така се поддържало висока Т. в продължение на 3-4-5  дори дни.
Значи, както казах, аз съм давала и от двата вида лекарства за Т. (Панадол и Нурофен), редувайки ги и през 3-4 часа. Например, в 9 ч.-Панадол, в 12 ч.-Нурофен, в 15 ч.-Панадол и т.н., защото ако давах само от едното нямаше да ни стигне дневната доза. И останалите процедури с оцет. 10-те капки течен аналгин (или каквото там имаш-Хексалгин) само като последна крайна мярка!

Но, пак ти казвам, свържи се с личния лекар. Той затова е такъв и носи отговорност за вас, особено що се касае за малко дете. Длъжен е да се отзове!
Сега идвам от лекарката.Смени му антибиотика и каза,че е пълен с гной......Събрали се били сливиците.....Ако до 2-3 приема от новия АБ няма спад във високата Т,която стана почти постоянна,ще влизаме в болница!Молете се,много съм притеснена!!!
Благодаря ви!

# 74
  • София
  • Мнения: 44 245
 Hug
дано всичко е наред....
но всъщност при гнойни ангини аб помага бързо..

Общи условия

Активация на акаунт