Как се борите с високата температура???

  • 6 737
  • 96
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 734
Desert`Rose , дано всичко бързо да се оправи и да се разминете с влизане в болницата  Praynig

# 76
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Парацетамол и Ибупрофен ( със съответните им търговски наименования) се редуват през 2-3 часа. Събличала съм го чисто гол. В изключително редки случаи съм правила компреси от чиста вода.

п.п. Течен аналгин ( и въобще всякакъв) не се дава на деца. Както и аспирин!
Дава се , дава се , особено пък в детските болници как го дават ooooh!... но това е друга тема.

Добре, виждам, че това явно е масова практика в България. Никой не се обезпокоява от факта, че Metamizole Sodium може да причини Апластична анемия дори и от само един прием при малките деца... Sad Не знам как да си го обясня...
До 1970 година аналгинът се е ползвал масово по света, тогава откриват за страничния ефект. Вероятността да се получи този страничен ефект е много малка, въпреки че усложнението е опасно и фатално. Някои страни изцяло забраняват ползването на аналгин, Швеция, САЩ, Япония, Австралия, Иран, част от страните в ЕО, общо повече от 30 страни. Други продължават да го продават, но само с рецепта, например Германия. В трети се продава свободно в аптеките, Испания, Мексико, Индия, Бразилия, Русия, Турция, Македония, България, Румъния, Израел ... Информацията е от Уикипедия.

Странични реакции с опасни последствия дават почти всички лекарства - за справка - прочетете коя да е листовка на кое да е лекарство. Страничните реакции са само поводът да се спре лекарството от производство. На никого не му е изгодно да се произвежда евтин аналгин, амидофен, аналгин-хинин, като могат да се продадат скъпите им варианти с цветни опаковки и дъх на ягодки...

# 77
  • Мнения: X
Аптечката ми е много богата,за моя радост рядко я отварям Praynig(пупу)
Иначе Нурофен,Панадол-сиропчета,при нужда може през 3 часа.
В КРАЕН случай имам Хексалгин(капки),изписани от лекаря.
Ако се наложи мажа с оцет и хладка вода (50:50),сваля бързо,но е временно.

 Desert`Rose ,дано да ви се размине болница Praynig

# 78
  • Мнения: 275

Странични реакции с опасни последствия дават почти всички лекарства - за справка - прочетете коя да е листовка на кое да е лекарство. Страничните реакции са само поводът да се спре лекарството от производство. На никого не му е изгодно да се произвежда евтин аналгин, амидофен, аналгин-хинин, като могат да се продадат скъпите им варианти с цветни опаковки и дъх на ягодки...

Нямам нищо против да се произвеждат евтини аналгитици. Няма нищо против хората да се възползват от тези лекарства. Не коментирам изобщо фармацевтичната политика.
Има медикаменти които са опасни за здравето на малките деца и в това са убедени доста авторитети. Аз си запазвам правото да лишавам сина си от евтини аналгитици и да търся други варианти - дори и по-скъпи ( колко пошло звучи) с идеята, че те са по-малкото зло. Всеки има право на избор, нали така?!

# 79
  • пак там
  • Мнения: 2 885

Странични реакции с опасни последствия дават почти всички лекарства - за справка - прочетете коя да е листовка на кое да е лекарство. Страничните реакции са само поводът да се спре лекарството от производство. На никого не му е изгодно да се произвежда евтин аналгин, амидофен, аналгин-хинин, като могат да се продадат скъпите им варианти с цветни опаковки и дъх на ягодки...

Нямам нищо против да се произвеждат евтини аналгитици. Няма нищо против хората да се възползват от тези лекарства. Не коментирам изобщо фармацевтичната политика.
Има медикаменти които са опасни за здравето на малките деца и в това са убедени доста авторитети. Аз си запазвам правото да лишавам сина си от евтини аналгитици и да търся други варианти - дори и по-скъпи ( колко пошло звучи) с идеята, че те са по-малкото зло. Всеки има право на избор, нали така?!

Аха. Особено ако попаднеш на деца като мен и брат ми, на които скъпите (колкото и пошло да звучи) лекарства, от рода на цитираните в темата досега, не им действат за сваляне на температура. Питай майка ми как се е оправяла, когато ги е нямало евтините аналгетици, и колко по-лесно и бързо ни е сваляла температурата с тях. И нищо, живи и здрави сме.

В повечето случаи специалните изследвания за точно определен вид лекарства, които се публикуват,  обикновено са поръчани от фармацевтични компании. Познай кой ги публикува обикновено! Или фирма, която има по-скъп аналог, или конкурентна фирма.

# 80
  • Мнения: 275
Последното ти твърдение е меко казано несериозно. Много съм далеч от мисълта да търся  конспирация във всяко изследване. Работила съм достатъчно дълго във фармацевтичния бранш и много малко неща могат да ме учудят. Но съм твърдо против да чета за евтини обвинения (които звучат адски популистки) и не са базирани на професионална обосновка. Stop
Това, че един медикамент се приема добре от даден пациент и няма лоши последствия - мен не ме засяга пряко. Просто аз не искам моето дете да го приема, тъй като съм наясно с рисковете които бих поела при само-лечение и не само.

# 81
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Момичета,за тези,които са ми отговорили,ще кажа какво става.
Днес бяхме пак на контролен преглед.Педи каза,че има напредък.Гърлото му било по-добре.
Днес до 16ч беше с ниска Т -37,7.После пак взе да я вдига и сега пак е с 39,4...Незнам вече какво става.Вече сме дали 3 пъти от новия АБ,довечера е 4-тия.Кога мога да очаквам да се свърши вече с тая проклета Т???
Иначе за сега болницата ни се размина!                     

# 82
  • Мнения: 2 521
Desert'Rose,знаеш че висока температура се вдига най-много нощем.Гнойната ангина винаги протича за съжаление с много висока.Дъщеря ми преди 10 дни беше с гнойна ангина и 5 дни беше с температура над 39.Смъкна я за 2 часа на 38 и отново я вдига.В чудо се бях видяла :oooohПанадол,Нурофен,Течен аналгин и няма спасение.В краен случай мазах с оцет и вода и завивах с мокър чаршаф,но това беше защото мина 39,7 и не се повлияваше от нищо.Но след като вие сте ходили на преглед и гърлото е по-добре предполагам че до утре вечер вече ще се справите с температурата.При нас се наложи и втори антибиотик да се включи.Води го през ден да го види лекарката че много бързо се променят нещата.Дано бързо се оправите Hug

# 83
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
galina_743,много благодаря за бързия отговор.Hug
Смъкнахме я до 38.Продължаваме с компресите на челцето.Дано спадне още.
И аз силно се надявам утре вече да е добре.Утре му е пети ден,мисля,че трябва да спре да вдига висока температура.
В понеделник сме на преглед,но ако /пази Боже/ дотогава не спада,ще го водя при другото ни педи/имаме 2/.
Още веднъж благодаря за подкрепата,но вече полудявам.Като капак и аз съм болна и мъжа ми един стомах го гризе цял ден....ужас!

# 84
  • Мнения: 2 521
Започвай с витамини и нещо от рода на тайлол хот,колдрех за да не хване и теб.След дъщеря ми се разболях и аз и си е кошмар.Добре че на малкия се размина.Дано успееш с превантивни мерки да се справиш Hug

# 85
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Започвай с витамини и нещо от рода на тайлол хот,колдрех за да не хване и теб.След дъщеря ми се разболях и аз и си е кошмар.Добре че на малкия се размина.Дано успееш с превантивни мерки да се справиш Hug
Пия аз,пия всякакви такива неща.Дано успея.Но не мисля за себе си изобщо.Спирам,че много оспамихме темата,за което се извинявам на авторката....

п.п смъкнахме я до 37,2 много съм щастлива.Дано вече този кошмар да свърши.

# 86
  • Мнения: 345
Момичета, моля кажете, на някоя случвало ли се е детенце да има само температура, без никакви други признаци за болест. Снощи се борихме с температурата на дъщеря ми, която беше 39,9, ей така от нищото, изведнъж към 20,00 ч усетих, че е топла, премерих, беше около 38,9, дадох Нурофен, легна си и към 1,30 гореше цялата- 39,5, веднага с кърпа натопена в студена вода и оцет я увих, така 3 пъти го направихме и спадна много бързо. Сутринта имаше около 38, изглеждаше много свежа е даже първото и нещо беше, че иска да папка. Заведох я при педи, тя каза, че не е в гърлото, нито дробовете, детето е весело, играе си, голяма разходка сутринта направихме и като се прибрахме я усетих отново топла- пак 38,5. Дадох пак Нурофен, заспа много бързо, но одеве се събуди, сега е тук до мен и на пръв поглед нищо и няма, даже си хапва пак, но интересно, че е топла,около 38 е Т, много ми е странно и се чудя какво е ?? Има всички зъбки в устата си и не е от това, със сигурност има нещо, но КАКВО ли? За пръв път и се случва до сега да има такава Т, на 2 г и 2 м е, не е боледувала и просто не знам и аз???? Случвало ли се и на вас подобна висока Т без абсолютно нищо друго?

# 87
  • Мнения: 7 201
Момичета, моля кажете, на някоя случвало ли се е детенце да има само температура, без никакви други признаци за болест.
....
Случвало ли се и на вас подобна висока Т без абсолютно нищо друго?
Да,миналият месец синът ми изкара такъв вирус.Мина,замина за 3 дни.Само с температуропонижаващи,вит. С и повече течности.

# 88
  • Мнения: 345
Еее, mamche, успокои ме   Simple Smile Но доста странна работа  newsm78

# 89
  • София
  • Мнения: 44 245
Ние точно изкарахме една такава болест....
Беше с червено гърло и  40 градуса.... на 3 тия ден нямаше Т, вече червено гърло още няколко дни.... не кашляше, без хрема, без нищо...просто зачервено гърло....
може и при вас да е така...

Съвсем от нищо ми е вдигал така 2 пъти Т....за по 1 ден и просто се преборва и това е.....
Друг вариант , които ти не виждаш но прави такива Т са уро или ушни инфекции...но ушите болят.
Но уро инфекция без изследване няма как да хванеш... та ако продължи така повече от 3-4 дни - пусни кръв и урина за вс случай.

Общи условия

Активация на акаунт